Lietuvos kariuomenė apie karą klausiantiems gyventojams: negąsdinkite tėvų ir nepirkite grikių

 • Teksto dydis:

Lietuvos kariuomenė socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo patarimais, ką daryti tuo atveju, jei šalyje kiltų karas. Tai – bene dažniausiai jiems šiuo metu gyventojų užduodamas klausimas.

„Pirma, vadovaukimės faktais. „Totalinis kolapsas“, pasaulinis karas, visuotinis ekonomikos žlugimas, karas čia, dabar ir visur – mūsų pačių susikurti įsitikinimai ir prielaidos. Kažkas pasitvirtins, kažkas ne – ateities atspėti nė vienas nemokame. Tikras faktas – Rusijos Federacija padidino savo karinį kontingentą prie Ukrainos sienos. Tuo tiesioginė grėsmė šią dieną ir baigiasi. Tačiau taip, tai iš esmės keičia ir išbalansuoja saugumo situaciją regione“, – aiškino Lietuvos kariuomenės atstovai.

Jie pabrėžė tikrai nerekomenduojantys susikurti savo galvose menamos tikrovės, kad „vyksta karas“ ir gasdinti draugų ar vyresnio amžiaus tėvų. O dar blogiau nerekomenduojama – pirkti grikių, grynintis pinigų ir panašiai.

„Tai – sprendimai, padiktuoti ne faktų, o prielaidų ir ant šito grėblio jau esame užlipę – šiandien daug kam iš mūsų reikėtų iš pradžių suvalgyti grikius, kurių prisipirkome 2020-ųjų pavasarį – pandemijos pradžioje, o tik tada pirkti naujus. Tiesa, neabejojame, kad tikriausiai kažkas galbūt net svajoja – ne tik svajoja, bet ir kryptingai dirba, kad tiek Ukrainos, tiek Vakarų šalių gyventojų netikri įsitikinimai pradėtų vadovauti realiai priimamiems sprendimams ir pasirinkimams. Nepadėkime jiems“, – akcentuojama feisbuke.

Pasak Lietuvos kariuomenės, geriausia, ką galima daryti, tai dirbti savo įprastą darbą ir daryti jį kuo geriau. „Mokytojai, televizorių meistrai, IT specialistai, vairuotojai, baristos, picų kepėjai, gydytojai, profesoriai, autoservisų meistrai ir visi kiti – esame bendros valstybės dalis. Kiekvieno iš mūsų įnašas į bendrą gerovę yra svarbus ir vertingas, o veikianti valstybė yra labai sunkiai pažeidžiama. Tiesą sakant, tai būtų pats geriausias sprendimas ir tiesioginio pavojaus atveju – stebėti situaciją, bet dirbti savo darbą, nes kai žinai, ką darai, esi nenugalimas“, – patarė kariuomenės atstovai.

Tiesą sakant, tai būtų pats geriausias sprendimas ir tiesioginio pavojaus atveju – stebėti situaciją, bet dirbti savo darbą, nes kai žinai, ką darai, esi nenugalimas.

Daug kam dar buvo įdomu, ar Lietuvos kariuomenė pasirengusi karui. Tad piliečiams pateikiamas atsakymas ir į pastarąjį klausimą.

„Dabar nebesigilinant į aukščiau išdėstytus dalykus apie perdėtą pavojaus realumą, gerbiamieji, nuo 1990 m. lapkričio 23 dienos kiekvieną dieną nuo 8 val. ryto iki 17 val. vakaro – taip pat ir paromis, savaitėmis, kartais mėnesiais, mokėmės mokomės kovoti, gintis, atlikti taktinius žygius, pasalas, reidus, stabdymo veiksmus ir visas kitas karines operacijas. Kėlėme save iki NATO standartų ir beveik prieš 20 metų tapome šio Aljanso nariais. Dar iki tol pradėjome važinėti į tarptautines operacijas, kuriose beveik dvidešimtmetį tobulinome valstybės gynybai reikalingus įgūdžius, turime „high-end'inę“ ginkluotę, techniką ir įrangą. Dalinsimės ja ir su ukrainiečiais, jei prireiks, o svarbiausia, turime vakarietiškai parengtus karius, kurie galvą naudoja galvojimui, o ne plytų daužymui parodomosiose programose. Nors plytų daužymas iš pažiūros atrodo grėsmingiau, bet šiaip šis įgūdis nepavojingas jokiam priešui.  Naudodamiesi savo patirtimi ir galva operuojame visa ginkluote ir technika, kurią turime. Tad žinokite, taip, – mes esame pasirengę geriausiai, kaip šiandien galime ir niekada per Nepriklausomybės laikotarpį kitaip ir nebuvo. Naudokimės galvomis galvojimui, ne plytų laužymui. Kai reikia, mokame“, – patikino Lietuvos kariuomenė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Iš Kauno

Iš Kauno portretas
Kai ruskis žvangina sovietinous ginklus palei sienas,o dar nedeakvatūs diktatoriai,tai labai realu.Matyt labai riesta balt ... rusams jei švaistosi ultimatumais.O kad riesta ta deržavos gavnia ,pakraščoai ir be karo jau sigrouvę.Matut nori kad Europa tokia tsptu.

Senjora

Senjora portretas
Kas išgyvemo karus žino,ką reikia tirėti,pirmoausia badas ,peduotuvės tuščios.,slėptivė rusys ir žbakės ir degtukai.

Klausimas

Klausimas portretas
Man irgi (tikiuosi ne vienam) kilo tokia mintis ir klausimas: o ar tikrai mane priverstų ginti tą kuo visai nepasitikiu? Ir vėl duoda nurodymus, ką man daryti ir kaip elgtis... Vėl pats negaliu nuspręsti kas man ir mano šeimai geriau ir naudingiau :D Optimistai jie, vėl tikisi prievarta, propaganda ir dezinformacija palaužti ir po to sakys jog "savo noru" :D
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių