Valstybinių egzaminų rezultatus norintiems pasigerinti abiturientams – antras šansas

 • Teksto dydis:

Mykolo Romerio universitetas jau trečius metus kviečia abiturientus registruotis į edukacinę programą „4mm. Pasistiebk“.

Programa skirta tiems, kuriems brandos egzaminų rezultatai užkirto kelią stoti į norimą universitetą ar rinktis pageidaujamas studijas. Papildomai nemokamai pasimokę padedant mokytojams ekspertams jie kitais metais turės progą perlaikyti pasirinktus valstybinius brandos egzaminus darsyk siekti savo tikslo. Edukacinė programa startuos spalio pradžioje.

Į edukacinę programą „4mm. Pasistiebk” atrinkti dalyviai, padedant mokytojams ekspertams turės galimybę visus mokslo metus nemokamai užsiėmimuose gilinti lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos, anglų kalbos ar matematikos dalykų žinias.

Programos tikslas – suteikti abiturientams antrą šansą

Pasak Mykolo Romerio universiteto rektorės, profesorės dr. Ingos Žalėnienės, šios edukacinės programos tikslas – didinti aukštojo universitetinio išsilavinimo prieinamumą, per švietimą mažinti socialinę atskirtį, prisidėti prie gerovės valstybės, išsilavinusios visuomenės kūrimo, griauti stereotipus, kad į universitetus stoja labai daug nepasiruošusių abiturientų ir automatiškai jiems užkirsti kelią siekti universitetinio išsilavinimo. „Net ir motyvuotiems vaikams brandos egzaminuose gali nepasisekti, kai kurie galbūt neturėjo tinkamų sąlygų, motyvacijos mokytis, kai kuriems neužteko kelių balo dešimtųjų įstoti į norimą studijų programą. Nesėkmės atveju tokie vaikai nurašomi, net nebando stoti į universitetą, atsisako minties siekti aukštojo išsilavinimo, renkasi jiems mažiau patrauklias studijų programas ar apskritai išvažiuoja iš Lietuvos. Mykolo Romerio universitetas savo lėšomis abiturientams jau trečius metus siūlo dar vieną galimybę – papildomai pasimokius perlaikyti brandos egzaminus ir bandyti stoti į norimą universitetą ir studijų programą mūsų šalyje kitąmet“, – sako I. Žalėnienė.

Moksleiviai rezultatus pasigerino

Prieš trejus metus startavusio projekte gali dalyvauti abiturientai iš visos Lietuvos. 2018-2019 metais programoje dalyvavo 47 moksleiviai, o 2019-2020 buvo pateiktos net 85 paraiškos. Kelių metų dalyvių egzaminų rezultatų statistika tik patvirtino projekto naudą ir reikalingumą. Jau pilotinio projekto rezultatai pranoko lūkesčius – net 80 proc. dalyvių pakartotinai perlaikę pasirinktų pagrindinių dalykų brandos egzaminus pagerino savo rezultatus. 2018-2019 metų duomenimis, žemiausias balas, norinčių perlaikyti valstybinį lietuvių kalbos egzaminą siekė 0 balų, o perlaikius egzaminą po papildomo pasiruošimo - nuo 16 iki 75 balų. Anglų kalbos rezultatai dar aukštesni - dalyvių žemiausias buvęs balas 26, perlaikius net - 86; istorijos – žemiausias buvęs balas 0, perlaikius - 56; matematikos – žemiausias buvęs balas 17, perlaikius 55.

Labai svarbi dalyvių motyvacija

Jau dabar abiturientai į projektą gali registruotis internetinėje svetainėje 4mm.lt. Atranka vyks keliais etapais. Pretendentai turi užpildyti programos dalyvio paraišką ir joje pateikti ne tik savo brandos egzaminų rezultatus, bet ir trumpą motyvacinį laišką. Kandidatus vertins nepriklausomi ekspertai, o pirmąjį atrankos turą praėję abiturientai bus pakviesti ir pokalbiui.

Labai svarbu, kad šiame projekte daugumos dalyvių požiūris į mokymąsi, žinių siekimą išties būna pasikeitęs į teigiamą pusę matant gerėjančius rezultatus.

Mykolo Romerio universiteto Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto dekanė prof. dr. Odeta Merfeldaitė ir šio projekto studijų koordinatorė džiaugiasi šio projekto populiarumu ir pabrėžia jo misiją padėti jaunam žmogui lengviau siekti savo svajonės, renkantis ateities studijas. Profesorė ypač pabrėžė, kad dalyvių sėkmė priklauso ne tik nuo mokytojų ekspertų profesionalumo, bet ir pačių dalyvių motyvacijos ir noro: „Mums labai svarbu, kad programoje dalyvautų motyvuoti abiturientai, kad jie tikrai norėtų siekti geresnių mokslo rezultatų, o baigus šią programą, po metų jų brandos egzaminų jų balai būtų aukštesni. Labai svarbu, kad šiame projekte daugumos dalyvių požiūris į mokymąsi, žinių siekimą išties būna pasikeitęs į teigiamą pusę matant gerėjančius rezultatus“, – sako O. Merfeldaitė. Planuojama, kad programa startuos spalio pradžioje. Norintys dalyvauti projekte, kviečiami registruotis ir pildyti kandidato anketą projekto puslapyje 4mm.lt iki spalio 1 dienos.

Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) atliktas tyrimas rodo, kad vos 43 proc. moksleivių savo pasirengimą siekti aukštojo išsilavinimo vertina teigiamai, tačiau net 50 procentų apklaustų moksleivių kaip svarbiausią komponentą aukštojo mokslo studijoms nurodė motyvaciją, o daugiau kaip trečdalis – akademinį pasirengimą. 40 proc. moksleivių norėdami dar labiau pagerinti savo žinias mokslo metais papildomai perka korepetitoriaus paslaugas ar mokosi kursuose. Kas antras iš jų planuoja studijuoti aukštojoje mokykloje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių