Aukšto rango JAV kariškis: Kinija gali iki 2027 metų įsiveržti į Taivaną

Kinija gali per ateinančius šešerius metus įsiveržti į Taivaną, Pekinui spartinant pastangas išstumti Amerikos karinę galią iš Azijos regiono, antradienį pareiškė vienas aukšto rango JAV kariškis.

Demokratiškam ir savarankiškam Taivanui nuolat gresia autoritarinės Kinijos pajėgų invazijos grėsmė. Pekino lyderiai salą laiko Kinijos teritorijos dalimi ir žada kada nors ją susigrąžinti.

„Nerimauju, kad jie (Kinija) spartina savo ambicijas... iki 2050 metų išstumti Jungtines Valstijas ir mūsų vadovaujamą vaidmenį taisyklėmis pagrįstoje tarptautinėje tvarkoje“, – sakė admirolas Philipas Davidsonas (Filipas Deividsonas), aukščiausio rango amerikiečių kariuomenės pareigūnas Azijos ir Ramiojo vandenyno regionui.

„Aišku, kad Taivanas yra viena iš jų ambicijų, (kurias būtų siekiama įgyvendinti) anksčiau. Ir manau, kad ši grėsmė pasireikš per šį dešimtmetį – iš tikrųjų per ateinančius šešerius metus“, – admirolas sakė JAV Senato komitetui.

Aišku, kad Taivanas yra viena iš jų ambicijų, (kurias būtų siekiama įgyvendinti) anksčiau. Ir manau, kad ši grėsmė pasireikš per šį dešimtmetį – iš tikrųjų per ateinančius šešerius metus.

Taivanas yra valdomas atskirai nuo žemyninės Kinijos nuo 1949 metų, kai nacionalistai, pralaimėję pilietinį karą, pabėgo į šią salą ir įkūrė alternatyvią vyriausybę.

Vašingtonas nuo 1979 metų oficialiai nepripažįsta Taivano suvereniteto ir laiko jį „vienos Kinijos“ dalimi, bet išlieka svarbiausias neoficialus salos sąjungininkas ir karinis rėmėjas.

Ankstesnis JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) plėtojo itin šiltus ryšius su Taivanu, nesutardamas su Pekinu dėl tokių sričių kaip prekyba ir nacionalinis saugumas.

J. Bideno administracijos signalai teikė Taivanui optimizmo, kad Vašingtonas toliau rems Taibėjų. Valstybės departamentas sausį pareiškė, kad JAV įsipareigojimai Taivanui yra „tvirti kaip uola“.

Taivano faktinė ambasadorė Jungtinėse Valstijose buvo oficialiai pakviesta į J. Bideno inauguracijos ceremoniją. Toks žingsnis nuo 1979 metų neturėjo precedento.

Kinija savo ruožtu taip pat reiškia teises į beveik visą Pietų Kinijos jūrą, turtingą gamtinių išteklių, ir netgi kelia grėsmę JAV valdomai Guamo salai, pabrėžė Ph. Davidsonas.

„Šiandien Guamas yra taikinys“, – perspėjo admirolas ir priminė, kad Kinijos kariuomenė yra paskelbusi vaizdo įrašą, kuriame vaizduojama imituojama ataka saloje įsikūrusiai bazei, labai panašiai į JAV objektus Diego Garsijos saloje ir Guame.

Kariškis ragino įstatymų leidėjus patvirtinti planus Guame įrengti priešraketinės gynybos sistemos „Aegis Ashore“ bateriją, pajėgią numušti galingiausias Kinijos turimas raketas.

Guamą „reikia ginti, jis turi būti paruoštas grėsmėms, kurių iškils ateityje“, – sakė Ph. Davidsonas.

Admirolas kvietė senatorius paremti planus aprūpinti „Aegis“ sistemomis Australiją ir Japoniją, taip pat skirti lėšų puolamajai ginkluotei, kad „pasiųstume Kinijai žinią, jog, ką jie siekia padaryti, kaina yra per didelė“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Neškit subines namo mieli jankiai. Kinijos galia akivaizdi.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių