Vokiečiai gyrė lietuvišką alų Pereiti į pagrindinį turinį

Vokiečiai gyrė lietuvišką alų

2006-08-12 09:00

Vokiečiai gyrė lietuvišką alų

„Klaipėdos“ specialusis korespondentas Rostoke

Rostoke (Vokietija) vyksta senovinių burlaivių regata „Hanse Sail“, į kurią prisistatyti pirmą kartą pakviesta ir Klaipėdos miesto delegacija.

Kaip garbės svečias “Hanse Sail” jūros šventėje dalyvaujantys klaipėdiečiai neištirpo tarp daugybės dalyvių, įsikūrusių trijų kilometrų ilgio krantinėje.

Vokietijos uostamiestyje Rostoke vykstančioje vienoje didžiausių jūrinių švenčių Europoje lietuviams skirta 500 kvadratinių metrų ploto vadinamoji lietuviška sala.

Per keturias šventės dienas bus siūloma išgerti dvi tonas “Kalnapilio Grand” alaus, suvalgyti 100 kepalų keptos duonos, 10 trilitrių stiklainių raugintų agurkų, 30 kepalų “Bočių” ir “Senolių” duonos, 20 kilogramų sūrio, 15 kilogramų sausai rūkytų dešrelių, 20 palčių rūkytų lašinių.

Pamindami savo nacionalinį gėrimą vokiečiai noriai vaišinosi lietuvišku alumi.

“Lietuviškoje saloje” taip pat siūloma įsigyti lietuviško lino, gintaro, medžio dirbinių.

Specialiame Klaipėdos turizmo ir informacijos centro stende platinami lankstinukai ir leidiniai apie Klaipėdą. Vokiečiai gali įsigyti Klaipėdos šūkiu “Laisvu stiliumi” ir dienraščio “Klaipėda” simbolika papuoštų marškinėlių ir skrybėlių.

Kol kas Lietuvos prekybininkai negali pasigirti pirkėjų antplūdžiu. To tikimasi, kai šiandien ir rytoj į Rostoką atvažiuos vokiečiai ir iš tolimesnių regionų.

Nepaisydamas prapliupusio lietaus į ”lietuvišką salą” užsuko ir Rostoko meras Rolandas Methlingas. Jis paragavo rūkytų lašinių, raugintų agurkų, alaus. Labiausiai Rostoko merui patiko “skruzdėlynas” ir lietuviškas midus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų