Seime – dar vienas bandymas įpareigoti savivaldybes steigti seniūnijas

Seimo narys konservatorius Algis Strelčiūnas iš naujo registravo siūlymą įpareigoti savivaldybėse steigti seniūnijas.

Parlamentas pernai jau buvo priėmęs tokias pataisas, tačiau argumentuodama savivaldos teise pačiai nusistatyti administracinę struktūrą jas vetavo tuometinė prezidentė Dalia Grybauskaitė, ir Seimas jos veto pritarė.

A. Strelčiūnas BNS sakė besitikintis, jog prezidentas Gitanas Nausėda pataisų nevetuos, be to, sutelkė didesnę paramą Seime – pataisas teikia Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto nariai, tarp jų ir pirmininkė „valstietė“ Guoda Burokienė.

„Seniūnijų steigimas yra paslaugos priartinimas prie gyventojų. Seniūnas gali atlikti kai kuriuos notarinius veiksmus, tokius kaip parašo patvirtinimas, įgaliojimai, laikinas testamentas, tų įgaliojimų nei vienas valstybės tarnautojas neturi“, – savo siūlymą argumentavo parlamentaras.

„Aš galvoju, kad turėtų (Prezidentūra) kitaip reaguot, taip pat šitam projektui kitų Seimo narių paprašiau paramos, ir komiteto pirmininkė G. Burokienė pritaria, ir kitų frakcijų atstovai“, – teigė A. Strelčiūnas.

Pagal jo ir kitų VVSK atstovų teikiamas Vietos savivaldos pataisas, kiekvienoje savivaldybėje turėtų būti steigiamos seniūnijos, jos galėtų būti dviejų formų: savivaldybės administracijos filialai arba atskiros biudžetinės įstaigos.

Pagal dabartinį Vietos savivaldos įstatymą, seniūnijų steigimas nėra privalomas. „Gyventojai, kurių gyvenamojoje teritorijoje nėra seniūnijos, yra priversti vykti į savivaldybės administracijos atitinkamą padalinį ir ten spręsti savo problemas. Kartais atstumas nuo gyvenamosios vietovės iki savivaldybės administracijos pastato yra didelis, o susisiekimas – komplikuotas“, – rašoma pataisų aiškinamajame rašte.

D. Grybauskaitė pernai vetavo Seimo priimtas pataisas dėl privalomų seniūnijų, ir Seime neužteko balsų atmesti jos veto, nors tai siūlė Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas.

Šalies vadovė pataisas vetavo argumentuodama prieštara Europos vietos savivaldos chartijai, garantuojančiai savivaldybėms teisę pačioms nusistatyti administracinę struktūrą.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Dar masai lietuvoi vagiu jau uztenka vieno seimo

Kaunietis

Kaunietis portretas
Nereikia seniūnijų,jos nedirbo gyventojams o neaiškioms struktūroms. Yra miesto savivaldybė ir turi spreesti miesto ir jo žmonių problemas.Neaišku kuo užsiiminėjo seniūnijos. Algos iš miesto biudžeto o naudos gyventojams jokios.

Senasis kontingentas

Senasis kontingentas portretas
neleidžia ir neleis. Argi gali būti savivaldybių gaujoms miestuose ir rajonuose geriau nei dabar? Kada jie gali daryti ką nori? Nėra seniūnijų, nėra gyventojų sprendimo teisės, bendruomenių plėtra ir pilietiškumas yra tik popieriuose ir valdžiukų statytinių sukurtose nevyriausybiniuose dariniuose(NVO ir visoki fondai). Ai tiesa, dar yra tie juokingi seniūnaičiai.Kurių statusas nei šis nei tas..:D).O va jeigu atsiras seniūniiiijoooos..Čia jau rimtesnis organas.Turbūt kas domėjosi, tas prisimena kad vienu metu apygardose gana sėkmingai buvo sukurtos gyventojų tarybos.Pusę jų, žinoma, užgrobė partiniai ir negero verslo atstovai, bet jose buvo ir tikrų idėjinių. Kurie mokėjo įsiūbuoti darbą gyventojų labui..Deja, deja, jos staigiai buvo sunaikintos neva dėl racionalesnių šio darbo organzavimo... Kurio iki šiol nėra:D).
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių