Mirusiųjų pelenus leista išbarstyti jūroje ir upėse

Mirusiųjų palaikai galės būti išbarstomi ne tik tam numatytose vietose kapinėse, bet ir Baltijos jūroje, upėse.

Ketvirtadienį Seimas priėmė atitinkamas Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisas. Už jas balsavo 67 parlamentarai, prieš buvo 16 Seimo narių, susilaikė 37.

Pagal priimtą pataisą, mirusiųjų pelenai galės būti išbarstomi ne arčiau kaip penki kilometrai nuo kranto Baltijos jūroje, upėse, išskyrus urbanizuotas teritorijas, pliažus.

Vienas iš projekto iniciatorių socialdemokratas Linas Jonauskas tvirtino, kad ir dabar mirusiųjų pelenai barstomi gamtoje, nepaisant to, jog tai daryti draudžiama.

Šio įstatymo tikslas – reglamentuoti aiškiau tvarką ir nustatyti, kad būtų galimybė su artimuoju atsisveikinti legaliai, netrikdant kitų žmonių ramybės.

„Tai vyksta chaotiškai, žmonės su artimaisiais atsisveikina net nuo Palangos tilto, įvairiose vietose, kur poilsiautojai vaikšto, ilsisi, deginasi. Šio įstatymo tikslas – reglamentuoti aiškiau tvarką ir nustatyti, kad būtų galimybė su artimuoju atsisveikinti legaliai, netrikdant kitų žmonių ramybės. Pasirinkti penki kilometrai Baltijos jūroje toliau nuo kranto yra tas vidurkis, kuris galioja kitose Europos Sąjungos šalyse“, – sakė parlamentaras.

Konservatorius Justinas Urbanavičius tvirtino, jog pataisa nepriimtina, nes palaikai turi būti laidojami pašventintose vietose.

„Bažnyčia, Vyskupų konferencija nepritaria tokiems dalykams, vis dėlto žmones laidojant turėtų būti pašventinta vieta“, – sakė jis.

„Galbūt išeitis būtų kur nors jūroje įrengti laidojimo vietą, kaip kai kurios valstybės daro, ją pašventinti. (...) Turi būti pagarba ir tam kūnui, ir tam žmogui“, – tvirtino J. Urbanavičius.

Pasak demokrato, buvusio aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos, reikėtų numatyti galimybę leisti pelenus išbarstyti gamtoje, tačiau, anot jo, siūlomas variantas nėra tinkama išeitis.

Seimo narys siūlė į urnas dėti bioskaidžius žymenis su mirusiųjų inicialais, nes išbarsčius pelenus, būtent jie teršia aplinką.

„Tuomet nereikėtų plukdyti penkių kilometrų į jūrą“, – sakė K. Mažeika.

Dabar galiojančiame įstatyme numatyta, kad kremuoti žmogaus palaikai laidojami, saugomi dedant juos į kapavietę kapinėse arba į nišą kolumbariume, o pelenai išbarstomi kapinėse esančiame kremuotų palaikų pelenų barstymo lauke.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ona

Ona portretas
Manau kad senai turėjo būti svarstomas šis klausimas. Žmogus turi teisę nuspręsti kur jam pasilaidoti po mirties ir kaip. Čia labai geras sprendimas. Užsienį senai šis klausimas išspręstas, tik pas mus viskas aukštyn kojom. Žmogaus valios buvo nepaisoma.

visko matęs

visko matęs portretas
Iš krematoriumo , sudeginus lavoną, artimieji tegauna saujelę pelenų. Aš šildausi patalpas krosnimis, tad tenka kiekvieną dieną išnešti laukan kibirą nuo sudegusio kuro likusių pelenų, Nejaugi, sudeginus kartais net šimtą kilogramų sveriantį kūną, tik saujelė pelenų telieka. Man vis kyla mintis, kur dedami likusieji pelenai. Bet, raminuosi, - siela iš mirusio kūno jau seniai būna išskridusi, kokia bėda, kur tą sielos įpakavimą padeda. Gaila tik verslininkų, laidojimo paslaugų tiekėjų, tame tarpe ir dvasininkijos, jiems, aišku, naujas Seimo sprendimas smarkiai paplonins kišenes ar sąskaitas banke. Tarp kitko, aš nusipirkęs įpakuoto maisto ar šiaip kokį gražioj dėžėje daiktą, tarą visada ramia sąžine sudeginu. Taigi...

Smulkmė tie pelenai

Smulkmė tie pelenai portretas
Jūs geriau pagalvokite apie miškų gaisrus Australijoje, Amerikoje. Apie ugnikalnių išsiveržimus. O čia - lašas vandenyne, net ne lašas o lašelis. Rašote komentarus visiškai beprasmius. Nepykstu aišku, bet manau turiu teisę išsakyti savo nuomonę. :)
VISI KOMENTARAI 31
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių