Specialistas: auklėtojai atsakingi, kad vaikai darželiuose būtų saugūs

Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos patarėjas Egidijus Meilus po incidento Kaune, kai mažametę iš vaikų darželio išsivedė nepažįstamas vyriškis, teigia, jog rūpintis vaikų saugumu turi ir auklėtojai, ir tėvai.

Jis taip pat sako, kad teoriškai taisyklės dėl vaikų saugumo ugdymo įstaigose yra nustatytos ir klausimų kyla dėl jų įgyvendinimo praktikoje.

„Ikimokyklinio ugdymo įstaiga ir auklėtojas yra atsakingas, jo darbinė pareiga yra būti rūpestingu, kadangi jis atsako už vaiko saugumą tuo metu, kai jis yra jo prižiūrimas. Kaip rūpestingas jis tikrai turėtų įsitikinti, kas tą vaiką pasiima (...). Pasižiūrėjus ikimokyklinio ugdymo įstaigų vidaus tvarkos taisykles, jose tikrai yra nustatyta, kad vaiką iš darželio pasiimti gali tiktai įstatyminiai vaiko atstovai, tai yra tėvai, globėjai, rūpintojai, o jeigu tėvai pageidauja, jie gali įpareigoti kitą asmenį, bet tam reikalingas raštiškas tėvų prašymas. Yra darželiai taip pat nusistatę tvarkos taisyklėse, kad auklėtojas turi teisę neatiduoti vaiko išgėrusiems asmenims, nepilnamečiams“, - BNS dėstė E.Meilus.

„Iš kitos pusės ir tėvai turėtų būti rūpestingi, bendrauti su ikimokyklinio ugdymo įstaiga, kad jei atsitiko taip, kad, pavyzdžiui, turi auklė pasiimti vaiką, kad tai būtų suderinta su darželiu raštu, kad nekiltų jokių abejotinų situacijų. Taip pat labai svarbu tėvams mokyti vaiką auksinių taisyklių - kad vaikai nebendrautų su nepažįstamaisiais, kad nesusiviliotų kažkokiais saldumynais“, - aiškino jis.

Po minėto incidento Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) savo ruožtu išreiškė susirūpinimą, ar pakankamas esamas teisinis ikimokyklinio ugdymo įstaigų veiklos reglamentavimas.

„Pasak socialinės apsaugos ir darbo viceministro, Tarpžinybinės vaiko gerovės tarybos pirmininko Daliaus Bitaičio, ministerija reiškia susirūpinimą dėl šio įvykio ir ketina kreiptis į Švietimo ir mokslo ministeriją su siūlymu peržiūrėti ir sugriežtinti galiojančius teisės aktus, reglamentuojančius ikimokyklinio ugdymo įstaigų veiklą, siekiant, kad tokie atvejai ateityje nepasikartotų“, - sakoma SADM ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Grigaravičienė BNS teigė, kad esamo teisinio reglamentavimo pakanka ir savo pareigą užtikrinti vaikų saugumą turi tinkamai atlikti auklėtojos."Įstatymų ir kitų teisės aktų spragų nematau, nes teisiškai viskas yra sudėliota tvarkingai (...). Gali būti, kad sunerimusių yra nemažai, bet tiesiog kiekviena įstaiga turėtų šias problemas spręsti savaip.

Vienose įstaigose yra rakinamos visos durys saugumo sumetimais, kad pašaliniai asmenys neįeitų, kitose įstaigose rakinama ir teritorija, netgi žinau įstaigas, kuriose yra įėjimas tik su kortele. Kiekviena įstaiga suinteresuota vaikų saugumu ir tikrai tą bando užtikrinti, bet visko būna. Kažką rekomenduoti sunku, reikia žiūrėti į kiekvienos įstaigos situaciją ir galimybes", - dėstė I.Grigaravičienė.

Jos manymu, ikimokyklinio ugdymo įstaigos personalas pažįsta ugdytinių tėvus, o kitus asmenis tėvai patys turi pristatyti.

„Paprastai vaikai turi bendras erdves - sales ar žaidimų aikšteles, ir manyčiau, kad tėvus visos auklėtojos bent daugmaž yra įsidėmėjusios. Kitas dalykas - kiti asmenys, kurie su tėvų leidimu gali pasiimti vaikus. Arba jisai turėtų būti tėvų pristatytas ikimokyklinio ugdymo įstaigos darbuotojams, arba kitu atveju turėtų jau būti (pateikiamas asmens - BNS) dokumentas“, - sakė ŠMM atstovė.

Penkerių metų mergaitę iš Vilijampolės mikrorajone esančio darželio „Židinėlis“ trečiadienį apie 16 val. išsivedė seneliu prisistatęs nepažįstamas vyras. Pranešama, jog po keliolikos minučių mergaitės į darželį pasiimti atvyko mama.

Paskelbus mergaitės paiešką, policija prieš vidurnaktį gavo pranešimą, kad viename iš Vilijampolės mikrorajone esančių daugiabučių yra galimai policijos ieškota mergaitė ir vyras. Į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai rado ieškotą mergaitę, o netrukus gatvėje sulaikė 1942 metais gimusį vyrą L.V., jis uždarytas į Kauno apskrities policijos areštinę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Moteris

Moteris portretas
Nu bet ne saugus tie vaikai ir neatsakingi tie aukletojai ... Baisu vien pagalvoti kad net is darzelio vaika gali pasiimti svetimas zmogus !!! Gerai kad siuo atveju mergaitei viskas baigesi gerai, taciau tai neatleidzia aukletoju nuo atsakomybes ir bausmes kai neatsakingai pasielgia

Viliuke

Viliuke portretas
Ar mergaite nenukentejo,parodys laikas. Gydymo istaiga kalba bendrom frazem.O zinant ,kur ji buvo rasta,tai ten degradave asmenys,kuriu protas pragertas. Ir kam tada reikejo grobti?

nuomone

nuomone portretas
ir auklėtoją, ir vedėją atleisti iš darbo už neatsakingą darbą, betvarkę darbe ir vaikų nesaugumą
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių