Aštrus B. Obamos pareiškimas: D. Trumpas nėra tinkamas eiti prezidento pareigas

Kadenciją baigęs JAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį demokratų partijos suvažiavime sukritikavo savo įpėdinį Donaldą Trumpą ir tvirtino, kad demokrato Joe Bideno išrinkimas yra būtinas, kad išliktų JAV demokratija, rašo „Reuters“.

„Jis neparodė susidomėjimo šiuo darbu, neparodė susidomėjimo bandymu rasti bendrą kalbą, neparodė susidomėjimo siekiu pasinaudoti nuostabiomis jo pareigų suteikiamomis galiomis, kad padėtų visiems, o ne tik sau ir savo draugams, neparodė susidomėjimo tuo, kad prezidentavimą laikytų kuo nors daugiau nei dar vienu realybės šou, kuriuo gali pasinaudoti, kad sulaukti taip trokštamo dėmesio“, – trečią Demokratų nacionalinio suvažiavimo dieną kalbėjo B. Obama.

„Donaldas Trumpas nepritapo šiame darbe, nes jis tiesiog negali. O šios nesėkmės padariniai yra sunkūs“, – tęsė B. Obama, kaltindamas D. Trumpą dėl 170 tūkst. amerikiečių mirčių nuo COVID-19, milijonų sunaikintų darbo vietų ir šalies demokratinių principų erozijos viduje ir užsienyje.

Ilgą laiką vengęs tiesioginės D. Trumpo kritikos, B. Obamos pasisakymai apie D. Trumpą yra neįprastai aštrus kito prezidento įvertinimas iš buvusiojo lūpų. B. Obama kalbėjo panašiai, kaip ir jo žmona Michelle Obama, kuri pirmadienį teigė, kad D. Trumpas „tiesiog negali būti tas, kurio mums reikia“.

J. Bidenas antradienį buvo oficialiai paskelbtas demokratų kandidatu lapkričio 3 d. vyksiančiuose JAV prezidento rinkimuose, o trečiadienį kandidate į viceprezidento postą oficialiai paskelbta senatorė Kamala Harris.

Demokratų tarpe itin populiarus B. Obama savo kalboje taip pat asmeniškai išreiškė paramą J. Bidenui, kuris dvi kadencijas ėjo B. Obamos viceprezidento pareigas.

„Aštuonerius metus Joe buvo paskutinis žmogus kambaryje, kai aš turėjau priimti svarbų sprendimą. Jis mane padarė geresniu prezidentu, jo asmenybė ir patirtis leis jam padaryti šalį geresne“, – sakė B. Obama.

B. Obama kalbą vaizdo konferencijos būdu sakė iš Amerikos revoliucijos muziejaus Filadelfijoje – mieste, kur buvo parengta JAV Konstitucija.

„Vienintelės konstitucinės pareigos, į kurias renka visi žmonės, yra prezidento. Taigi, mažiausia, ko turėtume tikėtis iš prezidento, yra atsakomybės jausmas už visų 330 milijonų mūsų saugumą ir gerovę. Bet taip pat turėtume tikėtis, kad prezidentas bus demokratijos sargas“, – pareiškė B. Obama.

Pasak jo, D. Trumpas šių testų neišlaikė.

Savo ruožtu pats D. Trumpas tviteryje sureagavo į B. Obamos kalbą žinute, parašyta didžiosiomis raidėmis: „Kodėl jis atsisakė paremti lėtąjį Joe, kol viskas buvo baigta, ir net tada parėmė labai vėlai? Kodėl jis (B. Obama) siekė, kad jis (J. Bidenas) nedalyvautų rinkimuose?“

B. Obama taip pat paragino visus amerikiečius balsuoti rinkimuose, perspėdamas, kad D. Trumpas ir respublikonai gali laimėti rinkimuose tik sumažindami rinkėjų skaičių, o ne dėl savo politikos vaisių.

„Neleiskite jiems atimti jūsų galios. Neleiskite jiems atimti jūsų demokratijos. Sugalvokite planą, kaip jūs įsitrauksite ir balsuosite, jau dabar“, – ragino B. Obama.NAUJAUSI KOMENTARAI

Amerikons

Amerikons portretas
Obamzmogis tikrai nieko gero amerikai ir pasauliui nepadare,todel geriau patyletu Trump 4 more years for sure.

Haris

Haris portretas
Aš rinkciau B.ObamaJAV prezidentų, nes kito tokio nėra. Tikrai vertas šio posto žmogus. Nesvarbu žmogaus odos spalva, nesvarbu iš kokios jis šeimos, svarbu kas pas jį galvoja.Juk yra užsigimusiu talentų ,kaip kūryboje,taip ir politikoje.Proto mokslas nedadeda,tik žinių. O žinių žmogus gauna jeigu jis nori ,o šiais laikais protingas žmogus žinių pasisėme iš šaltinių, kurie prieinami.Yra žmonių kurie turi retą prigimtį, jie spėja daug ką pažiūrėjus i žmogų ,pasidarius aplinkui.Taip kad amerikiečiam siūlau rinkti B.Obamą, nes kito kandidato tikrai nėra, tas siūlomas yra per silpnasbir pavargęs labai,bus marionetė.

Pilietis

Pilietis portretas
Turėtų rinkimuose dalyvauti Obama ,nes kito žmogaus i prezidentus JAV nėra.Ir amzius tinkamas ir požiūris i pasaulio reikalus aiškus.Nežinau, kodel Ameriką išsirinko Trumpą,gal pamokejo nemažai kažkam.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių