Prezidentūra: valstybinius egzaminus įmanoma surengti sklandžiai

Valstybinius egzaminus įmanoma surengti sklandžiai, taip pat spėti jiems pasiruošti, sako prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja švietimui, mokslui ir kultūrai Jolanta Karpavičienė.

„Prezidentas mano, jog praeitų metų patirtis rodo, kad galima susitelkus užtikrinti sklandų valstybinių brandos egzaminų įgyvendinimą ir taip pat spėti jiems adekvačiai pasiruošti“, – trečiadienį po šalies vadovo susitikimo su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene sakė J. Karpavičienė.

Pasak prezidento patarėjos, susitikimo metu buvo kalbama apie kelis galimus egzaminų vykdymo scenarijus, tarp jų ir nukėlimą, bet konkretų planą artimiausiu metu paskelbs Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„Buvo kalbama apie galimus variantus, vieną iš jų – galbūt egzaminų sesijos nukėlimą, pavėlinimą, šiuo metu rengiamas kompleksinis veiksmų planas ir apie jį ministerija planuoja apskelbti artimiausiu metu“, – teigė J. Karpavičienė.

Praeitų metų patirtis rodo, kad galima susitelkus užtikrinti sklandų valstybinių brandos egzaminų įgyvendinimą.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė yra patvirtinusi, kad atšaukti brandos egzaminų šiemet neplanuojama, tačiau svarstoma kai kurias egzaminų dalis vykdyti nuotoliniu būdu. Taip pat jau atsisakyta šiųmetinės abiturientų lietuvių kalbos ir literatūros ir įskaitos.

Didesnė dalis moksleivių, išskyrus pradinukus, į nuotolinį ar mišrų mokymą perėjo nuo pernai lapkričio 7-osios, įvedus antrąjį karantiną. Nuo gruodžio vidurio priėmus sugriežtinimus, pereita prie visuotinio nuotolinio mokymo, pradinukai išleisti atostogų, o nuo sausio taip pat mokosi tik nuotoliniu būdu. Nuotolinis mokymas buvo įvestas ir per pirmąjį karantiną pernai pavasarį.

Prioriteto tvarka galėtų būti skiepijami ir abiturientai

Prezidentas remia Vyriausybės siekį palaipsniui grįžti prie kontaktinio ugdymo, o prioritetine tvarka galėtų būti skiepijami ir egzaminus laikantys abiturientai, sako prezidento patarėja J.  Karpavičienė.

„Prezidentas labai palaiko Vyriausybės siekį palaipsniui atnaujinti kontaktinį ugdymą, įvertinant epidemiologinę situaciją. Kontaktinio ugdymo atnaujinimas turi būti susietas su saugumo mokytojams užtikrinimu, naudojant tiek testavimą, tiek vakcinavimą“, – trečiadienį po šalies vadovo susitikimo su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene sakė J. Karpavičienė.

Kontaktinio ugdymo atnaujinimas turi būti susietas su saugumo mokytojams užtikrinimu, naudojant tiek testavimą, tiek vakcinavimą.

„Taip pat buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad labai svarbi mokinių grupė, kuri taip pat galėtų būti prioritetine planuojant vakcinavimą, tai yra baigiamųjų klasių mokiniai, kurie laikys valstybinius brandos egzaminus“, – teigė patarėja.

Prezidentūros paskelbtame pranešime išsakoma pozicija, kad siekiant užtikrinti pedagogų, grįžtančių mokyti į mokyklas, sveikatos saugumą, jie turi būti paskiepyti kartu su senjorais, vasario–kovo mėnesiais.

Šalies vadovo teigimu, iki tol su moksleiviais nenuotoliniu būdu dirbantys mokytojai valstybės lėšomis turi būti profilaktiškai kas savaitę testuojami.

G. Nausėda taip pat pažymi, kad tarp pirmųjų, kurie pandemijai slūgstant grįš į mokyklas, turėtų būti ne tik pradinukai ar darželinukai, kuriems sudėtingiau mokytis nuotoliniu būdu, bet ir abiturientai, kurių laukia valstybiniai brandos egzaminai.  Anot prezidento, ruošiantis valstybiniams brandos egzaminams galėtų būti skiepijami ir juos laikyti apsisprendę dvyliktokai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė po susitikimo teigė, kad ministerijos prioritetas yra, kad „kuo anksčiau pradinukai galėtų grįžti į mokyklas, taip pat abiturientai“, tačiau konkrečios datos neįvardijamos.

„Yra numatyta vakcinavimas mokytojų, kurie dirba ikimokyklinio ugdymo įstaigose, taip pat pradinėse mokyklose prioriteto tvarka, tikimės, kad greitu metu, kai tik turėsime vakcinas, ši prioritetinė grupė bus vakcinuota“, – sakė J. Šiugždinienė.

Didesnė dalis moksleivių, išskyrus pradinukus, į nuotolinį ar mišrų mokymą perėjo nuo pernai lapkričio 7-osios, įvedus antrąjį karantiną. Nuo gruodžio vidurio priėmus sugriežtinimus, pereita prie visuotinio nuotolinio mokymo, pradinukai išleisti atostogų, o nuo sausio taip pat mokosi tik nuotoliniu būdu. Nuotolinis mokymas buvo įvestas ir per pirmąjį karantiną pernai pavasarį.NAUJAUSI KOMENTARAI

A

A portretas
Mokslo metai buvo NUOTOLINIAI , tai ir egzminai turi būti NUOTOLINIAI .
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių