Stojimų į MRU rezultatai: norinčių studijuoti skaičius – rekordinis

 • Teksto dydis:

LAMA BPO paskelbė 2020 metų oficialius kvietimų studijuoti bakalauro studijų programas Lietuvos aukštosiose mokyklose pagrindinio priėmimo etapo rezultatus. Palyginus su 2019 metais MRU padarė didžiausią pažangą pritraukdamas būsimus studentus, o bendras kvietimų skaičius MRU augo labiausiai tarp visų valstybinių universitetų.

Susumavus priėmimo į bakalauro programas pagrindinio priėmimo statistiką paaiškėjo, kad palyginus su 2019 metais 20,7 proc. išaugo bendras pateiktų prašymų studijuoti MRU skaičius. Taip pat augo skaičius tų, kurie studijas MRU nurodė pirmu prioritetu – tokių buvo 30 proc. daugiau nei 2019 metais.

Paskelbti LAMA BPO kvietimų studijuoti duomenys rodo, kad MRU padarė didžiausią procentinį pokytį tarp visų valstybinių Lietuvos universitetų – palyginus su 2019 metais kvietimų studijuoti valstybės finansuojamose vietose skaičius išaugo net 271 proc.

MRU šiemet taip pat 5 proc. augo ir išsiųstų kvietimų studijuoti valstybės nefinansuojamose vietose skaičius, nors universitetas ir pakėlė minimalų konkursinį balą. Susumavus bendrą pagrindinio priėmimo išsiųstų kvietimų studijuoti valstybės finansuojamose ir nefinansuojamose vietose skaičių, procentinis augimas tarp visų Lietuvos valstybinių universitetų MRU šiemet buvo rekordinis ir didžiausias – net 66 proc.

Šiemet tarp populiariausių MRU programų – psichologija, komunikacija ir skaitmeninė rinkodara, teisė ir ikiteisminis procesas. O didžiausio susidomėjimo sulaukė nauja bakalauro programos specializacija „Teisė ir kriminalistika“ – kvietimai studijuoti išsiųsti net 120 asmenims.

MRU bakalauro programa „Teisė ir ikiteisminis procesas“ pateko tarp 10 populiariausių visų universitetų programų, kurios pateiktuose prašymuose buvo nurodytos pirmu prioritetu.

Rugpjūčio 28–31 dienomis vyks papildomas bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas etapas, per kurį bus galima pretenduoti į likusias valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijų vietas.

Augo ir studijuojančių magistrantūros programose skaičius

Šiemet pagrindinis ir papildomas magistrantūros priėmimo etapas jau įvyko, o norinčių studijuoti skaičius magistrantūros programas MRU taip pat ženkliai augo. Pateiktų prašymų skaičius šiemet augo virš 30 proc., pakviestųjų studijuoti skaičius didėjo 13 proc., o pasirašiusiųjų sutartis – daugiau kaip 19 proc. palyginus su 2019 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kada žurnliugos

Kada žurnliugos portretas
ir kiti viešojo eterio šaukliai išmoks nenaudoti sovietinių trumpinių raidėmis? Kas tas MRU?

Alioša

Alioša portretas
Po tokių matematikos egzamino rezultatų, to ir reikėjo tikėtis. Gaila jaunimo.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių