C3S: praėjęs birželis buvo karščiausias istorijoje

  • Teksto dydis:

Praėjęs birželis buvo karščiausias mėnuo per visą pasaulio istoriją, pirmadienį pranešė Europos klimatą stebinti organizacija.

Nuo 2023 metų birželio kiekvienas mėnuo viršijo savo paties temperatūros rekordą – tai 13 mėnesių precedento neturinčio pasaulinio karščio atkarpa, pranešė „Copernicus“ klimato kaitos tarnyba (C3S).

„Tai daugiau nei statistinė keistenybė, ji rodo didelius ir nuolatinius mūsų klimato pokyčius“, – teigė C3S vadovas Carlo Buontempo.

„Net jei ši ypatinga ekstremalių reiškinių serija kada nors baigsis, neabejotinai bus pasiekti nauji rekordai, o klimatas ir toliau šils“, – pridūrė jis.

Pasak jo, tai neišvengiama tol, kol žmonija į atmosferą ir toliau išskirs šilumą sulaikančių dujų.

Praėjusį mėnesį užfiksuota vidutinė pasaulinė temperatūra viršijo ankstesnį 2023-iųjų birželio rekordą.

Naujausias rekordas pasiektas įpusėjus ekstremaliais klimato pokyčiais pasižymėjusiems metams.

Pirmąjį šių metų pusmetį visame pasaulyje – nuo Indijos iki Saudo Arabijos, Jungtinių Valstijų ir Meksikos – tvyrojo alinantis karštis.

Nesiliaujantis lietus, kurį mokslininkai taip pat sieja su atšilimu, sukėlė didelius potvynius Kenijoje, Kinijoje, Brazilijoje, Afganistane, Rusijoje ir Prancūzijoje.

Graikijoje ir Kanadoje kilo miškų gaisrai, o praėjusią savaitę uraganas „Beryl“, praūžęs per kelias Karibų jūros salas, tapo anksčiausiai užregistruota penktos kategorijos audra Atlanto vandenyne.NAUJAUSI KOMENTARAI

zurnalystai

zurnalystai portretas
Zurnapystai net straipsnio pavadinti nemoka, o ka kalbeti apie rasliava, ziauru, atrodo ire bezdzione gali buti zurnalystu LT.

na

na portretas
nezinas birzelis buvo karsciausias,bet pasa mus tik trys dienos buvo daugiau nei 28 laipsniai,ejo vejai ,krusa ir po to iki siol vesu.cia pamarys.

Bet

Bet portretas
sniegas iskrito net ten,kur jo nera buve!
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių