Teismas nepradėjo buvusio „Verslios Lietuvos“ vadovo P. Lukausko ir B. Vėsaitės bylos

 • Teksto dydis:

Vilniaus miesto apylinkės teismui antradienį nepavyko surengti pirmojo parengiamojo posėdžio buvusio "Verslios Lietuvos" vadovo Pauliaus Lukausko ir buvusios Ūkio ministrės Birutės Vėsaitės byloje dėl garbės ir orumo gynimo bei neturtinės žalos atlyginimo.

Buvęs Ūkio ministerijos valdomos viešosios įstaigos "Versli Lietuva" vadovas P.Lukauskas apskundė teismui buvusią ūkio ministrę socialdemokratę B.Vėsaitę dėl garbės ir orumo įžeidimo.

Į teismo posėdį dėl užimtumo neatvyko dabar Seimo narės pareigas einanti B.Vėsaitė. Ji teismui pranešė, kad yra užimta - dalyvauja Seimo plenariniame posėdyje. Teismas tai pripažino svarbia priežastimi, dėl kurios atsakovė negalėjo atvykti į posėdį, BNS pranešė teismo atstovė spaudai Airinė Šerelytė.

Politikė teismui atsiuntė ir savo darbotvarkę, paaiškėjo, kad kitas posėdis gali būti surengtas tik gruodžio 5 dieną.

P.Lukauskas posėdyje antradienį taip pat nepasirodė, buvo atvykusi tik jo advokatė.

Kaip skelbė BNS, gegužę iš "Versli Lietuva" vadovo pareigų pasitraukęs P. Lukauskas prašo paneigti tikrovės neatitinkančius tuometinės ministrės teiginius, esą "Verslios Lietuvos" veikloje būta pinigų plovimo požymių.

"Iš pradžių siūliau, kad paneigtų civiline tvarka per nustatytą dviejų savaičių terminą, bet ji nesutiko, nesureagavo. Tai vėliau kreipėmės į teismą. (...) Tikrai nesiekiu viešųjų ryšių, tiesiog man svarbi reputacija", - BNS yra sakęs P. Lukauskas.

P. Lukauskas atsistatydino iš "Versli Lietuva" direktoriaus pareigų gavęs Ūkio ministerijos, kuriai tuomet vadovavo B.Vėsaitė, pasiūlymą dirbti žemesnėse pareigose arba pasitraukti. P. Lukauskas tąkart sakė nesulaukęs nė vieno priekaišto iš Ūkio ministerijos dėl jo darbo kokybės.

Kiek vėliau tuometinė ūkio ministrė B.Vėsaitė priekaištavo "Verslios Lietuvos" vadovui, esą jis darbo metu užsiėmė asmeniniais reikalais.

"Neturime ypač daug priekaištų viešosios įstaigos "Versli Lietuva" vadovui, tačiau faktas, kad žmogus net penktadalį darbo laiko skirdavo ne "Verslios Lietuvos" darbams, o asmeniniams verslams ar kažkokiems projektams, mus labai neramina. Aš norėčiau, kad šios svarbios Lietuvai organizacijos vadovas šimtu procentų atliktų tiesiogines savo pareigas ir susitelktų į eksporto plėtrą", - gegužę sakė B.Vėsaitė.

Tuo metu P. Lukauskas teigė, kad jo darbo sąlygos ir laikas buvo suderintas su Ūkio ministerijos vadovybe, jo išvykoms buvo gauti visi reikalingi leidimai.

Ūkio ministrės sprendimą dėl "Verslios Lietuvos" vadovo sukritikavo kai kurių visuomeninių ir verslo organizacijų atstovai, pabrėžę gerus "Verslios Lietuvos" darbo rezultatus.

Atsakydama į kritiką tuometinė ministrė įvardijo naujų priekaištų dėl "Verslios Lietuvos" veiklos.

"Matėme lėšų plovimo tendencijas. Žmonėms su psichine negalia buvo dėstomas seminaras "elektroninio verslo įrankiai“. Kai kurie iš tų žmonių negali net pasirašyti. Manome, kad įmonės „Versli Lietuva“ veikla verta ir tolesnio tyrimo", - gegužės 13 dieną "Lietuvos ryto" laidoje "Lietuva tiesiogiai" kalbėjo B.Vėsaitė.

Gegužės pabaigoje tuometinė ministrė pati sulaukė kritikos dėl kelionės į Kazachstaną bendrovės "Arvi" užsakytu lėktuvu. Spaudžiant Seimo opozicijai ir koalicijos partneriams, taip pat sulaukusi prezidentės kritikos B.Vėsaitė birželį atsistatydino iš ūkio ministrės pareigų.

P. Lukauskas 2009 metų gruodžio pradžioje pradėjo vadovauti tuometinei viešajai įstaigai "Eksportuojančioji Lietuva" (dabar - "Versli Lietuva"). Iki tol jis buvo "Procter&Gamble Marketing Latvia" atstovybės vadovas.

Pertvarkius Lietuvos ekonominės plėtros agentūrą (LEPA) bei atskyrus eksporto skatinimo ir investicijų pritraukimo funkcijas, 2010 metų pradžioje įkurtos dvi naujos viešosios įstaigos - "Eksportuojančioji Lietuva" ir "Investuok Lietuvoje".NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių