Praėjusią parą į šalį neįleistas nė vienas neteisėtas migrantas, apgręžta beveik 250

 • Teksto dydis:

Praėjusią parą į šalį neįleistas nė vienas neteisėtas migrantas, apgręžta beveik 250, rodo Statistikos departamento ir pasieniečių šeštadienio duomenys.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Rokas Pukinskas informavo, kad dauguma migrantų buvo apgręžti pirmoje paros pusėje – naktį ir paryčiais, iki vidurdienio jau buvo grąžinta daugiau nei 160 asmenų.

Teritorijų žvalgymui pasienyje pareigūnai buvo pasitelkę ir sraigtasparnį, taip pat naudotas ir bepilotis orlaivis.

VSAT atstovo teigimu, penktadienį dėl humanitarinių priežasčių Šalčininkų rajone leista į Lietuvą įeiti dviem Irako piliečiams – moteriai ir nepilnamečiui, jiems iškviesti medikai.

Šie migrantai Statistikos departamento duomenyse neatsispindi.

„Medikai priėmė sprendimus migrantus vežti į gydymo įstaigą Lietuvos pusėje. Nepilnamečiui diagnozuota hipotermija“, – teigė R. Pukinskas.

Tačiau, pasak jo, rimtų incidentų pasienyje nefiksuota – Lietuvos pareigūnai veikia drausmingai ir taktiškai, o specialiosios priemonės, prievartos veiksmai ar šaunamieji ginklai panaudoti nebuvo.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko daugiau nei 4,1 tūkst. migrantų. Daugelis jų yra iš Irako.

Lietuva kaltina Baltarusijos režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galinga pagalba is EU

Galinga pagalba is EU portretas
Pagarba ir Padeka EU. Jei ne FRONTEX butu daug daugiau prieje. Juk matem kaip buvo "saugomos "LT sienos

> kęstas

> kęstas portretas
Pirmas klausimas- kiek procentais iš tų perėjūnų yra pabėgėliai 1, gal koks 2 %? Kitas klausimas- tu maatei kokie tie "pabėgėliai", siūlau pasidomėk? Trečias klausimas- karo pabėgėliai iš Bangladešo, Afrikos kai kurių šalių ir t.t., kur nėra karo? ...ai tingiu... daug klausimų. Teigimai vertinu vvalstybės pastangas. Paskutiniss klausimas kaip manai, kaip Lietuvos ekonomika atlaikytų 4000 ale "migrantų" priėmimą per 3 savaites tempu? Gal geriau tuos milijonus tvorai ir deportacijoms ir pasinio apsaugai skirti mūsų nepasiturintiems ir mūsų šalies stipirnimui, o ne globalių pasaulio galingųjų sukeltų problemų sprendimui? Patrūksime jei prisiimsime tas problemas spręti vienarteikšmiškai.

Kęstas

Kęstas portretas
"Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pabrėžia, kad vienintelis saugus kelias patekti į Europą yra legalus kelias. Jis penktadienio rytą pasiuntė žinutę nelegaliai sieną kertantiems migrantams ir įspėjo: viskas gali baigtis mirtimi diktatoriaus rankose. Praėjusią parą Lietuvos pareigūnai sulaikė du neteisėtus migrantus, apgręžti daugiau nei 100 asmenų, rodo Statistikos departamento ir pasieniečių penktadienį paskelbti duomenys." Jei ministras teisus, tai apgręžti migrantus ir siųsti juos į mirtį diktatoriaus rankose yra neleistina. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių