Senamiesčio raida – be krypties Pereiti į pagrindinį turinį

Senamiesčio raida – be krypties

2005-05-28 09:00

Senamiesčio raida – be krypties

Nors miestas turi generalinį planą, tolimesnė Klaipėdos senamiesčio raida neaiški net savivaldybės specialistams.

Vakar savivaldybės vadovai su bendrovės „Miestprojektas“ specialistais svarstė senamiesčio regeneracijos perspektyvas. Projektuotojai pristatė pirminį projektą. Mat „Miestprojekto“ bendrovė laimėjo senamiesčio regeneracijos ir jo pritaikymo turizmo reikmėms projekto konkursą.

Projektuotojai sakė, kad reikia atnaujinti apie 500 senamiesčio pastatų ir objektų.

Savivaldybės valdininkai nusistebėjo, jog projekte tik konstatuojama padėtis. „Reikėjo pateikti politikams konkrečias raidos kryptis, kad jie turėtų iš ko rinktis. Tačiau kol kas krypčių nėra“, - sakė Urbanistinės plėtros departamento direktorius Kastytis Macijauskas.

Jis suabejojo, kad reikia remontuoti visus penkis šimtus pastatų.

Buvo cituojamas ir miesto verslininkų laiškas savivaldybei, kuriame tvirtinama, jog senamiestis nyksta.

Architektūros ir miesto planavimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Kęstutis Vaitiekūnas pastebėjo, kad tik turint konkrečių pasiūlymų galima tikėtis valstybės dotacijų: „Jeigu senamiesčio gatvę išasfaltuosime, nieko negausime, bet jeigu klosime grindinio akmenis – bus pinigų.“ Pripažinta, kad šioms lėšoms gauti savivaldybei reikia išsamios analizės.

Diskusija kilo ir dėl Smiltynės, kuri yra miesto dalis, raidos. „Smiltynę paversti rezervatu, nieko nestatyti, tenykščius gyventojus dotuoti, kaip JAV indėnus, pasikviesti UNESCO valdininkus ar plėtoti šią miesto dalį, pritraukti investicijų, vadinasi, ir turistų?“, - retoriškai klausinėjo K. Macijauskas. Užkonservuoti Smiltynę – tai atsisakyti statyti tiltą ties Kiaulės nugaros sala.

Projektuotojai žadėjo pirmadienį pateikti atnaujintą projektą.

Kitą savaitę specialistai iš Anglijos savivaldybei pateiks savą Klaipėdos raidos viziją.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų