Premjerė paaiškino, kas keistųsi įvedus nepaprastąją padėtį: pasienyje apsigyventi nebus galima

Seimui plenariniame posėdyje pradėjus svarstyti nepaprastosios padėties įvedimo pasienyje su Baltarusija klausimą, premjerė Ingrida Šimonytė paaiškino, kokie konkretūs ribojimai būtų taikomi nelegaliems migrantams ir vietiniams gyventojams. Ministrės pirmininkės teigimu, svarbiausias apgyvendinimo centruose įkurdintiems nelegaliems migrantams taikomas ribojimas – draudimas naudotis ryšio priemonėmis.

„Aš suskirstyčiau tuos apribojimus, kurie yra taikomi, į tokias dvi grupes: viena grupė apribojimų, kuri yra taikoma žmonėms, neteisėtai kirtusiems sieną arba neteisėtai patekusiems į Lietuvos Respubliką, tarkime, ir anksčiau, o dabar yra užsieniečių apgyvendinimo vietose. Čia turbūt didžiausias apribojimas yra susijęs su galimybėmis naudotis ryšio ir interneto priemonėmis, kuriomis, pateikiama, mes matome, tikrai nemažai žalingos informacijos ir tam tikrų koordinavimo veiksmų, kurie tikrai apsunkina mūsų pareigūnų darbą“, – Seimo posėdyje atsakydama į parlamentarų klausimus kalbėjo I. Šimonytė.

Tuo metu Lietuvos gyventojams, pasak ministrės pirmininkės, būtų taikomas reikalavimas turėti leidimą atvykti į pasienio ruožą.

„Jeigu mes kalbėsime apie Lietuvos Respublikos piliečius, tai iš esmės tokios yra dvi grupės. Pirma grupė: judėjimas į teritoriją, kur yra taikoma nepaprastoji padėtis. Bet čia griežtesni reikalavimai taikomi judėjimui į pasienio ruožą, kas ir šiaip gyvenime yra įprasta, kad pasienio ruože yra taikomi didesni reikalavimai, negu kad visur kitur. Šiuo atveju būtų reikalinga turėti leidimą, o žmonės, kurie gyvena ten, turi nekilnojamojo turto, jiems jokie draudimai ir apribojimai nebūtų taikomi“, – tvirtino ji.

Šiuo atveju būtų reikalinga turėti leidimą, o žmonės, kurie gyvena ten, turi nekilnojamojo turto, jiems jokie draudimai ir apribojimai nebūtų taikomi.

Vyriausybės vadovė patikslino, kad šiuo laikotarpiu taip pat nebūtų leidžiama persikelti nuolatos gyventi į teritoriją, kurioje įvesta nepaprastoji padėtis.

„Būtų taip pat draudžiama šiuo laikotarpiu persikelti gyventi į pasienio ruožą, nes tokia situacija reikalauja, kad tokie sprendimai galbūt būtų atidedami kažkokiems ramesniems laikams“, – sakė premjerė.

Be to, pasak ministrės pirmininkės, būtų taikomas susibūrimų ribojimas.

„Galimybė organizuoti ir rinktis į susirinkimus toje teritorijoje, kurioje yra paskelbta nepaprastoji padėtis. Šių apribojimų logika remiasi vienu labai paprastu dalyku - pareigūnai tikrai turi labai daug darbo ir patiria nemažą įtampą saugodami valstybės sieną. Todėl bet kokie šalia vykstantys procesai tikrai to darbo nepalengvina ir todėl jų vykimas turi būti aiškus ir reglamentuotas, Valstybės sienos apsaugos tarnybai žinomas“, – aiškino I. Šimonytė.

ELTA primena, kad Vyriausybė antradienį pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui pasienio su Baltarusija ruože mėnesiui įvesti nepaprastąją padėtį. Vyriausybei pritarus, siūlymui dar turės pritarti ir Seimas.

Nepaprastąją padėtį siūloma įvesti pasienio ruože su Baltarusija, 5 kilometrus nuo jo bei neteisėtų migrantų apgyvendinimo objektuose.

Ministerija siūlymą dėl nepaprastosios padėties įvedimo pasienio ruože pateikė reaguodama į sudėtingą situaciją Lenkijos pasienyje, kai šimtai migrantų bandė šturmuoti valstybės sieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

To nu nesuprantu

To nu nesuprantu portretas
Pas putina vaziuok, leis saudyt

nu nesuprantu

nu nesuprantu portretas
negi negalima bent vieno niokojancio valstybes turta - siena , nusauti? kiti nebeitu..

kazkas

kazkas portretas
bet migrantai ten juk gyvena palapinese
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių