Kiauros sienų siūlės augina sąskaitas
Daugiabučių gyventojai atsiskaitymo lapeliuose randa vis naujų mokesčių už suteiktas paslaugas. Kai kurie jų priešina gyventojus ir jų namus prižiūrinčias valdas.
Vienas pastarųjų naujų mokesčių daliai Statybininkų prospektas gyventojų buvo blokų jungiamųjų siūlių hermetizavimas.
Statybininkų prospekto 6 name gyvenanti Elena Petraitienė, sulaukusi tokios sąskaitos, pasipiktno.
“Darbai dar nepabaigti, o sąskaitos jau suskaičiuotos”, – stebėjosi ji.
Klaipėdietei keista ir tai, kad gretimuose namuose gyvenantys žmonės už tą pačią paslaugą moka mažiau, o kodėl – niekas nepaaiškina.
Šiuos namus prižiūrinčios bendrovės „Debreceno valda” direktorė Vida Kistenienė teigė, jog yra sulaukta per 100 raštiškų pareiškimų, kuriuose žmonės skundžiasi, jog per blokų siūles drėksta sienos, bėga vanduo.
Specialistai apžiūrėję nusprendžia, ar tikrai drėgmė sunkiasi per siūles ir kreipiasi į konkursą laimėjusią bendrovę, kuri jas hermetizuoja.
V.Kistenienė pasakojo, jog mokesčiai už šią paslaugą skaičiuojami pagal atliktą darbą ir namo naudingąjį plotą.
Hermetizuoti metrą siūlės kainuoja 38,96 lito.
“Tarifai priklauso nuo bėginių metrų. Suma, už kurią atlikta darbų, dalijama iš namo naudingojo ploto. Gaunamas tarifas dauginamas iš buto kvadratūros. Taip sužinoma suma, kurią reikia mokėti už suteiktą paslaugą”, – mokesčio dydžio nustatymo subtilumus aiškino V.Kistenienė.
Naujausi komentarai