Nausėda: žiaurumo akivaizdoje turime šiek tiek peržiūrėti krikščioniškas vertybes Pereiti į pagrindinį turinį

Nausėda: žiaurumo akivaizdoje turime šiek tiek peržiūrėti krikščioniškas vertybes

2025-04-25 20:50

Popiežius Pranciškus norėjo taikos ir jam turėjo skaudėti dėl pasaulyje vykstančių žiaurumų, tačiau šių akivaizdoje yra poreikis peržiūrėti krikščioniškas vertybes ir į blogį atsakyti jėga, teigia prezidentas Gitanas Nausėda.

Nausėda: žiaurumo akivaizdoje turime šiek tiek peržiūrėti krikščioniškas vertybes
Nausėda: žiaurumo akivaizdoje turime šiek tiek peržiūrėti krikščioniškas vertybes / E. Kinaičio/LR prezidentūros nuotr.

„Matau, kad kartais reikia ir jėgos. Ir blogiui priešpastatyti jėgą nėra nekrikščioniška. Tai yra noras apsaugoti sveikąsias pasaulio jėgas nuo sunaikinimo“, – žurnalistams Romoje penktadienį sakė Lietuvos vadovas.

„Štai kodėl mes turime šiek tiek revizuoti krikščioniškąsias vertybes šiuo nelengvu laikotarpiu. Nes jis prasidėjo ne mūsų iniciatyva, šie baisumai, kurie pastaruoju metu yra, jie buvo pradėti, deja, tos valstybės, kuri yra į rytus nuo mūsų“, – pridūrė G. Nausėda.

Matau, kad kartais reikia ir jėgos. Ir blogiui priešpastatyti jėgą nėra nekrikščioniška.

Jis su pirmąją ponia Vatikane šeštadienį dalyvaus pontifiko laidotuvėse.

Pasak G. Nausėdos, Pranciškus vadovavo Bažnyčiai labai sudėtingu laikotarpiu.

„Pripažinkime, kad pastarieji metai yra paženklinti žiaurumo, agresijos, stipresnio noro pavergti silpnąjį. Ir Bažnyčia čia gali labai daug, tikėjimas gali labai daug“, – kalbėjo prezidentas.

G. Nausėda pažymėjo, kad popiežiaus pasisakymai karo klausimu sulaukdavo ir prieštaringų vertinimų, tačiau tai nepaneigia jį „labai norėjus taikos, kad visi žmonės gyventų santarvėje“.

„Ir šitoje vietoje mums reikia turbūt susimąstyti, kaip paveikti blogį moraliniais imperatyvais, jeigu blogis pats savaime stengiasi juos paneigti, sutrypti į žemę, ignoruoti“, – teigė G. Nausėda.

Kaip skelbė BNS, popiežiaus laidotuvėse dalyvaus įvairių pasaulio šalių lyderiai, įskaitant Jungtinių Valstijų, Ukrainos, Prancūzijos, Vokietijos, kitų šalių prezidentus, taip pat ministrus pirmininkus, karališkąsias poras.

88-erių popiežius Pranciškus nuo insulto mirė antrąją Velykų dieną, pirmadienį, praėjus mažiau nei mėnesiui po to, kai grįžo namo iš ligoninės, kur penkias savaites buvo gydomas nuo sunkaus plaučių uždegimo.

Argentinietis Bažnyčioje sukėlė ir entuziazmo, ir pykčio dėl reformų, kuriomis buvo siekiama atverti šimtmečius gyvuojančios institucijos duris šiuolaikiniams tikintiesiems.

Pontifikas bus palaidotas Romos Švč. Mergelės Marijos bazilikoje.

 

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
koks čia kūlverstis?

Kas čia pasidarė,kad visi pradėjo pulti Nausėdą?Visai neseniai už jį mūru stojo ,puolė kitus taikinius.
2
-3
nuosėdai

tos "krikščioniškos vertybės" laaabai jau iškrypusios, tai vaikų prievartavimai, susireikšminimas, išnaudojimas ir t.t.
5
-1
Kęstas

Kaip Pietų Vietnamas pralaimėjo karą? Panašiai Ukraina dabar pralaimi savo konfliktą. Rusijos branduoliniai ginklai šiuo metu neleidžia Amerikos kareiviams patekti į Ukrainą. Ukraina vis tik yra Amerikos kolonija, daugeliu aspektų panaši į Pietų Vietnamą. Dėl interneto amerikiečių kareiviai netgi randa taikinius Ukrainos artilerijai, dronams ir raketoms. Ukrainiečiai tik aklai spaudžia gaiduką, kaip apmokytos beždžionės. Dėl interneto paprasti ukrainiečiai taip pat puikiai žino, kas vyksta, ir vengia karinės tarnybos, kai tik turi bent menkiausią galimybę. Daugelis miršta upėse pasienyje, taip darydami. ("Mokslas, studijos ir ekonomika" ... Teikia „Blogger“)
5
-1
Visi komentarai (61)

Daugiau naujienų