Vyskupai džiaugiasi žmonių aktyvumu diskutuojant dėl šeimos, kaip visuomenės pagrindo

Lietuvos vyskupai džiaugiasi žmonių aktyvumu diskutuojant dėl šeimos, kaip visuomenės pagrindo, teigiama Vyskupų konferencijos pranešime apie vykusį plenarinį posėdį.

„Ganytojai apsvarstė visuomenėje kilusias iniciatyvas, kuriomis siekiama palaikyti šeimą kaip visuomenės pagrindą. Vyskupai pasidžiaugė visuomenės aktyvumu svarstant šį klausimą įvairiomis formomis“, – teigiama Vyskupų konferencijos pranešime.

Anot jos, šiame posėdyje taip pat pabrėžta, kad „piliečių teisė pasisakyti svarbiais visuomenės gyvenimo klausimais yra labai svarbi demokratinės visuomenės gyvenimo dalis“.

Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose suaktyvėjo diskusijos dėl Seime žadamo svarstyti Stambulo konvencijos ratifikavimo.

Kelios katalikiškos mokyklos, socialiniuose tinkluose aktyvūs kunigai ir kiti žmonės šiuo metu ragina pasirašyti peticijas prieš šios konvencijos ratifikavimą bei prieš lyčiai neutralios partnerystės instituto įteisinimą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parlamento pavasario sesijoje ketina teikti atnaujintą Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo projektą ir teigia, kad tuo pačiu turėtų būti svarstomas ir Stambulo konvencijos ratifikavimo klausimas.

Ratifikuoti Stambulo vadinamąją konvenciją paragino ir Seimo kontrolierius Augustinas Normantas, atlikęs tyrimą dėl pagalbos užtikrinimo smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims.

Konvenciją Seimui ratifikuoti yra pateikusi dar buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė, tačiau procesas įstrigo politikams nesutariant dėl kai kurių dokumento nuostatų.

Šiuo metu ruošiamą lyčiai neutralios partnerystės įstatymo projektą Laisvės partijos frakcija Seimui tikisi pateikti pavasario sesijos metu.

Lietuvoje partnerystė nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Keli ankstesni liberalių politikų bandymai šalyje įteisinti civilinę partnerystę Seime nepasiekdavo priėmimo stadijos.

Lietuvos Vyskupų Konferencija anksčiau yra raginusi naująją šalies valdžią tos pačios lyties asmenų partnerystės neprilyginti šeimai ar santuokai.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
Tikrai mes, ginantys šeimos vertybes, o ir Konstituciją, esame ŠAUNUILIAI! Tik liūdna, kad vyskupai prabilo tik dabar! O kunigas Tolliatas, išsakęs savo nuomonę apie šeimą, išsigando nekultūringosios Arlauskaitės ir dar vienos " ale žinomo žmogaus" puolimo, iš baimės atsisakė savo nuomonės! Kas būtų, jei tokie kunigai būtų buvę karo ir pokario metais?! Kas būtų gynę Tiesą už kurią galėjai supūti Sibiro platybėse? O čia išsigando " ale kažkokių žinomų žmonių"!!! Išnyks Lietuva, nes puikiai tokiems sekasi naikinti šeimos vertybes, kalbą, kultūrą! Kas belieka? Tik lentelė "žinomi žmonės :))"!!!!

Vertė

Vertė portretas
Pažiūrėkite internetuose prof. dr. T. Berkmano poziciją apie iššukius šeimos politikai Lietuvoje. Verta susipažinti pamąstymui...

Anonimas

Anonimas portretas
Du vienodos lyties žmonės negali sudaryti šeimą. Tai griauna žmogaus kūrimo pagrindą.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių