Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga spręs klausimą dėl streiko

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) ketvirtadienį kviečia visus Lietuvos mokytojus į suvažiavimą, kuris vyks Vilniaus mokytojų namų Didžiojoje salėje.

Jame, pasak LŠDPS pranešimo, bus kalbama apie tai, kokia situacija šiuo metu švietime, kas rūpi mokytojams, bus dalijamasi patirtimi. Suvažiavime, kaip teigiama, savo poziciją išsakys ir švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

„Didžiausias praeitų metų streikų ir ministerijos „okupacijos“ pasiekimas – mokytojai išsivadavo iš vergiško mąstymo, jie tapo ne stebėtojais, o švietimo sistemos pokyčių kūrėjais. Būtent šis mūsų organizuotas streikas privertė Vyriausybę ir Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją sėstis prie derybų stalo su LŠDPS, taip pat paskatino burtis ir mokytojų asociacijas, kurios ėmė aktyviai domėtis ŠMSM manipuliacijomis siekiant atnaujinti ugdymo turinį. Jos ir iki šiol akylai stebi šį procesą ir viešina negeroves. Taip pat streiko metu Vyriausybė pradėjo spręsti ir viso viešojo sektoriaus problemas“, – metų senumo įvykius prisimena LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Didžiausias praeitų metų streikų ir ministerijos „okupacijos“ pasiekimas – mokytojai išsivadavo iš vergiško mąstymo.

Anot jo, nors mokytojų darbo apmokėjimo sistema ir patobulinta, bet vis dar yra paini ir neskaidri, mokiniai ir toliau sėdi perpildytose klasėse, o mokytojai vis dar nepajėgia įpirkti naujausių knygų.

Ketvirtadienį, kaip skelbta, visoje Lietuvoje prasidės daugiausiai švietimo darbuotojų vienijantis Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) inicijuotas mokytojų streikas dėl neįgyvendintų Vyriausybės pažadų kelti mokytojams atlyginimus.

ELTA primena, kad švietimo darbuotojai sako esantys nepatenkinti, nes profsąjungos susitarimo su Vyriausybe įgyvendinimui po biudžeto pristatymo Seime trūksta kiek daugiau nei 62 mln. eurų. Profsąjunga reikalauja, kad 2020 m. biudžete būtų realizuotas 2017 metais su Švietimo ministerija pasirašytas susitarimas dėl papildomų 117 mln. eurų švietimo darbuotojų atlyginimams.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Monika

Monika portretas
Tas žmogelis ir ne tik jis daro karjerą, o kvaileliai iš paskos. Na, kaip kitaip padarysi karjerą, jei visos nišos užimtos? Jam ir jo chebrai dzin tie pedagogai. Jeigu turėtų daugiau smegenų, tai kitaip elgtųsi.

as

as portretas
Andriui Navickui geda turetu buti,del savo tokio elgesio,gaila ,kad mokytojai ,kaip aviu banda seka paskui ta kuris kelia samysi Lietuvoje,Nepasotinamieji Lietuvoje yra daug zmoniu kuriems simta kartu yra blogiau,o jus lipat per vargsu galvas ,nepastebedami ,kaip mindot savo tevu ,seneliu,vaiku galvas,fui geda ,del tokiu ale mokytoju

NUOMONE

NUOMONE portretas
STREIKU KUREJAMS- KODEL NESTREIKAVOT PRIES BUVUSIAS VALDZIAS KURIOS BUVO PRISIZADEJUSIOS ,KAD PO KELIOLIKOS METU LIETUVOS GYVENTOJAI GYVENS ,KAIP SKANDINAVAI,KO NEPADARE PER 30M.VALDZIA ,JUS NORIT ,KAD VALDANTIEJI JUMS SUKURTU ROJU ZEMEJE PER 3M.JUS PRARADOTE GEDOS JAUSMA JUMS 40 PROC PADIDINO ALGAS ,O JUS NEDEKINGOS KIAULES VIS KRIUKSIT NEPASOTINAMI
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių