NVSPL – pokyčiai laikinojoje vadovybėje, profsąjunga reiškia nerimą

Dešimtadalį Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) darbuotojų vienijanti profesinė sąjunga skundžiasi dėl pokyčių įstaigos laikinojoje vadovybėje, bet Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sako, kad jie – reikalingi.

Šią savaitę laikinąja laboratorijos vadove tapo Virusologinių tyrimų poskyrio vedėja Svajūnė Muralytė, BNS penktadienį patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

Ji pareigose pakeitė Eleną Lubienę, paskirtą laikinąja direktore lapkritį, kai iš pareigų vėl buvo atleistas bylinėjimąsi dėl neteisėto atleidimo antrosios instancijos teisme pralaimėjęs Danas Bakša.

Baiminasi tiesiamo kelio grįžti pavaduotojai

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) darbuotojų profesinė sąjunga baiminasi, kad pasikeitus vadovybei į darbą gali būti grąžinta iš direktoriaus pavaduotojo pareigų praėjusį spalį dėl šiurkštaus darbo drausmės pažeidimo atleista Rosita Marija Balčienė.

„Profesinei sąjungai kyla abejonių dėl SAM vykdomų sprendimų skaidrumo siekiant nušalinti laboratorijos laikinąją vadovę E. Lubienę, tokiu būdu užkertant kelią ginti laboratorijos teisėtą interesą Valstybinės darbo ginčų komisijos nagrinėjamoje byloje su buvusia laboratorijos direktoriaus pavaduotoja R. M. Balčiene“, – teigiama profesinės sąjungos kreipimesi į sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį ir Vyriausybę.

Pasak profesinės sąjungos, prieš būsimą Darbo ginčų komisijos posėdį keičiant vadoves sukuriama galimybė į buvusias laboratorijos direktoriaus pavaduotojos pareigas grąžinti R. M. Balčienę. NVSPL darbuotojų rašte ji kaltinama psichologiniu smurtu ir neetišku elgesiu.

R. M. Balčienė buvo atleista dėl šiurkštaus darbo pareigų pažeidimo, kai pasirašė sprendimą dėl papildomų teisininkės paslaugų – ši vėliau atstovavo įstaigai bylinėjantis su D. Bakša dėl neteisėto atleidimo.

Ji atleista laikotarpiu, kai D. Bakša buvo sugrąžintas vadovauti įstaigai, nes savo bylą pirmosios instancijos teisme laimėjo.

Profesinės sąjungos vadovas Renatas Liberis BNS nurodė, kad jai priklauso 29 darbuotojai iš maždaug 300 visoje Lietuvoje. Pasak R. Liberio, profesinė sąjunga įkurta neseniai.

SAM: pokyčiai reikalingi

SAM atstovas spaudai Tomas Bagdonas BNS teigė, jog pokyčiai laikinojoje NVSPL vadovybėje reikalingi dėl įstaigos darbo specifikos, o į profesinės sąjungos keliamas problemas bus atsižvelgta.

„Ministras dėkoja E. Lubienei už vadovavimą įstaigai  – jos patirtis finansuose ir viešuosiuose pirkimuose padėjo metų sandūroje, kai planuojamas biudžetas ir pirkimai, užtikrinti sklandžią įstaigos veiklą. Naująja laikinąja vadove paskirta Virusologinių tyrimų poskyrio vedėja Svajūnė Muralytė. Jos pasirinkimą lėmė būtinybė užtikrinti pagrindinės įstaigos funkcijos – laboratorinių tyrimų – kokybę“, – pažymėjo T. Bagdonas.

Jis taip pat sutinka, kad „tokie ir panašūs raštai signalizuoja, kad įstaigoje yra daug įtampos ir kyla klausimų, kaip užtikrinamas kasdieninių funkcijų atlikimas“.

Pasak SAM atstovo, artimiausiu metu nuolatinio NVSPL vadovo konkursas nebus skelbiamas, nes Seimas yra priėmęs įstatymą dėl įstaigos pertvarkos ir nuolatinio vadovo bus ieškoma ją įgyvendinus.

NVSPL nuolatinio vadovo neturėjo nuo 2021 metų spalio, kai sveikatos apsaugos ministras iš šių pareigų konstatavus šiurkštų darbo pareigų pažeidimą pirmą kartą atleido D. Bakšą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių