SAM rengia tris sveikatos sistemos reformas: kainuos 267 mln. eurų

 • Teksto dydis:

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) penktadienį pranešė inicijuojanti sveikatos priežiūros sistemos reformų, kurios sustiprintų sistemą nuo galimų grėsmių. Jos kainuos 267 mln. eurų.

„COVID-19 krizė dar labiau atskleidė sveikatos paslaugų prieinamumo netolygumus, susijusius su sveikatos priežiūros specialistų trūkumu, netolygiu geografiniu paslaugų prieinamumu ir išryškino sveikatos sistemos struktūrines problemas“, – rašoma pranešime.

„Tai lėta pažanga gerinant paslaugų kokybę, nepakankama pirminės sveikatos priežiūros plėtra ir nepadaryta pažanga pritaikant ligoninių tinklą, kad jis taptų efektyvesnis ir labiau atitiktų poreikius“, – teigiama jame.

SAM teigimu, inicijuojamos trys reformos.

Pirmąja reforma numatomas paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas bei inovacijų skatinimas.

Reformos tikslas – padidinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą, dėmesį skiriant pirminei sveikatos priežiūrai stiprinti, specializuotoms ambulatorinėms sveikatos priežiūros paslaugoms, sektoriui skaitmenizuoti, inovacijų plėtrai.

Siekiant įgyvendinti šią reformą investicijos bus kreipiamos keturiomis kryptimis – bus plečiami kompetencijų centrai, teikiantys inovatyviams sveikatos priežiūros paslaugas, tuomet bus kuriama sveikatos priežiūros specialistų kompetencijų platforma, įdiegiant informacinių technologijų įrankį, skirtą sveikatos priežiūros specialistų kvalifikacijos tobulinimo poreikiui nustatyti, stebėti ir susieti su licencijų sąlygų laikymosi priežiūra. 

Reformos tikslas – padidinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą.

Galiausiai numatoma investuoti į kompleksinio sveikatos priežiūros paslaugų kokybės vertinimo modelio (rodiklių švieslentės) sukūrimą. Prie reformos prisidės ir skaitmeninės sveikatos sistemos plėtra.

Taip pat numatoma įgyvendinti ilgalaikės priežiūros paslaugų teikimo reformą, investicijas kreipiant žmogiškųjų išteklių ir infrastruktūros pajėgumams, reikalingiems ilgalaikės priežiūros paslaugų teikimui, didinti.

„Tai leis gerinti kompleksinių – socialinės ir sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą gyventojams, sukuriant ir įgyvendinat tvarų ilgalaikės priežiūros paslaugų teikimo modelį“, – rašoma pranešime.

SAM teigimu, pandemijos patirtis atskleidė sveikatos sistemos atsparumo  ir pasirengimo dirbti ekstremalioms situacijoms poveikį visai šalies ekonomikai ir visuomenės gyvenimo kokybei.

Trečioji numatoma reforma skirta sukurti tolygų, saugų, nenutrūkstamą ir efektyvų sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ekstremalių sveikatai situacijų metu.

Planuojama pirkti įrangos, skirtos infekcinėms ir parazitinėms ligoms diagnozuoti bei gydyti, pagal reikalavimus įrengti patalpas penkiose regioninio lygmens gydymo įstaigose, dešimtyje regioninio lygmens gydymo įstaigų modernizuoti priėmimo skyrius ir padidinti jų krizinius pajėgumus.

Šioms reformoms įgyvendinti per Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (EGADP) numatyta skirti 267 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

eiline

eiline portretas
pinigu isisavinimo akcija

Pritariu

Pritariu portretas
Apie tokius svaisčiotojus jau Ilfas su Petrovu rašė. Antrasis iš Vasiukų.

Klpd.

Klpd. portretas
Kaip supratau bus taip: stiprinama pirminė sveikatos priežiūra-reiškia kuo daugiau reikės tikrintis ir klausyti sveiko gyvenimo būdo pasakų; plėsti paslaugų, ligoninių veiklos ,,optimizavimū" kiekį - ,,užveš " daugybę nereikalingų ar pusiau reikalingų programų ir projektų kiekį; o įdomiausias ir jau gerai pažystamas, yra medicinos sektoriaus skaitmenizavimas ir inovacijų plėtra:D)).T.y. daug kainuojanti mokesčių mokėtojams ir nepatikima ,,vargo vakarienė" ..Dar pamiršo parašyti kad viskas tas kainuos pačiam pacientui, žinoma išskyrus programas kuriose tikrai nebus pacientų norinčių dalyvauti
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių