Mirė dirigentas ir pedagogas A. Paltinas

Eidamas 88-uosius metus pirmadienį mirė choro ir orkestro dirigentas, pedagogas Arvydas Paltinas – dainininkės Nelės Paltinienės vyras.

Apie tai BNS informavo poros bičiulis, kunigas Arūnas Peškaitis OFM.

Jo teigimu, A. Paltinas pastaruoju metu gyveno Vokietijoje.

„Jis po Nelės laidotuvių labai sirgo, bet paskui išvyko spalio gale į Vokietiją, kur ir mirė“, – sakė dvasininkas.

A. Paltinas gimė 1933 metais Klaipėdos apskrityje, Lankupiuose.

Jis baigė Agluonėnų pradinę mokyklą ir Priekulės progimnaziją, mokėsi Klaipėdos muzikos mokykloje, studijavo Vilniaus valstybinėje konservatorijoje, tačiau jos nebaigė.

Nuo 1954 metų A. Paltinas buvo Klaipėdos kultūros namų meno vadovas ir mokytojas Klaipėdos vaikų pirmoje muzikos mokykloje.

Jis buvo vienas estradinės muzikos Klaipėdoje pradininkų, populiaraus estradinio ansamblio „Kopų balsai“ vadovas, išugdė solistus N. Paltinienę, Eugenijų Ivanauską, Edmundą Kučinską ir kitus.

1982 metais su žmona N. Paltiniene išvyko gyventi į Vokietiją, mokytojavo Vasario 16-osios gimnazijoje, rengė koncertus, atvykdavo koncertuoti į Lietuvą.

N. Paltinienė mirė pernai vasario 29-ąją.

Šalies vadovas reiškia užuojautą

Šalies vadovas Gitanas Nausėda pirmadienį reiškia užuojautą artimiesiems, bičiuliams dėl choro ir orkestro dirigento bei pedagogo Arvydo Paltino mirties.

„A. Paltino gyvenimo kelias atspindi ištisą Lietuvos kultūros epochą ir atskleidžia gilią ir reikšmingą brydę lengvosios muzikos raidoje. Tai didžiulį atsidavimą savo pašaukimui turėjęs ir ne vieną estrados atlikėjų kartą išugdęs pedagogas“, – teigė G. Nausėda.

„Itin reikšmingi jo ryšiai su lietuvių diaspora, indėlis į Lietuvos muzikinės kultūros puoselėjimą išeivijoje ir visuomet išlikęs glaudus santykis su Tėvyne“, – rašoma prezidento užuojautoje.

A. Paltinas mirė pirmadienį, jam buvo 87-eri.

Jis mirė praėjus beveik metams po žmonos, estrados dainininkės Nelės Paltinienės mirties.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

+

+ portretas
Malda už mirusius Amžinąjį atilsį duok mirusiam, Viešpatie! Ir amžinoji šviesa jam tešviečia! Tegul ilsisi ramybėje. Amen.

Šilutiškė

Šilutiškė portretas
Klaipėdos krašto kultūros šviesuoliai, gimę mažuose kaimeliuose, bet išaugę į didžius kultūros bei muzikos puoselėtojus. Visada jie bus šio krašto žymieji žmonės! Mano tėvai dievino "Kopų balsus" ir aš maža būdama jų klausiausi, ypač vasaromis. Dideli sentimentai....Ilsėkitės ramybėje.

Pagarba

Pagarba portretas
Nuostabus žmogus, puikus pedagogas, žavus vyras, Jis dirbo muzikos ir Klaipėdos pirmajame darželyje Turgaus gatvėje pedagogu Turėjo dukrą Brigitą iš pirmos santuokos. Jis tarsi liko Nelės Kliimenko- Paltinienės šešėlyje, visada tarnavo savo i vyresnės žmonos muzikinei karjerai. . O juk jos muzikinį talentą sukūrė būtent jis. Jis davė jai turtingą gyvenimą, padėtį, kelionės. Pagarba . Ilsėkis ramybėje, mano Mokytojau.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių