Seimo pirmininkė: neįgaliesiems kyla daugiau rizikų patirti smurtą

  • Teksto dydis:

Tarptautinę neįgaliųjų dieną Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen atkreipia dėmesį, kad šiai visuomenės grupei kyla daugiau rizikų patirti smurtą.

„Neįgaliesiems, ypač moterims, ir kyla daugiau rizikų patirti smurtą, ir jie susiduria su akivaizdžiais sunkumais, kai reikia kreiptis pagalbos. Dažnai žmonės su negalia būna socialiai, emociškai ir fiziškai izoliuoti namie. Ir labai priklausomi nuo aplinkos bei šalia esančiųjų“, – sekmadienį išplatintame pranešime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak jos, vienas iš smurto prevencijos būdų – sudaryti sąlygas žmonėms su negalia išeiti iš namų, dirbti, susitikti su bendraminčiais, dalyvauti visuomeniniame gyvenime.

„Sportas ar kita įdomi veikla stiprina fizinę sveikatą, kartu gerėja emocinė ir psichologinė savijauta, atsiranda daugiau pasitikėjimo, savarankiškumo, taip pat ir finansinio, kuriami socialiniai ryšiai. O tai yra labai svarbu. Kaip ir tai, kad žmogus neliktų vienas smurtinėje aplinkoje ir nebijotų kreiptis pagalbos“, – tvirtino Seimo pirmininkė.

Tarptautinė neįgaliųjų diena kasmet minima gruodžio 3-iąją. Ją 1992 metais paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Senjorę

Senjorę portretas
Manom kaip jus busit išvyti musu gyvenimas pagerės Nes prie valstiečiu buvo pakeltos žemos žmoniu pensijos tai žmonem nereikėjo seniunijose lauk eilėse kol poniutės teiksis aptarnauti juk viskas yra kompiuteriuose tai kad tas senelis 80metu turi seniunijoje gaut leidima po to važiuoti kažkur tai i Partizanu 5 gaut kortele Tyčia taip darot išgamos valdžios vagys nes gerai žinot kad daugumas nedašliauž iki kito galo miesto ir badaus o jusu vagiu šaikai daugiau liks

gėda

gėda portretas
užtat Džiugelis ir patyrė smurtą, dėl vandens

Vladimiras Moskvičiovas

Vladimiras Moskvičiovas portretas
Apie ką cia šnekate ponai-jai aš gyvenu daug metu be 2 koju ,o prie namo laiptynes negaliu savo ,taip man reikalinga gyvenimui ,verslui automobiliu pasistatyti-nes Kaune sedi savivaldubeje klerkas,kuriam aš parašiau,nufotografau shema parkavimo vietai skyrti neigaliam adresu Kaune -Savanoriu 222 a ,o jo verdiktas buvo toks -irtenginerk pats savo lešomis ir ženkla i statyti ir vieta ?
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių