Per plauką nuo nelaimės: į kūdikio vežimėlį įmetė smilkstančią cigaretę

Dalis nerūkančių žmonių laukia, kada bus uždrausta rūkyti balkonuose. Aistros kyla ne tik dėl kvapų, bet ir dėl nuorūkų mėtymo. Viena mama apstulbo, kai rūkalius pro balkoną į jos kūdikio vežimėlį įmetė dar smilkstančią cigaretę.

Per plauką nuo nelaimės

Viena Marijampolėje gyvenanti mama socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo šokiruojančiomis nuotraukomis. Jose matyti, kaip rūkaliaus pro balkoną išmesta neužgesinta nuorūka vos per plauką nevirto tragedija, kurios metu galėjo nukentėti 5 mėnesių kūdikis. Moteris pasakojo, kad Sporto gatvėje su vaiku tiesiog mėgavosi gražia diena, tačiau netrukus situacija pasikeitė. Dėl neatsargaus rūkaliaus vos neužsidegė vaiko vežimėlis bei nenudegė pats kūdikis.

„Dabar suprantu, kodėl bandoma uždrausti rūkyti balkonuose. Yra tokių chamų, kurie matydami, kad motina eina su mažu vaiku, sugeba mesti žariją žemyn ir pataikyti į vežimėlį. Tikiuosi yra bausmė tokiems chamams“, – rašė Marijampolės gyventoja.

Nuotraukose matyti, kad smilkstanti cigaretė pradegino vaiko drabužėlius, dalį sauskelnių ir mėlyną vežimėlį. Mažai trūko, kad nuorūka būtų palikusi ryškius nudegimo įspaudus ant vaiko odos.

„To žmogaus nematėme, tik įtariame, iš kurio aukšto metė ir kas ten per žmogus. Esame įsitikinę 99 proc., kad neapsirikome. Tačiau su tokiais įstatymais nieko gero nebus. Visa laimė, kad vaikas buvo su sauskelnėmis, glaustinuke bei kelnėmis, tai cigaretė į juos užsigesino, tačiau oda vis tiek raudona buvo“, – pasakojo mama.

Griežtesni ribojimai

„Kauno diena“ primena, jog Seimas vėl bando sugriežtinti tabako prieinamumą bei uždrausti rūkyti tam tikrose vietose, kur lankosi daug žmonių arba rūkymas jiems kelia nepatogumų. Tai numato Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kartu su kitomis institucijomis parengtos Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisos.

BNS skelbė, jog anot Sveikatos apsaugos viceministro Algirdo Šešelgio, ministerija prioritetą skiria žmonių sveikatos apsaugai – visų pirma siekiama, kad kuo mažiau jaunų žmonių pradėtų rūkyti.

„Vargu ar siūlomos pataisos paskatins jau dabar rūkančius žmones atsisakyti šio žalingo įpročio. Mes siekiame, kad ateityje rūkyti pradėtų kuo mažiau vaikų, kad mažėtų paskatų jiems tai daryti“, – BNS sakė A. Šešelgis.

Pataisomis siūloma įteisinti, kad nuo 2020 metų visos cigarečių pakuotės bus vienodos. BNS skalbė, kad ant cigarečių ir suktinių tabako pakelių ir jų išorinių pakuočių galės būti tik valstybės nustatyta tvarka standartiniu šriftu ir spalva nurodytas įmonės, prekės ženklo ir prekės pavadinimas, bet kokie elementai ar požymiai, atkartojantys logotipą, bus draudžiami.

Nerūkymo vietos

Pagal BNS informaciją, nuo kitų metų lapkričio ketinama išplėsti nerūkymo zonas – siūloma neleisti rūkyti lauko kavinėse, daugiabučių namų bendrojo naudojimo balkonuose, terasose ir galerijose, dengtose viešojo transporto stotelėse, paplūdimiuose, vaikų žaidimo aikštelėse. Be to, rūkyti nebūtų galima viešajame transporte, įskaitant ir tolimojo susisiekimo traukinius ir orlaivius (dabar jiems taikoma išimtis) – juose būtų atskiri vagonai ar vietos rūkantiesiems.

Šiuo metu Lietuvoje draudžiama rūkyti visose švietimo ir socialinėse įstaigose, uždarose darbo vietose (išskyrus specialias rūkymo zonas), bendrose gyvenamosiose ir kitose bendro naudojimo patalpose, kuriose nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti tabako dūmais, restoranuose, kavinėse, baruose, klubuose, diskotekose, interneto kavinėse, lošimo namuose, kitose laisvalaikio praleidimo įstaigose, išskyrus specialiai įrengtus cigarų ar pypkių klubus.

Taip pat draudžiama rūkyti automobilių salonuose, jei juose yra asmenų iki 18 metų ar nėščių moterų.


Šiame straipsnyje: Marijampolėrūkymasnuorūkakūdikispradegino cigaretėskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

KODĖL ?

KODĖL ? portretas
nėra baudų už nuorūkų mėtymą parūkius balkone ar prie lango ? Kodėl nebaudžiami tokie gyventojai ? Visi rėkia dėl šunų,kačių,o dėl mėtančių nuorūkas visi tyli.Šlykštu,kai iš antro ar kito aukšto kaimynas,parūkes numeta nuorūką į savo namo teritoriją,ar į prie namo augančias gėles bei veją.

o

o portretas
taip, dabar visi tarnaujame rūkoriams.....

Anonimas

Anonimas portretas
Kodėl nuo kitų metų,o ne nuo šitų?Per metus pasyviai rūkantiems,t.y turintiems rūkantį kaimyną per balkoną,sveikata bus žymiai pabloginta.
VISI KOMENTARAI 25
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių