Nelegali veikla karantino metu: slapta prekiavo gėlėmis, autodetalėmis, darė masažus

 • Teksto dydis:

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, pastarąsias dvi savaites tikrinusi interneto prekeivius, kurie be verslo liudijimų pardavinėjo apsaugos nuo koronaviruso priemones, pradėjo tikrinti, kaip tradiciniai verslininkai laikosi karantino sąlygų ir Vyriausybės nustatyto įpareigojimo pandemijos metu nevykdyti prekybos. Paaiškėjo, kad ir čia pažeidėjų – ne vienas.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba patikrino individualia veikla užsiimančios verslininkės masažo saloną. Patikrinimo metu nustatyta, kad moteris, nepaisydama karantino, per savaitę suteikė paslaugas šešiems asmenims ir gavo 200 eurų pajamų, kurių į apskaitą neįtraukė ir klientams pinigų sumokėjimo dokumentų neišdavė, nes oficialiai nedirba.

Verslininkė klientus aptarnavo maskuodama savo veiklą: iš išorės masažo salonas būdavo užrakintas, užuolaidos užtrauktos. Klientai būdavo registruojami telefonu ir įleidžiami iš kitos namo pusės, pro kurią gyventojai patenka į savo butus. Patikrinimo metu paimti užrašai, kuriuose verslininkė žymėjo pas ją apsilankančius klientus.

FNTT nuotr.

Dar vienas patikrinimas Klaipėdoje atliktas mažojoje bendrijoje, kuri verčiasi prekyba gėlėmis. Nors tokia prekyba karantino metu leidžiama tik internetu, pirkėjais apsimetusiems FNTT pareigūnams nekilo sunkumų patekti į minėtą saloną bei nusipirkti 30 eurų kainavusių gėlių, už kurias jie kasos kvito negavo. Patikrinimo metu nustatyta, kad nuo kovo 13 dienos gėlių salone kasos aparatas išjungtas ir nenaudojamas, tačiau prekyba tęsiasi. Taip pat nustatyta, kad gėles įmonės transportu išvežiojo nelegaliai įdarbintas asmuo. Apie tai bus informuota „Sodra“.  

FNTT Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnais, taip pat atliko du patikrinimus Plungėje. Patikrinimo metu nustatyta, kad dvi Plungėje veikiančios automobilių detalių parduotuvės nesilaikė karantino režimo ir vykdė fizinę prekybą, nors karantino metu tokia prekyba leidžiama tik internetu. Vienoje iš bendrovių prekiavo oficialiai nedarbingumą turintis pardavėjas. Apie tai bus informuota „Sodra“. Patikrinus vienos iš bendrovių kasą, rasta 300 eurų neapskaitytų pajamų.

FNTT nuotr.

Visa informacija apie karantino pažeidimus perduota policijai. Už karantino taisyklių pažeidimus Administracinių nusižengimų kodeksas numato įspėjimą arba baudą nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų, o juridiniams asmenims bei jų vadovams – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų. Verslininkai bus patraukti atsakomybėn ir dėl nelegalaus darbo, pajamų neapskaitymo bei kasos kvitų neišdavimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rence

Rence portretas
Ne biudźeto išlaikytiniai,o tikri covidai tie musu valstybes"tvarkdariai",siurbeles ir parazitai.Ir kiek jų priviso,o ypač "reikalinga"instutucija uźimtumo tarnyba dabar dirba darba,po 275 dalina...Čia šikpopieriui,ar pamoersams,nes maistui ir mokesčiams neuźtektų..

ATSIVERCIU KAUNO DIENA , KAI

ATSIVERCIU KAUNO DIENA , KAI portretas
Noriu suzinoti KAUNO NAUJIENAS ! Tik pradedu skaityt ir .... vuolia - zinia apie Klaipeda , Kedainius , Jonava ar dar kazka .... Tai bent atskirkit kazkaip tas naujienas !

Kontrol

Kontrol portretas
Kas tikrina prekiaujancius internetu,kiek jų dirba legaliai. Maisto išvežejai taip pat dirba nelegaliai.Paskiau verkšlens, koks tas karantinas,kiek nuostolių pridarė.Manau visos tikrinancios tarnybos neturėtų nedirbti o darbą tęsti toliau. Dabar vyra priemonių apsisaugijimo nuo COVID 19 ir darbą gali tęsti. Kontrolės atliekamos kaip nėra daug žmonių, taip kad darbo atlikimo būdas palankus atlikti patikrinimus ir šiuo laikotarpiu
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių