A. Veryga apie Raseinius: karantino zonoje patruliuos policija

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad nuo penktadienio Raseinių rajone planuojami įvesti karantino ribojimai yra reakcija į išskirtinę situaciją.

Ministras akcentuoja, kol kas nėra planuojama riboti įvažiavimo ir išvažiavimo iš Raseinių rajono, tačiau, pasak jo, lokalaus karantino zonoje budės policijos pareigūnų pajėgos, prižiūrinčios saugumo reikalavimų laikymąsi.

„Raseiniai yra išskirtinis miestas su dvigubai didesniu sergamumu nei antras pagal sergamumą miestas Radviliškis. Tai tikrai neeilinė situacija ir sprendimai yra neeiliniai“, – žurnalistams prieš Vyriausybės posėdį teigė A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministras teigia, kad bent jau kol kas įvažiavimas ir išvažiavimas iš Raseinių nebus ribojamas. Visgi A. Veryga informuoja, kad Raseiniuose karantino metu patruliuos policijos pareigūnai.

Tai tikrai neeilinė situacija ir sprendimai yra neeiliniai.

„Pareigūnai prižiūrės, patruliuos, bet tai nereiškia, kad nebus galima įvažiuoti, išvažiuoti. Jie tiesiog aktyviau turės pasidomėti, kur žmonės juda, ir gal įspėti, priminti žmonėms, kad be būtino reikalo nereikėtų kažkur važinėti. Bet tai nereiškia, kad kažkokie judėjimai bus stabdomi ir panašiai“, – patikino jis.

A. Veryga taip pat pripažįsta manąs, kad įvestus ribojimus Raseinių verslams ir gyventojams bus sunku pakelti, tačiau, pasak jo, šiuo metu taikomos priemonės yra būtinos.

„Manau, kad raseiniškiams tos priemonės jokiais būdais jau neatrodo negriežtos. Ten, kaip ir patys matote reportažus, gatvės yra ištuštėjusios, maitinimo įstaigos ištuštėjusios. Tai nebus labai paprastai miesto ir rajono gyventojams ir verslams tai pakelti, bet tos priemonės yra pritaikomos ten, kur yra būtinybė“, – akcentavo jis.

Paklaustas, kodėl Raseinių rajone karantinas nebuvo įvestas taip greitai ir operatyviai kaip judėjimo ribojimai Nemenčinėje, ministras akcentavo, kad karantino laikotarpiu ribojimus buvo įvesti gerokai lengviau. A. Veryga taip pat atkreipė dėmesį, kad Raseinių rajono savivaldybė jau anksčiau buvo įsivedusi ribojimus, kurie, pasak ministro, kurį laiką veikė efektyviai.

„Nemenčinės atveju jau galiojo nacionalinis karantinas ir nebuvo sudėtinga tokias priemones įvesti. Šiuo atveju turėjo būti kreipimasis kartu ir savivaldybės, ir ministerijos. (Raseinių rajono – ELTA) savivaldybė net iki karantino įsivedė tikrai nemažai priemonių. Matome, kad jų nepakanka, dėl to yra imamasi papildomų priemonių“, – sakė A. Veryga.

ELTA primena, kad Vyriausybė trečiadienį spręs, ar skelbti karantiną Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje. Kaip Eltą antradienį informavo Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla, Raseiniuose karantiną įvesti planuojama dviem savaitėms nuo penktadienio.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių