Visoje šalyje vyksta policinė priemonė „Greičio maratonas“: pažeidėjams tolerancijos nebus

 • Teksto dydis:

Ketvirtadienį Lietuvoje vyksta specialioji policijos priemonė „Greičio maratonas“, ji surengta atsižvelgus į Europos kelių policijos tinklo ROADPOL (European Roads Policing Network) iniciatyvą.

Šią savaitę daugelio Europos šalių kelių policijos pajėgos pagrindinį dėmesį sutelkė į vieną iš dažniausiai transporto priemonių vairuotojų daromą Kelių eismo taisyklių pažeidimą – nustatyto važiavimo greičio nepaisymą.

Šios priemonės siekis – kiekvieno vairuotojo supratimo ugdymasis, kad tik saugus (ne leistinas) važiavimo greitis gali padėti išvengti eismo įvykių ir jų skaudžių padarinių, skelbia policija.

„Eismo dalyviams, ignoruojantiems ir akivaizdžiai nepaisantiems nustatytos tvarkos kelyje, jokios tolerancijos nėra ir nebus. Kelias – ne vieta demonstruoti tam tikras ambicijas. Žmogaus savimonė, protingas elgesys, pagarba sau ir esantiems šalia turi būti aukščiau savojo ego,“ – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Eismo dalyviams, ignoruojantiems ir akivaizdžiai nepaisantiems nustatytos tvarkos kelyje, jokios tolerancijos nėra ir nebus.

Didžioji dalis eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, įvyksta dėl to, kad asmenys, vairuojantys transporto priemones, nesugeba ne tik įvertinti realios, nuolat besikeičiančios eismo situacijos, bet ir, neatsižvelgę į savo vairavimo įgūdžius, patirtį, važiavimo sąlygas, eismo intensyvumą, transporto priemonės būklę (jos ypatumus), nepasirenka saugaus važiavimo greičio.

Per dvi pirmąsias prevencinės priemonės paras, kovo 21–22 dienomis, Lietuvoje pažeidimų fiksavimo sistemomis užfiksuoti 3 893 nustatyto važiavimo greičio viršijimo atvejai. Policijos naudojami mobilieji greičio matavimo prietaisai „PoliScan FM1“ užfiksavo 663 atvejus, kai viršytas leistinas važiavimo greitis, 45 proc. jų – Vilniaus apskrityje.

Užfiksuota 11 atvejų, kai leistinas važiavimo greitis viršytas daugiau nei 50 km/val.

Šie atvejai išaiškinti: Kauno rajone (trys – magistraliniame kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, kitas – magistraliniame kelyje A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai, „Via Baltica“ ruože), Kretingos rajone – du, Alytaus rajone (krašto kelyje Antakalnis–Jieznas–Alytus–Merkinė), Kelmės rajone (magistraliniame kelyje A12 Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas), Šilalės rajone (krašto kelyje Mažeikiai–Plungė–Tauragė), Rietavo savivaldybėje (magistraliniame kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda) ir Vilniuje (Stepono Batoro gatvėje).

Antradienio pavakarę, beveik tuo pačiu metu, Kretingos rajone, Lazdininkų kaime, policijos pareigūnai sustabdė du lengvuosius automobilius, kurių vairuotojai kėlė didžiulę grėsmę ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams.

23 metų vaikinas, vairavęs automobilį „BMW 330D Touring“ gyvenvietėje važiavo 159 km/val. greičiu, t. y. jis leistiną važiavimo greitį viršijo 109 km/val. Prie automobilio „Mercedes-Benz S320“, įregistruoto Prancūzijoje, vairo sėdėjęs 36 metų vyras važiavimo greitį viršijo 60 km/val. (užfiksuotas su paklaida greitis 110 km/val.).

Kelmės rajone, magistraliniame kelyje A12 Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas, nustatytas „Toyotos“ markės automobilis, kurio 45-erių vairuotojas važiavo 151 km/val. greičiu, t. y. leistinas greitis viršytas 61 km/val.

Policija primena, kad valstybinės reikšmės keliuose pažeidimus fiksuoja vidutinio (84) ir momentinio (70) greičio matavimo sistemos, miestų savivaldybių teritorijose – įrengtos stacionarios greičio matavimo sistemos (41). Taip pat dirba ir 3 daugiafunkcės pažeidimų fiksavimo sistemos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Greičio pažeidimų būtų žymiai mažiau, jei nebūtų pridaryta aibė absurdiškų ir niekaip nesuvokiamų apribojimų. Tarkime važiuojant iš Kauno į Jurbarką - toje dalyje kur metai laiko nutiestas naujas puikus kelias, bent 10 ruoželių po kilomentrą turi lėtinti iki 70 km/h. O kam tai jei ten puikus kelias ir jokių sankryžų? Tik tam, kad pagadinti nervus eiliam važiavykui. Analogiškai ir su keliu į Prienus. Tik čia dar ilgesni beprasmio ribojimo ruožai.

Sūduvis

Sūduvis portretas
Daugiau tokių priemonių, daugiau nežymėtų greičio matuoklių policijos automobilių, Lietuvos keliuose tai gal ir tie kelių prietrankos supras kad egzistuoja KET ir eismo etika. Dabar Lietuvoje važinėti leistinu, jau nekalbu apie saugų, greičiu nemadinga, jei važiuosi kaip numato KET ir kelio ženklai, tai tave lenks visi net ,,klevo lapai,, kirsdami ištisinę liniją ir dar parodys ištiestą vidurinį pirštą atseit esi durnas, tik neaišku katras.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių