Viceministras: už lytiškumo ugdymą atsakingi mokyklų direktoriai

Švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius sako, kad už lytiškumo ugdymo kokybę mokyklose yra atsakingi įstaigų vadovai.

Anot jo, 2016 metų spalį patvirtinus naują Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai programą, jos startui iš esmės buvo pasirengta, nors praėjus daugiau kaip metams vis dar yra, kur tobulėti.

Tai jis kalbėjo trečiadienį Lietuvos žmogaus teisių centro organizuotoje diskusijoje, surengtoje neturkus po to, kai sausį Lietuvoje pagimdė vos dvylikos metų mergaitė.

„Mokyklų vadovai, jeigu žiūrėtume pagal apibrėžimą, atsako už visą mokyklą. Jų atsakomybė iš tiesų žiūrėti atitiktį, ar programa akredituota ir pan. Negaliu sakyti ir negaliu teigti, kad 100 proc. pas mus visi mokyklų vadovai yra profesionalai, čia kaip kiekvienoje profesijoje. Dabar Švietimo įstatymo pataisos, kur yra numatytas kadencijų klausimas ir nuolatinis vadovų eigos klausimas, galbūt galės daryti poveikį vadybos kokybei“, – dėstė viceministras.

Dalis diskusijos dalyvių aiškino, jog kai kuriose mokyklose apie lytiškumą aiškina dvasiškiai, o bažnyčios mokymas esą diskriminacinis. Visgi diskusijoje dalyvavę Kauno arkivyskupijos Šeimos centro atstovai aiškino, kad bažnyčios mokymas neprieštarauja žmogaus teisėms.

Anot viceministro, nuogąstavimus, kad vis dar neaišku, ko reikia mokyti vaikus, išskaido patvirtinta programa.

„Mes negalime leisti bet kam ir bet kaip įžengti į mokyklą su vienomis ar kitomis nuostatomis, kita vertus, dėl diskriminavimo toje pačioje programoje, berods dvidešimtas punktas labai aiškiai pasako, kas yra neleistina dėl požiūrio į lytis, orientacijas ir t. t.“, – sakė G. Kazakevičius.

Jis žadėjo, kad apie lytiškumą turinčios mokyti mokyklos sulauks daugiau pagalbos.

„Startinis paketas buvo pakankamas, kad programa galėtų startuoti. Iš mano patirties – tiek mokytojo, tiek direktoriaus, tiek kitos – aš visą laiką sakau, kad, ko gero, niekada nebus gana, bet iš tiesų pirminiai įdirbiai yra tiek darbo su mokytojais, tiek su įvairiomis medžiagomis (...). Ministerijos pozicija – rengti toliau pagalbines priemones ir kviesti įvairius tiekėjus teikti savo paslaugas tiek mokytojų kvalifikacijai, tiek mokymo priemonėms, kad ne tik prisiimtų valstybė, bet ir būtų pasinaudota nevyriausybiniu sektoriumi“, – dėstė viceministras.

Pagal Statistikos departamento duomenis, šią savaitę skelbtus portale 15min.lt, 2016 metais gimdė 29 penkiolikmetės ir jaunesnės merginos. Jaunesnėms nei 15 metų motinoms gimė šeši kūdikiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

nesuprantu

nesuprantu portretas
kodėl viskas kariama ant pedagogų sprandų. Kur dingo artimos aplinkos t.y. tėvų, senelių atsakomybė?

...

... portretas
Koks dar auklėjimas, tai TIK vaikų saviraiškos teisė! :> (anot tos Seimo Š***).

kkkkk

kkkkk portretas
kažkoks marazmas
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių