Valstybės kontrolė Užsienio reikalų ministerijoje nustatė klaidų

Valstybės kontrolė (VK) atliko Užsienio reikalų ministerijos 2011 metų finansinį (teisėtumo) auditą ir įvertinusi nustatytus pažeidimus. Ministras Audronius Ažubalis ir ministerijai pavaldžios įstaigos Energetinio saugumo centro direktorius Audrius Brūzga įpareigotas pažeidimus padariusius asmenis traukti tarnybos ar drausminėn atsakomybėn.

„Sprendimas priimtas atsižvelgiant į netinkamą biudžeto lėšų naudojimą ir turto valdymą, taip pat į jai pavaldžios įstaigos netinkamai vykdytus viešuosius pirkimus. Klaidų būtų galima išvengti laikantis labai aiškių ir elementarių turto valdymą, pirkimų procedūras reglamentuojančių įstatymo nuostatų“, – sako valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.

Komentuodama Valstybės kontrolės išvadas ministerija teigia, kad jose nebuvo nustatytų sisteminių pažeidimų, o daugelis Valstybės kontrolės audito ataskaitoje esamų rekomendacijų pradėta įgyvendinti dar iki kontrolės išvadų paviešinimo.

Kaip teigiama VK pranešime, auditoriai nustatė, jog ministerija viešajai įstaigai Europos informacijos centrui 2011 metais skyrė 650 tūkst. litų pažeisdama Biudžeto sandaros įstatymą.

Ministerija taip pat nepateikė pakankamų įrodymų, ar lėšos buvo naudojamos pagal paskirtį – iš centro nebuvo reikalaujama nei išlaidas pagrindžiančių dokumentų, nei informacijos, ar paslaugos ir prekės buvo įsigytos taikant viešųjų pirkimų procedūras.
Sprendime taip pat nurodoma, jog ministerija maitinimo paslaugų teikėjui perdavė ir suteikė teisę naudotis inventoriumi neatlygintinai, nors pagal įstatymą toks subjektas valstybės turtu neatlygintinai naudotis negali. Be to, ministerija iš valstybės lėšų apmokėjo dar ir paslaugų teikėjo patirtas komunalines išlaidas.

„Tokiu būdu buvo pažeistos Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymo ir vykdymo taisyklių nuostatos, o valstybės lėšos panaudotos ne pagal paskirtį. Ne pagal paskirtį panaudotas lėšas auditoriai nurodė ir delspinigius,kuriuos ministerija sumokėjo dėl laiku nepervesto finansinio įnašo Europos plėtros fondui“, - teigiama pranešime.

Audito metu nustatyta ir viešųjų pirkimų pažeidimų, susijusių su neskaidriai ar netinkamai vykdytais ministerijai pavaldžios įstaigos – Energetinio saugumo centro – pirkimais.

Sprendime teigiama, jog pavaldi įstaiga su konkursą laimėjusiu tiekėju sudarė tarnybinių kelionių organizavimo paslaugų pirkimo sutartį nepraėjus privalomam sutarties sudarymo atidėjimo terminui ir įtraukė papildomų paslaugų, kurių nebuvo paslaugų tiekėjo pasiūlyme.
Taip pat kai kuriais atvejais įstaigai įsigyjant prekes sąskaitos buvo išrašytos ir pateiktos apmokėjimui anksčiau, negu atliktos pirkimo procedūros, o dalis įvairių prekių ir paslaugų įsigyta neatlikus jokių elementarių pirkimo procedūrų.

URM komentare BNS tvirtinama, kad atsižvelgiant į audito išvadas sugriežtintas viešųjų pirkimų vykdymas, jau 2011 metais pradėtas Europos informacinio centro veiklos modelio optimizavimas, sugriežtinta atskaitomybės ir veiklos kontrolė, o Energetinio saugumo centrą pertvarkant į NATO kompetencijų centrą atsižvelgiama į visas nurodytas rekomendacijas.

Taip pat URM artimiausiu metu žada ministro pavedimu atlikti tyrimą dėl padarytų pažeidimų, kad būtų imtasi priemonių nustatytiems trūkumam pašalinti bei pateiktoms rekomendacijoms įgyvendinti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Landsbergis

Landsbergis portretas
Ožkabaly! Nešk muilą kol neišskaičiavo visų nuostolių iš tavo kišenės! Ar tu pasižiūri į veidrodį-kokia tavo durnelio morda?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių