D. Trumpas ir J. Bidenas susitiks su rinkėjais Vidurio Vakarų valstijose

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ir jo varžovas demokratas Joe Bidenas (Džo Baidenas) penktadienį surengs rinkimų kampanijos mitingus svarbiose Vidurio Vakarų regiono valstijose, vėl intensyvėjančiai koronaviruso epidemijai dar labiau pabrėžiant jų pozicijų skirtumus likus vos keturioms dienoms iki balsavimo.

Nors JAV ankstesnę dieną užfiksavo naują per parą užregistruotų COVID-19 atvejų rekordą, D. Trumpas liko ištikimas savo kursui nesureikšminti pandemijos pavojingumo ir ragino leisti verslo įmonėms vėl atsidaryti.

Jis stengėsi kurstyti baimę ir perspėjo, kad J. Bidenui laimėjus prezidento rinkimus į valdžią ateitų „socialistai“, taip pat tvirtino, kad jo varžovas yra nusiteikęs dėl COVID-19 pandemijos „uždaryti“ šalį.

Tuo metu J. Bidenas siekė įtikinti nedaug likusių neapsisprendusių rinkėjų, kad jam atėjus į valdžią šalies vairas būtų patikimose rankose, o Amerikos „sielą“ būtų stengiamasi išgydyti. Jis taip pat kaltino D. Trumpą neatsakingumu.

Buvęs viceprezidentas rengė mitingus, per kuriuos dalyviai galėdavo klausyti kalbų neišlipdami iš savo automobilių, taip pat laikydamiesi socialinio atstumo. Tuo metu per D. Trumpo mitingus dalyviai dažnai būdavo matomi ignoruojantys tokias taisykles ir nedėvintys kaukių.

Penktadienį abu kandidatai planuoja aplankyti tris Vidurio Vakarų valstijas. Jie abu dalyvaus kampanijos renginiuose Viskonsine ir Minesotoje. Be to, D. Trumpas taip pat vyks į Mičiganą, o J. Bidenas apsilankys Ajovoje.

Pergalės Mičigane, Viskonsine ir Ajovoje padėjo D. Trumpui laimėti 2016 metų prezidento rinkimus.

Tačiau apklausų vidurkiai, skelbiami tinklalapio RealClearPolitics.com, rodo, kad J. Bidenas visose keturiose valstijose pirmauja pagal populiarumą – nuo 6,5 procentinio punkto Mičigane iki vieno procentinio punkto Ajovoje.

Kaip bebūtų, tiek demokratai, tiek respublikonai perspėjo, jog apklausos nėra patikimos, ir atkreipė dėmesį į D. Trumpo netikėtą pergalę prieš Hillary Clinton (Hilari Klinton)  2016 metais, nors visuomenės nuomonės tyrimai rodė demokratę esant aiškia favorite.

Mitingai Floridoje

Paskutinėmis dienomis iki balsavimo lapkričio 3-ąją D. Trumpas ir J. Bidenas sutelkė dėmesį į vadinamąsias svyruojančias valstijas, nulemsiančias rinkimų baigtį. Ketvirtadienį jie abu lankėsi itin svarbioje Floridos valstijoje.

74 metų D. Trumpas surengė dar vieną audringą mitingą Tampoje ir savo šalininkams pareiškė, kad vadovaujant J. Bidenui įprastas gyvenimas taptų nebeįmanomas, nes būtų įvestas griežtas karantinas.

„Jie jums nieko neleistų“, – pareiškė prezidentas respublikonas.

„Mes jūsų niekada vėl neuždarysime... Esame atsidarę ir dirbame“, – kalbėjo D. Trumpas ir pridūrė, kad neseniai jo persirgta koronavirusinė infekcija parodė, kad ši liga gali būti įveikta.

„Žinot, svarbiausia, kad jautiesi geriau“, – sakė jis.

Tačiau pandemija jau pareikalavo 228,8 tūkst. amerikiečių gyvybių, o šiuo metu yra prasidėjusi seniai prognozuota antroji jos banga.

Ketvirtadienį JAV pranešė per parą užregistravusios daugiau kaip 91 tūkst. naujų COVID-19 atvejų. Johnso Hopkinso (Džonso Hopkinso) universiteto duomenimis, šis naujų užsikrėtimo atvejų skaičius buvo didžiausias nuo pandemijos pradžios.

Vis dėlto D. Trumpas ketvirtadienį sulaukė gerų žinių, paremiančių jo argumentą, kad jis yra geriausiai pasiruošęs užtikrinti ekonomikos atsigavimą.

Naujausi duomenys rodo, kad šių metų trijų ketvirčių rezultatai leidžia prognozuoti 33,1 proc. metinį augimą. Ši stulbinama statistika byloja apie svarų ekonomikos atsigavimą, startavus nuo labai žemos pozicijos.

J. Bidenas, kalbėdamas per savo kampanijos renginį Brauardo apygardoje savo ruožtu priminė šalininkams, kad iš visų valstijų Florida rinkimų baigčiai yra viena svarbiausių.

77 metų politikas pabrėžė užtikrinsiantis atsakingą vadovavimą po ištisus mėnesius D. Trumpo Baltųjų rūmų dėtų pastangų sumenkinti koronaviruso pavojų.

„Neketinu uždaryti ekonomikos, neketinu uždaryti šalies. Ketinu uždaryti virusą“, – Tampoje kalbėjo J. Bidenas.

Nors D. Trumpas šaipėsi iš savo varžovo, kad šis organizuoja nedidelius kampanijos renginius, J. Bidenas sakė, kad stengiasi rodyti pavyzdį, o ne organizuoti viruso „superplatinimo“ akcijas, kaip daro D. Trumpas.

„Kalba eina apie šios šalies širdį ir sielą“, – pabrėžė demokratas.

Itin aktyvus pirmalaikis balsavimas

D. Trumpo kampanijos renginių darbotvarkė buvo itin įtempta, bet J. Bideno neįprasta rami kampanija irgi didina apsukas.

Iš Floridos D. Trumpas išskrido į Fort Brago karinę bazę Šiaurės Karolinoje susitikti su kariais. Planuotas susitikimas su rinkėjais šioje svyruojančioje valstijoje buvo atidėtas iki pirmadienio dėl nepalankių orų.

Orai taip pat sutrikdė J. Bideno renginį Tampoje – smarki liūtis privertė jį nutraukti pasisakymą anksčiau nei planuota.

D. Trumpas 2016 metais Floridoje įveikė H. Clinton, bet televizijos „NBC News“ ir Maristų viešosios nuomonės tyrimų instituto surengta apklausa ketvirtadienį rodė, kad J. Bidenas šioje valstijoje pirmauja keturiais procentiniais punktais.

Net 81 mln. amerikiečių jau atidavė savo balsus per išankstinį balsavimą šiuose itin svarbiuose Amerikos ateičiai rinkimuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių