VRK panaikino dar trijų kandidatų neliečiamybę

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį panaikino dar trijų kandidatų į Seimą teisinę neliečiamybę.

Tuo metu posėdžio darbotvarkėje buvusį klausimą dėl keturių Drąsos kelio partijos kandidatų neliečiamybės Rinkimų komisija atidėjo, nes to prašė iš Kauno negalėjęs atvykti prokuroras.

Kauno apygardos teismo prašymu panaikinta konservatorių kandidato Dobilo Kurtinaičio neliečiamybė. Jis drauge su būriu buvusių ir esamų Alytaus miesto savivaldybės valdininkų teisiamas piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo ir svetimo turto iššvaistymo byloje.

Sprendimas dėl leidimo traukti baudžiamojon atsakomybėn, išskyrus suėmimą ir namų areštą, priimtas bendru sutarimu.

Taip pat VRK Šiaulių miesto apylinkės teismo prašymu panaikino Demokratinės darbo ir vienybės partijos keliamos kandidatės Birutės Jankauskienės imunitetą, Vilniaus apygardos teismo prašymu - Liberalų sąjūdžio kandidato Modesto Kliknos neliečiamybę. Jie abu figūruoja korupcinėse bylose.

Kauno apygardos prokuratūra VRK pateikė prašymą dėl Drąsos kelio partijos kandidatų Ryčio Saladžiaus, Juozo Valiušaičio, Tautrimo Januševičiaus, Evelinos Paltanavičiūtės - Matjošaitienės neliečiamybės, jie yra įtariamieji ikiteisminiame tyrime dėl trukdymo antstolio veiklai, įžeidimo.

Kaip per posėdį informavo VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas, prokuratūrą paprašė klausimą atidėti, nes jos atstovas negali antradienį atvykti į posėdį.

Sprendžiant šį klausimą VRK prašymą naikinti jo teisinę neliečiamybę pateikė Drąsos kelio kandidatas Gintaras Aleknonis.

VRK nusprendė klausimą atidėti, kol negaus teisėsaugos prašymo leisti jį traukti baudžiamojon atsakomybėn - jei nėra tokio prašymo, VRK narių teigimu, imuniteto panaikinimo klausimas nesvarstytinas. G. Aleknonis tvirtino norintis neturėti teisinio imuniteto, nes šis institutas esą išvis neturi jokios prasmės, jei jį norima panaikinti aukščiau minėtiems Drąsos kelio partijos kandidatams.

„Aš noriu, kad neturėčiau jokios teisinės neliečiamybės, nes jei Lietuvoje yra taip (neliečiamybės gali netekti minėti kandidatai - red.), ar iš viso turi prasmę ta teisinė neliečiamybė. Jei kažko nenoriu, galiu to nepriimti, dabar tokia situacija, kai aš šito (imuniteto - red.) nenoriu“, - savo prašymą argumentavo G. Aleknonis.

Kadangi kandidato neliečiamybės panaikinti neprašo jokia teisėsaugos institucija, VRK konstatavo, kad prašymas nesvarstytinas, ir jį atidėjo, kol bus gautas, jei bus, prašymas traukti G. Aleknonį baudžiamojon atsakomybėn.

Praėjusią savaitę VRK panaikino keturių kandidatų į Seimo narius teisinį imunitetą - Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje teisiamų partijos pirmininko Viktoro Uspaskicho bei Vitalijos Vonžutaitės, taip pat - Drąsos kelio sąrašą rinkimuose vedančios Neringos Venckienės ir jos tetos Audronės Skučienės.

Pagal Seimo rinkimų įstatymą, visi kandidatai į Seimo narius nuo jų paskelbimo dienos įgyja teisinį imunitetą iki rinkimų pabaigos. Jį panaikinti gali tik VRK.

Seimo rinkimai vyks spalio 14 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

tiesa

tiesa portretas
Toks ispudis, kad Drasos kelias eina i rinkimus su tikslu isvengti atsakomybes. Ar mums reikia tokiu Seimo nariu? Tikrai ne, tad ir nebalsuokime uz situos zmones.

1 tiesa

1 tiesa portretas
tai tu nebalsuok ir nesirupink kitais

2tiesa

2tiesa portretas
Balsus atiduosime uz DRASOS KELIA
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių