Dėl KT teisėjų skyrimo kitą savaitę bus šaukiamas dar vienas Seimo posėdis

Dėl Konstitucinio Teismo (KT) teisėjų skyrimo kitą savaitę ketvirtadienį Seimas rinksis į dar vieną posėdį.

„Kitą savaitę mes privalėsime organizuoti dar vieną gyvą posėdį, norėjosi šito išvengti, įvertinus, kad turime susirgimų Seime, tai nenuslopsta, bet tokia yra 47 Seimo narių valia, kad mes tęstume gyvą darbą ir kitą ketvirtadienį turėsime turėti dar vieną posėdį“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimas kitą antradienį posėdžiaus nuotoliniu būdu, tačiau ketvirtadienį dėl teisėjų skyrimo turės būti rengiamas slaptas balsavimas ir posėdis turės vykti gyvai.

KT teisėjų kandidatūros parlamentui bus pateiktos ketvirtadienį, opozicijai surinkus parašus, kad klausimas būtų privalomai įtrauktas į darbotvarkę.

„Ketvirtadienį numatyti slapti balsavimai, kurių neįmanoma organizuoti nuotoliniu būdu, todėl Seimo nariai turės susirinkti“, – sakė Seimo pirmininkė.

Ketvirtadienį numatyti slapti balsavimai, kurių neįmanoma organizuoti nuotoliniu būdu, todėl Seimo nariai turės susirinkti.

Parašai dėl KT teisėjų skyrimo procedūros surinkti opozicinės Darbo partijos frakcijos iniciatyva. Darbo partijos frakcijos seniūnas Vigilijus Jukna BNS sakė, kad KT teisėjų skyrimo atidėjimas yra nesuprantamas.

Pagal Seimo statutą, klausimas į darbotvarkę įrašomas ne mažesnės kaip trečdalio Seimo narių grupės raštišku reikalavimu.

Prezidentas Gitanas Nausėda ir laikinoji Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininkė Sigita Rudėnaitė Seimui iš naujo svarstyti teikia advokatės Giedrės Lastauskienės ir LAT teisėjo Algio Norkūno kandidatūras. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen į KT siūlo Seimo kanceliarijos Teisės departamento vadovą Andrių Kabišaitį.

Trijų KT teisėjų skyrimo procedūra iš pradžių buvo numatyta gruodžio pabaigoje, bet išbraukta iš darbotvarkės dėl per didelio darbų krūvio.

Vėliau ji įrašyta į antradienio, sausio 5-osios, darbotvarkę, bet vėl išbraukta.

Klausimą išimti pasiūliusi Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad tai daroma norint šią savaitę baigti gyvus parlamento posėdžius, nes parlamente vis nustatoma COVID-19 atvejų. Seimo valdybos sprendimu kitą antradienį sušauktas jau nuotolinis plenarinis posėdis.

Pagal Seimo statutą, dėl KT teisėjų skyrimo turi būti rengiamas slaptas balsavimas, o slapti balsavimai gali vykti tik gyvai.

Trijų naujų KT teisėjų Seimas nepaskiria jau beveik metus.

Pernai balandį atmesti visi trys teikti kandidatai. Tuomet kaip pagrindinis priekaištas jiems minėta, jog tai nėra konstitucinės teisės specialistai.

Konstitucija numato, kad Konstitucinis Teismas kas treji metai atnaujinamas vienu trečdaliu. Teismą sudaro devyni teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai.

Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo bei teisėjų Gedimino Mesonio ir Vyto Miliaus kadencija baigėsi praėjusių metų kovo 19 dieną. Jie eina pareigas, kol bus paskirti nauji teisėjai.

KT teisėjus skiria ir atleidžia Seimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kokia gėda

Kokia gėda portretas
Kad valstiečiai neskyrė tai aišku dėl ko(kad ir ka būt siule-nebūt konslibynui tike) bet kad šitie dabar sukčiauja ir nenori - nesuprantama. Nebent šita pirmininka turi kokia už ju pečiu stovinti gauja paskirt. Skant nesulaukia kol šeimininkas apsispres..:D)

Anonimui Pydarui

Anonimui Pydarui portretas
Ką jums nepatinka komunistai? Vadinasi, esant priešai, nors tikri priešai visada sugrįžta į rūmus.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių