“Muzikos pavasario” pabaiga su “Bolero” Pereiti į pagrindinį turinį

“Muzikos pavasario” pabaiga su “Bolero”

2005-04-27 09:00

“Muzikos pavasario” pabaiga su “Bolero”

Balandžio 28 dieną, ketvirtadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salė kviečia į paskutinį XXX „Klaipėdos muzikos pavasario“ koncertą. Jubiliejinį festivalį tradiciškai patikėta užbaigti Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui.

Prie dirigento pulto stovės orkestro meno vadovas Juozas Domarkas, kuris, pasak festivalio meno vadovo Alfonso Vildžiūno, nekantrauja išbandyti rekonstruotos salės akustiką.

J.Domarkas nuo pat karjeros pradžios puoselėjo svajonę išugdyti Lietuvoje aukštos klasės simfoninį orkestrą. Šiandien ši dirigento svajonė jau išsipildžiusi: Nacionalinis simfoninis – gerą garso kokybę ir savitą atlikimo braižą turintis kolektyvas, ryškus savo krašto muzikinės kultūros propaguotojas.

Jau keturiasdešimt metų šiam orkestrui vadovaujantis J.Domarkas taip pat kviečiamas diriguoti geriausiems Rusijos ir kitų šalių orkestrams. Dirigentas – pripažintas šiuolaikinės muzikos interpretatorius, todėl jam savo kūrinius yra dedikavę arba pirmuosius atlikimus patikėję daugelis dabarties autorių. Už jų atlikimą J. Domarkas sulaukia daug gerų kritikos atsiliepimų.

Be to, J.Domarkas yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dirigavimo katedros vedėjas, profesorius. Jo nuopelnai šalies muzikinei kultūrai įvertinti Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino I laipsnio ordinu ir Lietuvos Vyriausybės bei Lietuvos Nacionaline premijomis.

Profesorius jau daugelį metų globoja jaunuosius muzikus, tik pradedančius savarankišką kūrėjo ar atlikėjo kelią. Šįkart kartu su Maestro diriguojamu orkestru muzikuos jaunas ir talentingas pianistas Kasparas Uinskas.

Pianistas mokėsi Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje ir F.Šopeno muzikos akademijoje Lenkijoje. Nuo 2000 m. jis studijuoja Džiuliardo aukštojoje muzikos mokykloje (JAV), o nuo 2003 m. - Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

K.Uinskas dalyvavo įvairiausiuose konkursuose bei festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje, kur laimėjo apdovanojimus. Surengė solo rečitalius Šveicarijoje ir JAV, tobulinosi pas žymius fortepijono pedagogus.

Ypatingą vietą K.Uinsko repertuare užima F.Šopeno kūryba. Neatsitiktinai ir Klaipėdoje solistas skambins šio kompozitoriaus Koncertą fortepijonui Nr. 2 f-moll op. 21.

Antrojoje koncerto dalyje klausysimės prancūzų impresionistų muzikos. Melancholiškai ir svajingai nuteiks K. Debiusi “Fauno popietė”, po kurios skambėsiantis žėrintis ir spalvingas M.Ravelio “Bolero” griaudės ir švytės tarsi fejerverkas. Gal jam pagaliau pavyks į Klaipėdą prišaukti tikrą gamtos atbudimą skelbiantį pavasarį?

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų