Šokiruojančio pareigūnų vizito sulaukusi buto šeimininkė: iš karto guldė ant grindų ir mušė

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Savaitgalį socialiniuose tinkluose praūžė policijos vizito viename Vilniaus bute įrašas, kuriame matyti, kaip talžomi asmenys. Pastarieji pripažįsta pažeidę karantino sąlygas, tačiau ginasi pareigūnams nesipriešinę, nebuvę agresyvūs, todėl neva nebuvo jokio reikalo prieš juos naudoti jėgos. Dėl pareigūnų elgesio, kurį įvardijo smurtiniu, penki vakarėlio dalyviai kreipėsi į prokuratūrą.

Kaip jaučiatės?

Filmuotą medžiagą feisbuke paviešinusi buto šeimininkė Irina Kalmykova portalui kauno.diena.lt pasakojo neketinanti tylėti dėl užklupusios situacijos, nors kartu tenka viešinti ir faktus, kuriais šeima tikrai nesididžiuoja.

„Visų pirma, man labai gėda, kad pažeidėme karantino sąlygas, kad padarėme tokį negerą dalyką. Suprantate, daugiau kaip metus gyvenau viena, kalbėjausi tik su sienomis. Kai grįžo sūnus, sukilo emocijos, nesugebėjau susilaikyti, taip ir nutiko, kad pažeidėme... Neturiu pasiteisinimo“, – kalbėjo ukrainietė, turinti Rusijos pilietybę ir Lietuvoje gavusi pabėgėlės prieglobstį.

Irina Kalmykova/Asmeninio archyvo nuotr.

„Tačiau nors mes padarėme pažeidimą, tai nereiškia, kad galima prieš mus naudoti tokius metodus“, – nenusiteikusi numoti ranka į pareigūnų elgesį  sakė moteris.

„Buvau sukrėsta policijos įsiveržimo, galvoje netilpo, kad už karantino sąlygų pažeidimą galima sulaukti tokių veiksmų“, – kalbėjo I. Kalmykova, skaičiuodama, kad policijos buvo sumušti keturi vaikinai ir mergina. Pati šeimininkė irgi nukentėjo – patyrė šoką, į akis jai pateko ašarinių dujų, kurias tą vakarą bute irgi panaudojo pareigūnai.

Jausmas toks, kad atsidūriau Rusijoje. Rusijoje daug visko tokio esu mačiusi. Pasidarė taip baisu.

Anot jos, visi besijaučiantys nukentėjusiais jau kreipėsi arba ketina kreiptis į prokuratūrą, kad būtų įvertinti pareigūnų veiksmai. Moters žiniomis, paduoti penki pareiškimai. Pateikti dokumentai iš ligoninės, filmuota įvykių medžiaga. „Laukiame rezultatų“, – teigė I. Kalmykova. 

„Pasidarė labai baisu“

Kaip viskas vyko? „Atidarėme duris. Pareigūnai vienas po kito įėjo į butą“, – pasakojo moteris. Netrukus, jos teigimu, prasidėjo ją labai išgąsdinę dalykai. „Čia buvo toks šokas... Jausmas toks, kad atsidūriau Rusijoje. Rusijoje daug visko tokio esu mačiusi. Pasidarė taip baisu, ypač, kai pamačiau, kaip elgiamasi su mergina“, – įspūdžius bėrė I. Kalmykova.

„Vieno vaikino paklausė, kodėl tavo kelnės perplėštos? Ir iš karto guldė ant grindų ir mušė. Kitame kambaryje sūnus sėdėjo ant sofos. Jis net nesijudino. O jie sako, kad jis kvietė mušti policininkus. Jis sėdėjo nuo jų per keturis metrus, bet jie jį įvardijo kaip agresyvų. Iš už keturių metrų jie papurškė per visą kambarį jam į veidą dujų, ir man dujų teko“, – pasakojo moteris.

Filmuotoje medžiagoje pareigūnai įvardija, kad jėgą naudoja, nes bute esantys asmenys nevykdo teisėtų reikalavimų. Pasiteiravome I. Kalmykovos, ko prašė, reikalavo pareigūnai. „Nieko. Nesuprantama. Kai susitvarkė su dviem vaikinais tik po to prašė parodyti dokumentus“, – sakė pašnekovė.

 

 

Tikrai nebuvo žodžių, kurstymo priešintis pareigūnams? „Nebuvo. Tokių ar panašių ketinimų negirdėjau nei aš, nei niekas. Pareigūnai rašo, kad žmonės tada mūsų bute buvo agresyvūs. Kuo remiamasi taip teigiant? Parodykite, kas nufilmuota ant policininkų buvusiomis kameromis“, – prašė I. Kalmykova.

Grįžo iš įkalinimo įstaigos

Bute gyvena tik Irina ir jos sūnus. Policijos vizito metu bute iš viso buvo septyni žmonės. Šeimininkė, jos sūnus, kiti trys vaikinai ir dvi merginos. Pastarieji penki – svečiai. Pagal karantino sąlygas, jų bute neturėjo būti.

Iki šiol apie metus I.Kalmykova gyveno viena, nes sūnus buvo įkalinimo įstaigoje. Ten jis pakliuvo būdamas paaugliu pažeidęs reikalavimą namuose būti nuo 22 val. iki ryto. Tokia kardomoji priemonė jam buvo skirta dėl jo nusižengimų.

„Aš invalidė, negaliu nei į parduotuvę nueiti, nieko. Sunkiai vaikštau. Jie visi man padėdavo. Tvarkydavo butą, pirkdavo produktus. Jie pas mane lankydavosi pastoviai“, – apie jaunuolius, apsilankiusius bute paminėti jos sūnaus grįžimo namo, pasakojo moteris.  

Pasiteiravome, kaip ji mano, kas iškvietė pareigūnus? Kaimynai? „Jie negalėjo, nes pas mus buvo tylu“, – sakė pašnekovė. Pasirodo, jos teigimu, buvo dar grupelė jaunuolių, kurių tądien Irina neįleido į butą, į jos sūnaus sutiktuves.

Tada likusieji lauke buvusius viduje šaukė, kad šie išeitų į gatvę. „Bet neleidau niekam išeiti. O ir niekas nenorėjo eiti“, – tvirtino ukrainietė.

Tada, anot jos, išgirdo, kad bus iškviesta policiją dėl pažeidžiamų karantino sąlygų. Ir po maždaug dviejų valandų atvyko pareigūnai.

Kaip atsidūrė Lietuvoje?

Lietuvoje I. Kalmykova gyvena jau penkerius metus. Čia ji su šeima atvyko ieškodama ramesnio gyvenimo. „Gyvendama Rusijoje pastoviai dalyvaudavau protestuose. Protestuose prieš veiksmus su Ukraina, bado streikuose palaikiau daugiavaikes motinas ir kt. 

Irina Kalmykova/Asmeninio archyvo nuotr.

Todėl ir po įvykių jos bute moteris dabar negali tylėti. „Kai kas rašė, kad mane reikia deportuoti. Bet nemanau, kad gali deportuoti už tai, kad pasakiau tiesą.  Per tiek laiko, kiek gyvenu Lietuvoje, negaliu nieko blogo apie ją pasakyti. Pamilau šią šalį. Sulaukiau daug žmonių pagalbos. Aš ukrainietė, nors esu Rusijos pilietė, bet Lietuvoje jaučiuosi kaip Ukrainoje, kur taip pat žmonės pasirengę ateiti į pagalbą. Labai malonūs. Lietuvoje nesu sulaukus jokio grubumo. Tik kartą buvau susidūrusi parduotuvėje su kasininke“, – kalbėjo I. Kalmykova.

Ji atsiduso, kad yra labai nuvarginta gyvenimo aplinkybių. Ypač daug jėgų atėmė abiejų dukrų netektis. Viena neaiškiomis aplinkybėmis mirė Maskvoje, kita dėl ligos jau čia Lietuvoje. „Labai sunku. Skausmas nepraeina. Kartais atrodo, kad jau apmalšo, bet po to žaizda vėl atsiveria, kad norisi kaukti“, – atviravo pašnekovė.

I. Kalmykova neslėpė sūnaus klystkelių. Kai palaidojo vyriausią dukrą, sūnus dar „normaliai laikėsi“. Bėdos prasidėjo, kai jai teko gulti į ligoninę operacijai, o sūnus, nes negalėjo jo palikti gyventi vieno, buvo apgyvendintas specialiame centre. Netrukus mirė antroji dukra ir sūnų moteriai, kaip ji pasakojo, jau buvo sunku beatpažinti.

„Jis buvo kaip nesavas. Pradėjo vartoti alkoholį, įsiveldavo į muštynes. Kvailystės“, – pasakojo moteris. Bet šių „kvailysčių“ pakako, kad paauglys patektų į įkalinimo įstaigą.

„Esu labai dėkinga, kad jis ten papuolė. Prieš save pamačiau kitą žmogų. Su juo ten buvo daug dirbama. Žavėjausi tuo. Ten jam nebuvo, kur dėtis. Per tą laiką daug ką suprato“, – atsiduso I. Kalmykova.

Pareigūnai: pajautėme grėsmę

Pirmadienį Policijos departamentas portalui kauno.diena.lt pateikė įvykyje dalyvavusių pareigūnų komentarą:

Tada asmenys pradėjo mus filmuoti, iš pataisos namų išėjęs vaikinas tyliai pasakė kitiems, kad „sup***am šituos musarus.

„Į minėtą butą atvykome gavę iškvietimą, žmonės skundėsi, kad namuose susibūrimas, konfliktuojama, mušamasi. Laiptinėje buvo kraujo. Duris atidarė moteris su vaikinu, pas kurį buvo prakirsta lupa. Užėję į butą radome dar 5 žmones. Vieno iš jų kelnės buvo suplėšytos, kas bylojo, kad būta nemažo konflikto. Bandant nustatyti visų asmenų duomenis, i mūsų pusę nuolat buvo įvairiai replikuojama, į klausimus neatsakoma. Aiškino, kad švenčia draugo sugrįžimą iš zonos (pataisos namų - red.). Norėjome tik surinkti duomenis ir surašyti protokolą už karantino nesilaikymą. Tada asmenys pradėjo mus filmuoti, iš pataisos namų išėjęs vaikinas tyliai pasakė kitiems, kad „sup***am šituos musarus (niekinantis policijos pavadinimas - red.)“. Matant asmenų neadekvatų elgesį į įvykio vietą buvo paprašyta kolegų pagalbos. Vaikinas, prieš kurį buvo panaudotas teleskopas, savo veiksmais mums kėlė realią grėsmę, taip pat kaip ir kiti vyrukai. Vertindami situaciją, pažeidėjų būseną, agresyvumą, kokios tai asmenybės, jų pavojingumo laipsnį, buvo priimtas sprendimas nedelsiant juos sulaikyti, kas ir buvo padaryta. Tuo pačiu metu moteris ir kita jauna mergina trukdė mums, todėl ir buvo stumiamos toliau. Iš pataisos namų išėjusį vaikiną laikė kita mergina, bet jis nuolat nustumdavo ją ir taip bandė kontaktuoti su mumis, todėl buvo panaudotos dujos. Šioje situacijoje buvo priimtas sprendimas sulaikyti neadekvačiai besielgiančius ir neblaivius asmenis, nelaukiant, kol jie mus užpuls.“

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto valdyba papildomai atliks šio įvykio aplinkybių patikslinimą, peržiūrės pareigūnų Body kamerų įrašus. Po jų bus sprendžiama, ar yra pagrindas pradėti tarnybinį patikrinimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

gynejas

gynejas portretas
mazai zulikas gavo jei dar pozuoja pries objetyva

TEISINGAI

TEISINGAI portretas
Aciu pareigunam kad apkarpe sparnelius siem ERELIAM tik gaila kad per mazai pamaitino GUMINIAIS BANANAIS

klaus.

klaus. portretas
Policininkai visad teisus nors kaip kada i darba paleidzia rankas Keista kad nerado narkuotiniu medziegu
VISI KOMENTARAI 129
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių