Nutarta pratęsti stipendijų mokėjimą geriausiems šalies sportininkams

Vyriausybė trečiadienį nutarė pratęsti stipendijų mokėjimą už anksčiau pasiektus laimėjimus geriausiems šalies sportininkams, kurie dėl koronaviruso pandemijos ir atšauktų varžybų prarado galimybes varžytis.

Tokį Sporto įstatymo pakeitimą ministrų kabinetui teikė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, tam dar turės pritarti Seimas.

Ministerijos duomenimis, šiuo metu yra 15 sportininkų, kuriems nuo šių metų gegužės 22 iki kitų metų rugsėjo 16 dienos baigiasi stipendijos mokėjimo terminas.

Šie sportininkai taip pat dėl koronaviruso pandemijos prarado galimybę varžytis Olimpinėse žaidynėse, pasaulio ar Europos čempionatuose ir pasiekti laimėjimų, už kuriuos stipendija būtų mokama.

Iš 15 sportininkų trys dalyvaus kitąmet vyksiančiose Olimpinėse žaidynėse, kiti – Europos arba pasaulio čempionatuose.

Ministerijos skaičiavimais, tam papildomų lėšų šiemet neprireiks, o kitąmet stipendijos pareikalaus papildomai 180 tūkst. eurų.

Didžiausia valstybės stipendija mokama už pirmą vietą Olimpinėse žaidynėse – 1053 eurai kas mėnesį.

Mažiausia – už užimtas 4-6 vietas pasaulio jaunimo čempionatuose, taip pat 2-3 vietas jaunimo olimpiadose, Europos jaunimo čempionatuose, pirmą vietą pasaulio jaunimo neįgaliųjų ar Europos jaunimo neįgaliųjų čempionatuose – 117 eurų.

Valstybės stipendija, priklausomai nuo varžybų lygio ir užimtos vietos, gali būti mokama neterminuotai – už prizines vietas Olimpinėse žaidynėse, nugalėjus pasaulio ar Europos čempionatuose.

Ji taip pat gali būti mokama ketverius metus Olimpinių žaidynių 4-16 vietų laimėtojams, pasaulio čempionato 2-6 vietų laimėtojams, Europos čempionatų 2-3 vietų laimėtojams arba iki kitų tos pačios kategorijos varžybų, bet ne ilgiau kaip dvejus metus – pasaulio čempionatų 7-16 vietų laimėtojams, Europos čempionatų, paralimpinių ar kurčiųjų žaidynių 4-6 vietų laimėtojams arba užėmus jaunimo olimpiadose 1-6 vietas.

Pernai valstybės stipendijoms buvo išmokėta 843,9 tūkst. eurų, gruodžio mėnesio duomenimis, jas gavo 127 sportininkai. Šiemet stipendijoms numatyti 900 tūkst. eurų, gegužės mėnesio duomenimis, jas gauna 134 sportininkai.NAUJAUSI KOMENTARAI

S

S portretas
Fain :) o kur Kauno m perspektyviu sportininku stipendijos? Šivickui pritruko kavutei? Miestas nubiednes jei vaikams isskirs tukstanteli su trupuciu per menesi 15-20ciai vaiku?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių