V. Landsbergio atsakas: F. Kukliansky nesusigaudo, ką daro

Pirmasis Lietuvos vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis sako savo žodžiais nenorėjęs įžeisti Lietuvos žydų bendruomenės, o tik siekęs priminti antisemitines nuotaikas kurstantiems asmenims katalikų religijos ištakas.

V. Landsbergis sako, kad į žodį „žydelka“ sureagavusi bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky „nesusigaudo, ką daro“.

„Mano tikslas buvo perspėti lietuviškus kvailius, jei juos išprovokuoja dabar pasisakymams prieš žydus, kad jie neužmirštų paprasto dalyko: pati Dievo motina buvo žydė. Ir viskas. Bet kai žmonės nemoka perskaityti dviejų žodžių, o perskaito tik vieną, stebina neraštingumas“, – BNS sakė V. Landsbergis.

Jis teigė nenorintis vertinti bendruomenės vadovybės veiksmų ir „kokie tų veiksmų tikslai“.

„Bet jų rezultatas tikrai yra įtampos didinimas. Kodėl? Nemanau, kad tai bendruomenė, matau vieno asmens nesusigaudymą. Kaip Šimašius nesusigaudė, ką daro, dabar, turbūt, ponia Kukliansky nesusigaudo, ką daro“, – pridūrė jis.

Mano tikslas buvo perspėti lietuviškus kvailius, jei juos išprovokuoja dabar pasisakymams prieš žydus, kad jie neužmirštų paprasto dalyko: pati Dievo motina buvo žydė. Ir viskas.

V. Landsbergis taip pat sako manantis, kad antisemitines nuotaikas ir susipriešinimą visuomenėje pakurstė Vilniaus savivaldybės ir asmeniniai mero Remigijaus Šimašiaus sprendimai panaikinti pagarbos ženklus antisemitizmu kaltinamiems, bet prie Lietuvos nepriklausomybės kovų prisidėjusiems Kaziui Škirpai bei Jonui Noreikai - generolui Vėtrai.

„Be abejo. Jis turėjo galvoti, kas iš to gali būti“, – sakė jis.

Lietuvos žydų bendruomenė antradienį pranešė, jog dėl grasinimų neribotam laikui uždaro Vilniaus sinagogą ir savo būstinę, taip pat nuo galimų vandalizmo aktų prašo apsaugoti žydų kapines Sudervės plente. Trečiadienį F. Kukliansky teigė, kad ją asmeniškai ir bendruomenę žeidžia V. Landsbergio viešai publikuotame eilėraštyje pavartotas žodis „žydelka“, nepriklausomai nuo konteksto.

Prieš kelias dienas paskelbtame V. Landsbergio eilėraštyje teigiama: „Labiausiai nenorėčiau, kad mano tautiečiai nusiteiktų prieš žydus po ir dėl Šimašiaus užtemimo“, taip pat reiškiamas lūkestis, kad „atsirastų vienas kitas žydas protingas ir drąsus nepritariąs Šimašiui“.

„Ir visiems broliams lietuviams sakau ir sakau iš tikrųjų jau ketvirtį amžiaus: niekada nepamirškite, kad Dievo Motina, kuriai meldžiamės, kurios užtarimo prašome, buvo šventa žydelka“, –  eilėraštį baigia V. Landsbergis.NAUJAUSI KOMENTARAI

lkauniete

lkauniete portretas
Profesorius V.L --yra virtuuozas ,molodec!!! Kai tik jis apsireiskia [spaudoje si karta]] ---daug kam paleidzia vidurius ,o kiti ima dauzyti galvas I siena kaukdami,,;;; pursluoja ir sventos zydelkos Marijos pa -pa -pa - palikuone ,,,nes profesorius -taiklus ,kandus ir teisus,,ir ikasti jam jokia kvaile nesugebes..,---,na o zydai --tai ne tauta,, tai arabijos zmoniu religinio tikejimo bendruomene=[[=judai lietuviskai ; judish --turbut angliskai]] ,,tai arabai isheiviai sudetingo religinio tikejimo,,kuris jiems nurode blaskytis po pasaulio ,kol taps apsivale nuo nuodemingo gyvenimo -----ir tarp ju yra visokiu,,,o ka??juk tai zmones kaip visi kiti tik ju religija juos atmeta;;;o as sakyciau --near religiju[tik jos ir skiria zmones]] nera religiju ===nebus ir karu

Kokia tikroii Fainos pavarde?

Kokia tikroii Fainos pavarde? portretas
Kodel Kuklianskaja,Kukliansky nenaudoja zydiskos pavardes?

kur matet

kur matet portretas
naudinga kitiems zyda,tokiu nebuna,tik sau ,sau ir sau..... !
VISI KOMENTARAI 73
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių