Policija įspėja: ilgąjį savaitgalį bus daug reidų, ypatingas dėmesys – pajūriui

 • Teksto dydis:

Artėjant vasariškai Žolinių šventei, Lietuvos kelių policijos tarnyba įspėja, kad ilgąjį savaitgalį šalies keliuose sustiprins greičio kontrolę ir tikrins vairuotojų blaivumą bei apsvaigimą nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.

Visą šią savaitę, rugpjūčio 8–14 dienomis, šalyje vykdoma Europos kelių policijos tinklo ROADPOL inicijuota tikslinė prevencinė priemonė „Transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolė“, o ilgąjį savaitgalį kelių policija skelbia šalies keliuose dar atidžiau stebėsianti eismo dalyvius, išvykstančius pramogauti, linksmintis ar ilsėtis.

Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymu vasarą šalies kurortuose ir kurortinėse teritorijose labiau kontroliuojama viešoji tvarka. Lietuvos kelių policijos tarnyba papildomus ekipažus skiria ir Klaipėdos apskričiai. Šeštadienį anksti ryte į pajūrį išvyks papildomi Lietuvos kelių policijos ekipažai. Patyrę pareigūnai iki antradienio šioje apskrityje padės savo kolegoms užtikrinti eismo priežiūrą ir žmonių saugumą.

Parinktų prevencinių priemonių tikslas, pasak Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnų, – užtikrinti, kad eisme nedalyvautų nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų apsvaigę asmenys, užkardyti pavojingą ar net chuliganišką vairavimą ir greičio viršijimą švenčių ar ilgųjų savaitgalių dienomis, kai padidėja eismas visoje šalyje, ypač pajūryje ir kitose kurortinėse vietose.

Lietuvos kelių policija ragina keliauti saugiai, važiuoti tik neviršijant leistino važiavimo greičio, prieš sėdant prie vairo nevartoti alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, būti užsisegus saugos diržus.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenimis, per šių metų ilgąjį Joninių savaitgalį, birželio 23–26 dienomis, šalies keliuose įvyko 34 eismo įvykiai, per kuriuos 3 žmonės žuvo, 47 buvo sužeisti, primena skaudžius skaičius Lietuvos kelių policijos tarnyba.

Iš viso iki rugpjūčio 11 dienos šalyje per eismo įvykius žuvo 59 žmonės, sužeista – 2 116. Per tą patį laikotarpį 2021 metais žuvo 82, o sužeisti 1 846 žmonės.

Šalies institucijų ir organizacijų bendro darbo pastangomis per pastarąjį dešimtmetį, nuo 2011 iki 2021 metų, žuvusiųjų kelyje skaičius šalyje sumažėjo perpus. Už šį pasiekimą Lietuva buvo įvertinta svarbiausiu apdovanojimu saugaus eismo srityje – mūsų šaliai skirtas Europos transporto saugos tarybos apdovanojimas „PIN Award“.NAUJAUSI KOMENTARAI

ain cvain policain

ain cvain policain portretas
fiur bir brigadir, žmonės dirba savo darbą, kad bardakų nebūtu, viskas paprasta

fas fas

fas fas portretas
policijai neidomus jusu tie lenktynynykai, nes juos dar pagauti reikia ir irodyti reikia, o cia sustojo visi eile ir renka baudas, arba uz krumu pasislepe su trikoju gali pamiegoti ir susirenka bonusa atlyginimui

7

7 portretas
Reidai dieną, o Kaune naktį nesugeba iki išnaktų riaumojančių britvininkų išgaudyti, drumščia padlos miegą.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių