Ministerija ragina medikus pereiti vien prie elektroninių receptų

 • Teksto dydis:

Diegiant vaistų suderinamumo sistemą, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina Lietuvos medikus atsisakyti popierinių receptų ir pereiti prie vien tik elektroninių.

Jie ne tik taupo laiką, yra patogūs pacientams ir vaistininkams, bet ir bus ypač svarbūs medikams tikrinant, ar skiriami ir jau vartojami vaistai kartu nesukels nepageidaujamų reakcijų pacientams.

Sveikatos apsaugos viceministrės Kristinos Garuolienės teigimu, šiuo metu net 85 procentai visų kompensuojamųjų vaistų receptų yra išrašoma elektroniniu būdu, ir tai yra didžiulė pažanga įgyvendinant e. sveikatos sistemą. Vis dėlto siekiant maksimaliai pasinaudoti vaistų suderinamumo sistema, popierinių receptų turėtų mažėti sparčiau.

„Labai tikimės, kad jau netrukus visiškai pereisime prie elektroninių receptų. Tai bus ypač svarbu pradėjus veikti vaistų suderinamumo sistemai, kai elektroniniu būdu išrašomi vaistai automatiškai bus tikrinami, ar pacientui nesukels nepageidaujamų reakcijų skiriami ir jau vartojami vaistai kartu. Pusė Lietuvos gydytojų jau išrašo vien tik elektroninius receptus. Tad raginame ir kitus gydytojus, vis dar išrašančius ir popierinius receptus, kuo greičiau pereiti prie visų elektroninių“, - teigia K. Garuolienė.

Pusė Lietuvos gydytojų jau išrašo vien tik elektroninius receptus. Tad raginame ir kitus gydytojus, vis dar išrašančius ir popierinius receptus, kuo greičiau pereiti prie visų elektroninių.

E. receptai yra patogūs tiek pacientams, tiek gydytojams, tiek vaistininkams. Išrašant e. receptus gydytojams nebereikia vartyti popierinių žinynų ar katalogų, nes dauguma jų laukų užpildoma automatiškai, o gydytojui tereikia parinkti diagnozę ir vaistą bei nurodyti, kaip jį vartoti. Jei vienu metu gydytojas išrašo kelis receptus, visus galima pasirašyti vienu e. parašu. Be to, gydytojai mato, ar žmogus įsigijo vaistus ir ar laikosi paskirto gydymo, sakoma SAM pranešime.

E. receptai taip pat leis išvengti tarpusavyje nesuderinamų vaistų paskyrimo - šiais metais pradėsianti veikti vaistų suderinamumo sistema išrašant e. receptus automatiškai tikrins paskiriamus ir jau paciento vartojamus vaistus ir perspės medikus, jei jų sąveika gali būti žalinga.

E. recepto privalumus palankiai vertina ir vaistininkai. Skirtingai negu rašytą ranka, elektroninėje erdvėje išrašytą receptą farmacijos specialistai gali lengviau perskaityti ir greičiau išduoti juose išrašytus vaistus.

Svarbu ir tai, kad, pastebėjęs klaidų ar netikslumų, vaistininkas gali susisiekti su gydytoju telefonu ir išsiaiškinti neatitikimus, o padaręs klaidą gydytojas gali atšaukti elektroninį receptą ir išrašyti teisingą pacientui tebesant vaistinėje, ir jam nereikės vėl eiti pas gydytoją, o po to - atgal į vaistinę.

Pacientai savo paskyroje e. sveikatos portale gali pasižiūrėti, kokie receptai jiems išrašyti, kokius vaistus ir kaip turi vartoti. Be to, jiems nereikia kompensuojamųjų vaistų paso, kuris kartais buvo pamirštamas ar pametamas, o įsigyjant naują pacientui tekdavo susimokėti.NAUJAUSI KOMENTARAI

jk

jk portretas
Viskas daroma kad būtumėt gydomi pigiausiais vaistais ir sergėk dieve nieko nepirktumėt užsienyje/Matyt lietuvių vis dar per daug

šeimos gydytojas

šeimos gydytojas portretas
Parašai žmogui e- receptą ,o kai kitą kartą tą patį vaistą po 1 mėn ar trijų reikia pratęsti,pasirodo,kad jo poveikis dar kelias dienas galioja,pacientas atėjo per anksti ir liepi pacientui ateiti kitą dieną,o popieriniame recepte vaisto galiojimo data visada aiški ir jokių problemų.

elektrai

elektrai portretas
Taigi tam ir verčia visus be išimties prie visokių e pereit, kad užsieniuos žmonės nepirktų... Nu ir kad hakeriai prie visų duomenų lengviau prieit galėtų...
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių