Anglijoje sušvelninti suvaržymai sportuoti lauke ir vykti į darbą

Anglijoje gyvenantys žmonės nuo trečiadienio gali dažniau išeiti iš namų ir esant būtinybei vykti į darbą, prasidėjus pirmajam karantino švelninimo etapui.

Oficialūs duomenys rodo, kad Jungtinėje Karalystėje nuo koronaviruso infekcijos COVID-19 jau mirė 32,7 tūkst. žmonių. Nors pastaruoju metu letalinių ir hospitalizacijos atvejų sumažėjo, pareigūnai vis dar nerimauja, ypač dėl didelio mirčių skaičius slaugos namuose.  

JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) sekmadienį paskelbė, kad šalis pradeda palaipsniui švelninti kovo pabaigoje įvestą visuotinį karantiną, tačiau suvaržymų atšaukimo tempas priklausys nuo epidemiologinės padėties šalyje. 

Anglijos gyventojams nuo trečiadienio leidžiama vykti į užmiestį, žaisti tenisą ar golfą, viešoje vietoje susitikti su vienu draugu ar apsilankyti sodo ir daržo augalų centre.

Tačiau būtina visuomet laikytis nuo kitų žmonių dviejų metrų atstumu. Už šio reikalavimo nepaisymą gali būti skirta 100 svarų (113 eurų) bauda.

Pagal B. Johnsono pristatytą planą, milijonai žmonių, negalinčių dirbti nuotolinių būdu, taip pat jau gali grįžti į darbus. Susisiekimo ministras Grantas Shappsas (Grantas Šapsas) paragino šiuos žmones esant galimybei į darbą važiuoti dviračiu ar eiti pėsčiomis. 

„Prašome žmonių elgtis atsakingai ir kiek įmanoma mažiau naudotis viešuoju transportu“, – sakė jis televizijai „Sky News“. 

„Netgi tuomet, kai vėl pradės kursuoti visi traukiniai ir autobusai, nebus pakankamai erdvės“, – pridūrė ministras.

Anglijos gyventojai nuo trečiadienio taip pat gali keisti gyvenamąją vietą, vėl leidžiama organizuoti būstų apžiūras. Kovo 23 dieną įvedus karantiną, nežinioje atsidūrė daugiau kaip 450 tūkst. būstų pirkėjų ir nuomotojų.  

Suvaržymai švelninami vyriausybei bandant vėl užkurti pandemijos paralyžiuotą ekonomiką, kuri pirmąjį šių metų ketvirtį smuko 2 procentais. Šis ketvirčio smukimas yra didžiausias nuo 2008-ųjų finansų krizės.

Kiek atsargesnę strategiją pasirinko Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija – čia gyventojų vis dar prašoma „likti namuose“.

B. Johnsono pristatytas išėjimo ir karantino planas sulaukė nemažai kritikos, o opozicinės partijos ir žiniasklaida šią kelių etapų strategiją pavadino painia.   

Trečiadienį premjeras atsakys į įstatymų leidėjų klausimus per tradicinę kassavaitinę vyriausybės valandą Bendruomenių Rūmuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių