Baltijos šalių kelionių burbulas sprogs: Latvija lietuviams išimčių netaikys

 • Teksto dydis:

Lietuvoje ir Estijoje augant susirgimų koronavirusu skaičiui, vadinamasis Baltijos šalių kelionių burbulas baigsis šį penktadienį, per Latvijos Vyriausybės posėdį pranešė šios šalies premjeras Krisjanis Karinis.

Latvijos premjeras sakė, kad lietuviams nebus taikoma išimtis ir atvykę į Latviją jie turės laikytis privalomos dviejų savaičių izoliacijos.

Lietuva, Latvija ir Estija dėl vadinamojo „kelionių burbulo“ sutarė gegužę – šių šalių piliečiai tarp šių valstybių gali keliauti nevaržomai.

Užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius ministrus informavo, kad trečiadienį Lietuvoje sergamumo koronavirusu rodiklis per pastarąsias 14 dienų siekė 16,28 atvejo 100 tūkst. gyventojų, o Estijoje – 14,72 atvejo.

Jis kreipėsi į savo kolegas iš kitų Baltijos šalių, kurie išreiškė susirūpinimą dėl COVID-19 atvejų gausėjimo jų valstybėse, bet tuo pat metu klausė, ar Ryga sutiktų laikinai atleisti į Latviją iš Lietuvos ir Estijos atvykstančius asmenis nuo reikalavimo izoliuotis 14 dienų.

E. Rinkevičius nurodė, kad jei Latvija nesutiks imtis tokių laikinų veiksmų, vyriausybė turės nuspręsti, kaip reaguoti į padėtį tokiose glaudžiai susijusiose pasienio teritorijose kaip Valka ir Valga.

K. Karinis apgailestavo, kad, nepaisant ankstesnio susitarimo, Baltijos šalys epidemiologinius saugos reikalavimus taiko skirtingai ir kad tai nulėmė aukštesnį sergamumo rodiklį Lietuvoje bei Estijoje.

Premjeras savo ruožtu pareiškė nepritariantis siūlymui nereikalauti iš Lietuvos atvykstančių žmonių izoliuotis.

„Kaip vyriausybės vadovas aš to nepalaikau. Kaip galima pateisinti vienos šalies teritorijos atleidimą nuo izoliavimosi taisyklės, kai tai kelia grėsmę mūsų sveikatai?“ – klausė K. Karinis.

Vis tik ministras pirmininkas pripažino, jog būtina spręsti padėtį pasienyje – pavyzdžiui, per šią savaitę numatytą neeilinį latvių vyriausybės posėdį.

Sveikatos apsaugos ministrė Ilze Vinkelė pritarė premjero pozicijai.


Šiame straipsnyje: Krišjanis KarinisBaltijos šalyskelionėskoronavirusaskoronavirusas pasaulyjeCOVID-19 saviizoliacijaLNK1

NAUJAUSI KOMENTARAI

po atostogų

po atostogų portretas
sveikatos sstemą sužlugdęs ministrėlis veryganas 5 savaites atostogavo Latvijoje, o grįžęs nbesuvaldo situacijos Lietuvoje. Taigi gavai šaunyką ir atsistatydink, eik lauk. Kodėl visi žmonės turi kentėti nuo tokio nevykėlio psich atrėlio.

amen

amen portretas
taigi, latviai įrodė, kad ne veryga geriausiai tvarkosi ir jam belieka tik su tuo skverno ginklu nusišaut...

qq

qq portretas
Latviu verslininkai neatsiveza darbuotoju is rytu todel ir gyvena saugiai. Tai musiskiai amzinai nedaede verslynykai autobusais vezasi uzbekus, ukrainiecius, baltarusus ir platina virusa. Veryga gali ant savo plikos galvos uzsimauti stringus, gal atrodys kaip pridera.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių