Zarasų valdžiai kol kas nepavyksta susitarti su pedagogais

Praėjusią savaitę keliose Zarasų rajono mokyklose prasidėjęs pedagogų streikas tęsiasi ir pirmadienį, mat savivaldybė su streikuojančiais pedagogais kol kas nerado sutarimo.

Penktadienį nepavyko pasirašyti bendro sprendimų protokolo, tai dar bus bandoma padaryti šios savaitės pradžioje, sakė rajono meras Arnoldas Abramavičius.

„Kompromisai turi būti iš abiejų pusių. Penktadienį geranoriškumo pritrūko iš vienos pusės. Mes turėjome pasirašyti tą bendrą sprendimų protokolą, kurį galėjome pasirašyti per 15 minučių, kita pusė vilkino jį penkias valandas ir parašė tokį tekstą, kuris priimtinas tik jų pusei - kad savivaldybė vienareikšmiškai įsipareigoja sušaukti posėdį skubos tvarka, o jų įsipareigojimų nutraukti streiką kaip ir nėra“, - BNS pirmadienio rytą sakė meras.

A.Abramavičius sako siūlysiantis sušaukti rajono tarybos posėdį rugsėjo 25 dieną, kuriame turėtų būti svarstomi pedagogams nerimą keliantys švietimo klausimai.
„Siūlysime pirmiausia kartu su biudžeto patikslinimu ir papildomų lėšų skyrimą neformaliam švietimui (...), taip pat siūlysime klausimo dėl mokyklų valgyklų - maitinimo paslaugos privatizavimo - svarstymą metams atidėti. Be abejo, sąlyga turi būti, kad pedagogai turi grįžti į darbą“, - sakė jis.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Zarasų rajono susivienijimo pirmininkas Andrius Navickas BNS teigė, kad savivaldybei praėjusį penktadienį nepasirašius protokolo, kol kas streiko nutraukti nesvarstoma.

„Sutarimą buvome radę, bet jie protokolo neparašė - viskas pakibo ore. (...) Meras žadėjo, kad į 21 dieną atkelia tarybos (posėdį - BNS) iš 28, paankstina, šiandien 13 val. pradedame derybas, ir tada mes svarstytume dėl streiko nutraukimo. Bet kai po tuo nepasirašo, tai viskas lieka kaip buvę“, - BNS sakė A.Navickas.

A.Navicko teigimu, pagrindinė streiką išprovokavusi priežastis - nevykstantis dialogas su savivaldybe švietimo klausimais.

Zarasų pedagogai taip pat prieštarauja ketinimams privatizuoti mokyklų valgyklas, mokyklinių autobusų pardavimui. Mokytojus streikuoti paskatino ir techninių darbuotojų atleidimas, pasak A.Navicko, „meno, sporto mokyklų žlugdymas“, finansavimo trūkumas.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Kad gyventi oriai Lietuvoje ... Spalio 14 dieną, aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą, reikia atsikratyti visų partinių gaujų kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi. (2012 kovas)

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą reikia atsikratyti Lietuvą naikinančių partinių gaujų: - LSDP; - TS LKD; - “Tvarka ir teisingumas”; - Liberalų ir centro sąjungos; - Liberalų sąjūdžio; - lendančių į seimą svetimšalių “lenkų rinkiminės akcijos”, ruso Uspaskich “Darbo partijos” ir kitų tokių į juos panašių. Vienykimės ir padarykim taip, kad visiems laikams išnyktų šios partinės gaujos - Lietuvos žmonių kankintojai, Lietuvos niekintojai ir naikintojai.

nu

nu portretas
ir gerai,tegul mokytojai nepasiduoda tiems seimo zmogedroms.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių