Teismas atsisakė laikinai stabdyti medžių kirtimą Šiauliuose

Teismas netenkino asociacijos „Gyvas miškas“ prašymo laikinai sustabdyti medžių kirtimą rekonstruojamame Šiaulių bulvare bei jo prieigose.

Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmai pranešė antradienį atmetę asociacijos „Gyvas miškas“ prašymą laikinai sustabdyti Šiaulių miesto savivaldybės rugpjūčio 22 dieną išduotą leidimą kirsti, genėti ar pašalinti, persodinti 158 medžius miesto senamiestyje, tai yra vadinamajame Šiaulių bulvare.

Teismo nutartyje nurodyta, kad pareiškėjo prašymas šioje stadijoje negali būti tenkinamas, nes jis nepagrindė reikalavimo pagrįstumo, jog nesiėmus reikalavimo gali būti padaryta neatitaisoma arba sunkiai atitaisoma žala.

Nutartyje taip pat nurodyta, kad sustabdžius projektą, savivaldybė netektų daugiau nei 4 mln. eurų finansavimo iš Europos Sąjungos ir tai gali sutrikdyti projekto įgyvendinimą, dėl ko gali kilti daug didesnė žala visuomenės interesams.

„Tokių reikalavimo užtikrinimo priemonių pritaikymas pažeistų proporcingumo ir proceso šalių interesų pusiausvyros principus bei viešąjį interesą“, – pareiškė Šiaulių teismas.

Jis atkreipė dėmesį, kad pagal išduotą leidimą 158 Šiaulių miesto senamiesčio medžių bus iškirsti, tačiau planuojama pasodinti 285 nauji medžiai.

Netenkinęs prašymo dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, Šiaulių administracinis teismas toliau nagrinės prašymą panaikinti savivaldybės leidimą dėl želdinių kirtimo.

Medžiai pagrindinėje miesto gatvėje pradėti kirsti praėjusią savaitę, tai įeina į gatvės rekonstrukcijos projektą. Šie veiksmai sulaukė dalies miestiečių protestų. Kaip skelbė naujienų portalas skrastas.lt, susirinkusių medžių gynėjų grupė protestavo prieš liepų kirtimą, buvo iškviesta policija, vienas iš medžių saugotojų prisirakino prie medžio.NAUJAUSI KOMENTARAI

juk

juk portretas
ir valdzioje ir teismuose tie p[atys kolegos is kgb socmafijos ir dalinasi navaru ir yra kurie pavarde sulietuvino budami rusais ir neblogai kalbedami tai jie ir griauna sali ir jos ekonomika kuriems leista prisipildyt savo kisenes o nacsaugumas ir vsd tai irgi ko gero panasios biurokratinstitucijos dirbancios pagal programa /vsio zakonno/.......?....

Azuolas

Azuolas portretas
Kai iskirto, sustabde. Visuose miestuose tas pats. Is kur ta nesamone eina? Kas cia stumia savo eretiska bizmi? Gal kas atsakys, kodel naikinama Lietuva?

Eglė

Eglė portretas
Viskas perkama, viskas parduodama...Ar gali atsodinti jauni medeliai rykštelės atstoti brandžius medžius? Kiek centre padidės užterštumas, o dėl to ir žmonių sergamumas, ar kas nors įvertino? Kiek neteksime gaivaus pavėsio vasarą? Valdininkų akys mato tik pinigus. Reikia saugoti kiekvieną miesto medį, o ne kirsti visus iš eilės. Ačiū protestuotojams!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių