D. Trumpui – kritika dėl rasistinio išpuolio prieš JAV Kongreso nares

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) savo sekmadienį išsakytais komentarais, nukreiptais prieš progresyvių pažiūrų Kongreso nares, paragino jas „grįžti ten“, iš kur jos atvyko, išprovokavo naują protesto dėl jo požiūrių į rasę ir imigraciją laviną.

Dėl vėliausių pasisakymų D. Trumpas aukšto rango demokratų buvo pavadintas „rasistu“ ir „ksenofobu“.

Be to, praeitais metais, kaip pranešė amerikiečių žiniasklaida, prezidentas kai kurias Afrikos valstybes yra apibūdinęs kaip „sušiktas šalis“ (shitholes). Prezidentas taip pat dažnai kalba apie nelegalių imigrantų „invazija“.

Tviteryje D. Trumpas kreipėsi į „progresyvias demokratų kongresmenes“ ir tikriausiai turėjo omenyje grupę pirmą kartą į Atstovų Rūmus išrinktų jaunų nebaltaodžių moterų grupę.

Tarp jų yra Niujorko atstovė Alexandria Ocasio-Cortez (Aleksandrija Okasio-Kortes), iš Somalio į Ameriką vaikystėje atvykusi Minesotos atstovė Ilhan Omar ir palestinietiškų šaknų turinti Mičigano atstovė Rashida Tlaib (Rašida Tlaib).

D. Trumpas tikslių pavardžių nepasakė, bet tvirtino, kad jos „atvyko iš šalių, kurių vyriausybės yra visiška katastrofa“.

Jis teigė, kad šios moterys „piktai aiškina Jungtinių Valstijų žmonėms, galingiausiai ir didingiausiai tautai pasaulyje, kaip turi veikti mūsų vyriausybė“.

„Kodėl jos negrįžta ir nepadeda sutvarkyti visiškai žlugusių ir nusikalstamumo apimtų vietų, iš kurių ir atvyko?“ – parašė D. Trumpas.

„Taip atrodo rasizmas“

Keturios kongresmenės davė atkirtį D. Trumpui per socialinius tinklus.

„Kovoju su korupcija MŪSŲ šalyje. Darau tai kasdien, versdama jūsų administraciją elgtis atsakingai kaip JAV kongresmenė“, – tviteryje parašė R. Tlaib.

„Būtent TAIP atrodo rasizmas. MES esame tai, kaip atrodo demokratija“, – parašė juodaodė Kongreso narė Ayanna Pressley (Ajana Presli), prie savo žinutės prisegusi nuotraukų su D. Trumpo komentarais.

Tuo metu A. Ocasio-Cortez tviteryje pareiškė, kad prezidentas „pyksta, nes negali įsivaizduoti Amerikos, kurioje mums būtų vietos“.

„Kurstote baltųjų nacionalizmą, nes pykstate, kad tokie žmonės kaip mes dirba Kongrese ir kovoja prieš jūsų neapykantos kupiną darbotvarkę“, – tviteryje parašė I. Omar ir pridūrė, kad „būdamos Kongreso narės duodame priesaką tik Jungtinėms Valstijoms“.

Palaikymą keturioms politikėms išreiškė įtakingi Atstovų Rūmų demokratai.

„Tai rasistinė tviterio žinutė“, – laidai „Fox News Sunday“ sakė Atstovų Rūmų pirmininkės pavaduotojas Benas Ray Lujanas (Benas Rėjus Luchanas), aukščiausio rango lotynų kilmės Kongreso narys.

„Jos yra Amerikos pilietės, kurias išrinko Jungtinių Valstijų rinkėjai“, – pridūrė demokratas.

Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi (Nensi Pelousi) neseniai perspėjo savo partiją apie A. Ocasio-Cortez ir kitų progresyviųjų stumiamos liberalios politikos „pavojų“, esą galintį sutrukdyti demokratams per 2020 vyksiančius prezidento rinkimus įveikti D. Trumpą.

Vis tik sekmadienį ji sukritikavo D. Trumpo „ataką“.

„Atmetu (D. Trumpo) ksenofobinius komentarus, skirtus skaldyti mūsų šaliai“, – tviteryje parašė N. Pelosi.

Jos teigimu, valstybės vadovo išsakyti komentarai liudija, kad „jo planas „vėl padaryti Ameriką didžią“ iš tikrųjų visuomet reiškė vėl padaryti Ameriką baltą“.

Amerikos ir islamo santykių taryba (CAIR) – Vašingtone įsikūrusi musulmonų pilietinių teisių organizacija – taip pat pasmerkė D. Trumpo pasakymus.

„Liūdna stebėti, kaip Ovaliojo kabineto šeimininkas, iš pradžių palaikęs ir skatinęs rasistines replikas, dabar pats pradėjo jas vartoti“, – pareiškė grupės nacionalinis vykdomasis direktorius Nihadas Awadas (Nihadas Avadas).

„Jei D. Trumpas tą patį šauktų kokiai nors hidžabą dėvinčiai moteriai [parduotuvėje] „Walmart“, jis galėtų būti suimtas“, – pridūrė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Juodasis rasizmas - REALI grėsmė visam Pasauliui.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių