A. Blinkenas teigia telefonu kalbėjęsis su Irano išlaisvintais amerikiečiais

  • Teksto dydis:

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) pirmadienį sakė, kad kalbėjosi su penkiais Irano išlaisvintais amerikiečiais jiems nusileidus Katare.

„Labai gera, kad galime pasakyti, jog mūsų piliečiai yra laisvi, – Niujorke žurnalistams sakė A. Blinkenas. – Galiu pasakyti, kad jiems ir man tai buvo emocingas pokalbis.“

Pirmadienį JAV ir Iranas pagal apsikeitimo kaliniais susitarimą, kuris taip pat leido Teheranui gauti lėšų, iš viso 6 mlrd. dolerių (5,63 mlrd. eurų), ilgai įšaldytų Vašingtono sąjungininko Seulo, paleido po penkis sulaikytuosius.

Penki Irano išlaisvinti amerikiečiai, įskaitant 2015 metais suimtą verslininką, Kataro oro linijų lėktuvu prieš pat 17 val. 40 min. vietos (ir Lietuvos) laiku nusileido Dohoje. Tai įvyko praėjus kelioms valandoms po to, kai atblokuotos lėšos buvo pervestos į Irano sąskaitas Kataro bankuose.

Vienas iš jų padėkojo JAV prezidentui Joe Bidenui (Džo Baidenui) už tai, kad jis nepaisė politinės priešpriešos ir įvykdė jį išlaisvinusį susitarimą.

„Nuoširdžiai dėkoju prezidentui Bidenui ir jo administracijai, kuriems teko priimti neįtikėtinai sunkius sprendimus, – sakoma Siamako Namazi (Siamako Namazio) pareiškime. – Dėkoju jums, Prezidente Bidenai, už tai, kad Amerikos piliečių gyvybes galiausiai iškėlėte aukščiau politikos.“

Irano žiniasklaida pranešė, kad į Katarą atvyko du iš sulaikytų iraniečių. Kiti trys, kuriuos paleido Jungtinės Valstijos, nusprendė likti ten arba trečiojoje šalyje, teigė Teheranas.

Apsikeitimą kaliniais paskatino Pietų Korėjos pagal Iranui taikomas sankcijas įšaldytų 6 mlrd. dolerių pervedimas į Irano sąskaitas.

Vašingtonas neigia, kad ši suma yra išpirka, ir tvirtina, kad pinigai bus panaudoti humanitariniais tikslais.

„Tikimės, kad šiandien turėsime visišką prieigą prie Irano turto“, – anksčiau pirmadienį Teherane surengtoje spaudos konferencijoje sakė Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Nasseras Kanani (Naseras Kananis).

„Tą pačią dieną įvyks apsikeitimas kaliniais ir bus paleisti penki Amerikoje įkalinti Irano piliečiai“, – pridūrė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sita

Sita portretas
Utele dar moka ir terleponu naudotis?

Iranas dar gali

Iranas  dar gali portretas
Islaisvint JAVirusu,dabar JAValkatos uzmokejo 6milijardus uz 5 javirusus ,veliau teks uz kiekviena tiek moket.

Faktas

Faktas portretas
Kalbėjosi su JAV infiltruotais šnipais Irane. Niekingi JAV sutverimai.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių