Prezidentas žada aktyviai dalyvauti rengiant miškų strategiją

Prezidentas Gitanas Nausėda žada aktyviai dalyvauti rengiant miškų strategiją.

Taip šalies vadovas reagavo į penktadienį Vilniuje susirinkusių protestuotojų raginimą šalies imtis iniciatyvos sodinti visas puses prie derybų stalo.

G. Nausėda taip pat pranešė, kad teiks Seimui pasiūlymą mažinti kirtimo plotus ūkiniuose miškuose.

„Prezidentas yra jau ne kartą išsakęs poziciją, kad miškas turi būti naudojamas tvariai, tai yra atsižvelgiant į socialinę, ekologinę ir ekonominę miško funkciją. Sprendimai turi būti priimami įvertinus vietos bendruomenių bei socialinių partnerių interesus“, – teigiama prezidento komunikacijos grupės BNS pateiktame atsakyme.

„Artimiausiu metu prezidentas pateiks Seimui pasiūlymą mažinti miško kirtimų biržes ūkiniuose miškuose. Prezidentūra ateityje aktyviai dalyvaus rengiant ilgalaikę miškų strategiją“, – rašoma jame.

Apie šimtas gyvūnais persirengusių žmonių sostinėje reikalavo stabdyti miškų kirtimus saugomose teritorijose ir pradėti derybas dėl ilgalaikės miškų strategijos.

„Mes norime bendro derybų stalo Prezidentūroje ir aiškaus naujo požiūrio į gamtą“, – BNS sakė vienas iš akcijos organizatorių Martynas Švėgžda von Bekeris.

„Dabar pjaunami seni medžiai senose giriose, neįvertinama ekosistema, kur gyvena kokios rūšys, vyksta didžiulio masto niokojimas ir tą jaučia visi žmonės“, – tvirtino jis.

Akciją surengė Šimonių girios iniciatyvinė grupė, Baltijos aplinkos forumas, Labanoro klubas, „Fridays for Future Vilnius“, Aplinkosaugos koalicija, „Saugokime Šiaulių medžius“, „Miško festivalis“.

Pastaraisiais metais Lietuvoje kilo pasipiktinimas dėl plynų kirtimų saugomose šalies teritorijose.NAUJAUSI KOMENTARAI

Och tu dieve

Och tu dieve portretas
Pats kaikas dabar tvarkyt midkus kai Ju nebeliko. Paskraidinkit pon1 su sraigtasparniu vir6 Dubravos draustinio prie Kauno, kur buvo uzveiti d4meteji elniai,kur buvo pilna bebru, stirnu. Vitoj misku lentpjuves ir medienos sandeliai. Pasiurpau ! Miskas tik prie keliu 100-150 meru nuo kelio toliau viskas iskirsta vien dilg4lynai su krumoksniais net nebandoma atsodint, O tai nauji sklypai. begrybaudamas pamaciau kad jau pjaunami pavieniai medziai, juk lentpjuves salia...

Kada jis dalyvaus?

Kada jis dalyvaus? portretas
Tik pradėjo keliones aplink pasaulį, o kiek dar neaplankytų kraštų. Dėl miškų išsaugojimo ir atkūrimo projekto jo aktyvaus sudalyvavimo planas numatytas kitoje kadencijoje.

Da

Da portretas
jau babudo iš ryto šalies atvykes dydis ponas, ir aktyviai dalyvauti rengs naujas stratiegijas mišku strategijai, ir matote kada prasidėjo košmaras alytaus padangu gamyklos ,tada ponas sėdo į laiveli ir išplaukė į kita šali, imperatoriui lankstytis ,ne tragėdijos dūmu kamuolius stichijos tramdyti ir kovoti, su gaisro pasekmėmis taip ar iš tikro toki mes norėjome turėti turistini darbininka nesupratau, ,mano nuomone yra kito supratimo, spreskime kam ir dėl kuo mums reikia antro pakso, juk buvo panašus atvėjis kada ponas paksas važiavo į vestuves pas sakvartelo kniazius, nepik pone bet kito kelio nėra ir žodžiai nesivoljuoja burnoj, atsiprašau jeigu pona užgavau, bet kad ponas tarnautu liaudžiai kaip norėjo būti toj kėdėi juk sakei, busiu ir žiūrėsiu raudonos linijos neperžengsiu, kaip žmogus taip niekas , vadovas liko tuščia vieta,
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių