Ligonių kasos vadovo konkursą laimėjo iki šiol čia dirbusi J. Sabalienė

 • Teksto dydis:

Valstybinės ligonių kasos (VLK) vadovo konkursą laimėjo įstaigos Tarptautinių reikalų skyriaus vedėja Jūratė Sabalienė, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Iš viso norą dalyvauti konkurse buvo išreiškę 15 pretendentų, tačiau į jį ketvirtadienį atvyko penki, nurodo ministerija.

J. Sabalienė anksčiau yra dirbusi sveikatos apsaugos viceministre (kai ministerijai vadovavo Juras Požela), vyriausiąja patarėja Šiaurinės dimensijos partnerystės visuomenės sveikatos ir socialinės gerovės sekretoriate, Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje, Ukmergės ir Vilniaus Antakalnio universitetinėje ligoninėse.

J. Sabalienė turi gydytojo išsilavinimą, taip pat sveikatos priežiūros įstaigų valdymo ir administravimo bei teisės magistro laipsnius.

49-erių J. Sabalienė BNS teigė kol kas nenorinti kalbėti apie veiklos prioritetus – tai esą bus galima daryti pasibaigus skyrimo į pareigas procedūroms. Ji nurodo nepriklausanti jokiai partijai ir mano, kad konkurse jai galėjo pasisekti dėl patirties privalomojo sveikatos draudimo srityje.

„Sveikatos apsaugos organizavimo ir privalomojo sveikatos draudimo srityje pradėjau dirbti nuo privalomojo sveikatos draudimo įgyvendinimo pradžios, teko dalyvauti svarbiausiose sprendimų priėmimo diskusijose ir jų įgyvendinime. Džiaugiuosi, kad nuo Nepriklausomybės laikų pasiekėme tikrai neblogų rezultatų, Lietuvos patirtis yra vertinama ir Europos Sąjungos šalyse“, – sakė J. Sabalienė, pažymėjusi, kad visgi dar yra sričių, dėl kurių „reikia iš naujo diskutuoti ir priimti naujus sprendimus, atitinkančius laikmetį, poreikius ir šalies finansines galimybes“.

Nuolatinio vadovo VLK neturi jau ne vienerius metus.

Laikini vadovai nuo 2014 metų skiriami dėl to, kad buvęs vadovas Algis Sasnauskas tuomet buvo teismo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo ir nušalintas. A.Sasnauskas nepalankų teismo sprendimą skundė ir apeliaciniame teisme bylą pralaimėjo praėjusią metų liepą, tuomet jis atleistas iš VLK vadovo pareigų. Bylą nagrinėjęs Aukščiausiasis Teismas paskelbė, kad buvusio A.Sasnausko byla grąžinama dar kartą nagrinėti Apeliaciniam teismui. Aukščiausiojo Teismo išplėstinė septynių teisėjų kolegija pavedė aiškintis, ar šioje byloje nebuvo provokacijos.

A.Sasnauskas teisiamas dėl neskaidraus pirkimo. Jis norėjo sužinoti, ar jo kabinete nėra sumontuota pasiklausymo aparatūra – aptikti ir neutralizuoti slaptą pasiklausymo aparatūrą turėjo iš bendrovės „Gelsauga“ gauta įranga. Anot tyrėjų, A.Sasnauskas nusprendė organizuoti pirkimo procedūras taip, kad būtų sudarytos sąlygos nugalėtoju pripažinti būtent bendrovę „Gelsauga“.

A.Sasnauskas paraleliai bylinėjasi dėl atleidimo – jis siekia būti grąžintas į darbą. A.Sasnauskas taip pat prašė stabdyti konkursą į VLK direktoriaus pareigas, o jei konkursas įvyktų, laimėtojo neskirti į pareigas. Tačiau teismai nusprendė konkurso nestabdyti.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių