Naujasis Vilniaus arkivyskupas ragino siekti dvasinio atsinaujinimo

Naujasis Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas antradienį paragino tikinčiuosius siekti dvasinio atsinaujinimo ir pabrėžė, kad valstybės laisvė priklauso nuo kiekvieno piliečio susivokimo bei apsisprendimo.

Kalbėdamas ingreso - pareigų užėmimo - šv. Mišiose, vyskupas teigė, kad Lietuvai „atsitolinant nuo praėjusio amžiaus okupacinės vergijos, šis kelias lydimas sunkumų ir vargų“.

„Tautai veržiantis į savarankišką būtį mes jau patyrėme, kad valstybės laisvė priklauso ne tik nuo nepriklausomybės paskelbimo, bet ir nuo kiekvieno piliečio kaip laisvo asmens susivokimo bei apsisprendimo“, - pamoksle sakė arkivyskupas.

Dvasininkas pabrėžė, kad pats augo lietuvių emigrantų šeimoje Jungtinėse Valstijose, todėl gerai supranta „savos kultūros bei kalbos išsaugojimo rūpestį ir įsipareigojimo bei meilės šaliai, kurioje gyveni, svarbą“.

G. Grušo teigimu, dabartinė visuomenė dažnai užgniaužia kiekvieno žmogaus viduje turimą Dievo alkio, Dievo troškulio pajautimą.

„Atsinaujinimas turi prasidėti nuo mūsų pačių. Pirmiausia - nuo vyskupų ir kunigų, kad su uoliu užsidegimu tarnautume Dievo Tautai. Nuo pašvęsto gyvenimo seserų ir brolių, kad su visišku atsidavimu gyventumėte maldos, aukos ir tarnystės dvasioje. Taip pat ir nuo pasauliečių, kad namų bendruomenėje kurdami tikėjimo aplinką, gaivindami parapijas, jungdamiesi į įvairius judėjimus liudytumėte ir skleistumėte Evangeliją. Tada galėsime iš tiesų padėti tiems, kurie nebejaučia dvasinę gyvybę palaikančios pagalbos poreikio, kurie neprisileidžia artyn Jėzaus Kristaus, bėga nuo gyvojo vandens versmės“, - kalbėjo G. Grušas.

51 metų naujasis Vilniaus arkivyskupas pamoksle taip pat keletu sakinių į tikinčiuosius kreipėsi lenkų bei anglų kalbomis.

Iškilmingose šv. Mišiose Vilniaus arkikatedroje bazilikoje dalyvavo prezidentė Dalia Grybauskaitė, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, buvęs premjeras Andrius Kubilius.

Lietuvos atstovė prie Šventojo Sosto Irena Vaišvilaitė po šv.Mišių BNS sakė, kad G. Grušas yra jaunas arkivyskupas, kuris turi labai įvairią patirtį.

„Jis yra jaunas arkivyskupas, kuris pažįsta pasaulį, pažįsta Lietuvą, turi labai įvairią patirtį - tai tikrai labai džiugi žinia“, - teigė ambasadorė.

Prisimindama atsistatydinusio Vilniaus arkivyskupo metropolito kardinolo Audrio Juozo Bačkio veiklą, I. Vaišvilaitė sakė, kad tik pasiaukojantys ir gabūs žmonės skiriami į šį postą.

„Prisiminčiau, kad prieš 21 metus vos keliais metais vyresnis kardinolas A. J. Bačkis atėjo į Lietuvą, aš puikiai prisimenu ir jo skyrimą - tai ką jis rado - buvo ką tik apibrėžtos arkivyskupijos ribos, nebuvo jokių sutarčių tarp valstybės ir bažnyčios, nebuvo sielovados institucijų, galim vardint ir vardint. Kiek daug tuometinio popiežiaus Jono Pauliaus II paskirtas kardinolas (A. J. Bačkis - BNS) padarė. Tai toks jausmas, kad labai pasiaukojantys ir labai gabūs žmonės skiriami į šitą tikrai sunkią ir atsakingą tarnystę“, - antradienį kalbėjo I.Vaišvilaitė.

Popiežius G. Grušą Vilniaus arkivyskupu paskyrė priėmęs kardinolo Audrio Juozo Bačkio atsistatydinimą, kuris buvo įteiktas pagal kanonų teisės nuostatus, jam sulaukus 75 metų.

Romos katalikais Lietuvoje save laiko 77 proc. šalies gyventojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

jurga

jurga portretas
tai pradekit atsinaujinima nuo saves ,nes ne tik laikas keistis,bet ir tapti zmonemis.77 procentai kataliku.taip tikinciu i dieva bet ne i jus ir jusu baznycia.jus patys atbaidot zmones nuo tikejimo jumis.praekit nuo saves

kaunatiese

kaunatiese portretas
tai specialiai tokią nuotrauką įdėjot. pažeminot patys save,komuniagos

vidma

vidma portretas
dar xaria neatjede .na neko po keliu metu ir istustinus begale aukojimo dezuciu xaria bus standartine kaip priklauso .Bl dar vienas dievo laidininkas (tipo pats dievas ji ten state) ..... O ka reiskia laugzai ant skrybeles ,as tai noras kataliku degint nepatogius zmones be prezasties ant lauzo kaip je tai dere visaj .
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių