Premjerė sako, kad ją glumina teisėjų, prokurorų nenoras turėti bendrą algų sistemą

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sako, kad ją glumina teisėjų bei prokurorų atstovų nenoras turėti vieningą darbo užmokesčio sistemą valstybės tarnyboje.

Pasak jos, atlyginimų skirtumus valstybės tarnyboje sumažintų ir juos pagrįstais padarytų Vyriausybės siūloma pertvarka.

„Jeigu Seimas malonėtų pradėti juos (pertvarkos įstatymų projektus – BNS) svarstyti, manau, kad labai didelė dalis tų problemų išsispręstų“, – TV3 televizijai ketvirtadienį transliuotame interviu sakė ministrė pirmininkė.

„Man visa šita Meksika, kur teisėjai nesutinka būti vienoje krūvoje su prokurorais, prokurorai su Specialiųjų tyrimų tarnyba, (...) mane šiek tiek glumina“, – pridūrė ji.

Teismų ir Generalinės prokuratūros vadovybė pastaruoju metu skundžiasi, kad dėl pernelyg mažų ir reikšmingiau nekeliamų atlyginimų tarnybą palieka šių sistemų darbuotojai.

„Aš sakyčiau, kad būtų geriausia, jeigu tos institucijos ne tiek skųstųsi, kaip niekas jų neprižiūri, bet kartą pasakytų tiesiai šviesiai, kad valstybės tarnybos reforma yra seniai pribrendęs reikalas ir būtų labai gerai tą reformą atlikti ne selektyviai, kad išrinktume, štai, teisėjus, nes teisėjai skundžiasi, išrinktume, štai, prokurorus, nes prokurorai skundžasi, ar statutinius pareigūnus, nes jie irgi skudžiasi. Skųstis gali šiaip visi“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ji priminė, kad prokuratūra buvo viena pirmųjų, kurios darbo užmokesčio sistema buvo atskirta nuo likusios valstybės tarnybos, nustatant individualius koeficientus.

Ministrė pirmininkė tvirtino, kad jos vadovybės nepasitenkinimą turbūt kelia tai, kad dalies kitų viešojo sektoriaus grandžių darbuotojų algų apskaičiavimo metodika ilgainiui irgi buvo atskirta ir dabar gali būti palankesnė nei prokuratūros.

„Dėl to mes ir sakome – šito reikia vengti“, – teigė Vyriausybės vadovė.

„Turi būti horizontalus sprendimas per visą valstybės tarnybą, kad neatsitiktų taip, kaip dabar yra, kad vienos institucijos kanibalizuoja kitas institucijas“, – pridūrė ji.

Vyriausybės siūloma valstybės tarnybos pertvarka numato tarnautojų algų kėlimą grupėmis, paskutiniosios darbo užmokestis augtų 2024 metais.

Valdantieji praėjusią savaitę atidėjo pertvarkos pateikimą parlamente po nepalankios Seimo teisininkų išvados dėl tarnautojų algų lubų, Vyriausybė projektą šiuo metu taiso.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Beprocius konservatorius ir laisves partija

Beprocius konservatorius ir laisves partija portretas
su Skverneliu reikia istremti i Rusiia. Visus , ir atimti pasus. Tai anti-Lietuva. Anti-lietuviai Lietuvos ZEMES TRANAI.

Kauniečiui

Kauniečiui portretas
Atlygininmas nuo užbaigtų bylų? Jau ir taip armija nekaltų žmonių priteista. Galvok ką kalbi. Kokybė turi būti, o ne kiekybė. Geriau 5 išteisintų, nei 1 žmogų nekaltą nuteistų. Tokia pasaulinė praktika. O pas mus nekaltiems žmonėms teistumus dalina kaip saldainius...

Premjerei

Premjerei portretas
Ji matyt nežino kad LT teismai yra valstybė valstybėje- demokratinėj šalį teisinė diktatūra. Jie ten nusispjauna į įrodymus, daro ką nori. Tai mano asmeninė nuomonė. Bet ten baisi duobė. Kiek nekaltų žmonių priteisę. Išvyti juos reikėtų iš ten, o ne algas kelti. Va už tokią nuomonę jie lengvai gali man bylą iškelti. Nors teismų kritika galima. Ir tai absurdas būtų jei kritikuoti negalėtum, matydamas teismų opas..
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių