Meistriškumo klasė ugdė jaunuosius talentus
Vakar Koncertų salėje finišavo edukacinis projektas su muzikos virtuozais Vilhelmu Čepinskiu ir Petru Geniušu „Jauni-jauniems“.
Projektas su talentingiausiais Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijos, E.Balsio menų gimnazijos ir J.Kačinsko muzikos mokyklos auklėtiniais prasidėjo prieš mėnesį. 15 jaunųjų talentų repetavo su žymiaisiais muzikais ir orkestru „Camerata Klaipėda“ .
Meistriškumo klasės projektas prisijungė prie trečiosios TV3 televizijos rengiamos „Išsipildymo akcijos“. Lapkričio 4-ąją ir vakar vykusio koncerto metu gautos lėšos bus pervestos į šios akcijos fondą.
Pasiklausyti žymių muzikantų V.Čepinskio ir P.Geniušo ir jaunųjų talentų koncerto vakar atvyko apie šimtą globos namų auklėtinių.
Prieš koncertą pianistas profesorius P.Geniušas tvirtino, kad neįmanoma, jog moksleiviai blogai sugrotų savo partijas. „Jie iš tiesų daug dirbo. O bijoti nėra ko – čia juk muzika, o ne koks ešafotas“, - ramino jis jaunuolius. Smuikininkas V.Čepinskis tvirtino, kad moksleiviams šis projektas – tik sėkmingos ateities pradžia. „Tačiau reikia niekada nesustoti. Jei kada sustojai, vadinasi, nesi tinkamas muzikai. Esu gana griežtas ir tikiuosi rezultato“, - dėstė orkestro „Camerata Klaipėda“ vadovas.
Jaunųjų talentų mokytojai džiaugėsi, kad jų auklėtiniai galėjo dalyvauti projekte „Jauni-jauniems“. „Tokios pamokos uždega jauną žmogų. Mums, pedagogams, jos neleidžia užsisėdėti klasėse“, - sakė S.Šimkaus konservatorijos mokytoja Jūratė Liutkienė. Jos auklėtinis Mindaugas Neverovas net nuo pamokų konservatorijoje buvo atleistas, kad tik suspėtų išmokti J.Haidno koncerto D-dur antrąją ir trečiąją dalis. Šešiolikmečio užsispyrimą išmokti kūrinį per mėnesį gyrė ir P.Geniušas.
Klaipėdos miesto mero pavaduotoja Audra Daujotienė tvirtino, kad edukacinis projektas „Jauni-jauniems“ nesibaigs koncertu, o bus tęsiamas.
Naujausi komentarai