Kėdainiuose „Atminties kelio“ eisena bus pagerbtos Holokausto aukos

 • Teksto dydis:

Kėdainiuose „Atminties kelio“ eisena penktadienį bus pagerbtos Holokausto aukos, pranešė Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.

Eisena, minint Kėdainių žydų bendruomenės sunaikinimo 80-metį, prasidės miesto parke ir baigsis masinėje žudynių vietoje Daukšių kaime, kur numatyta Holokausto aukų pagerbimo ceremonija.

Vėliau Kėdainių rotušėje vyks konferencija „Kol atminintis gyva“ ir kamerinio ansamblio „Lietuvos Jeruzalė“ bei atlikėjos Juditos Leitaitės koncertas.

Šis minėjimas yra vienas iš Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su jos iniciatyva įsteigtais Tolerancijos ugdymo centrais bei kitais partneriais inicijuoto nacionalinio projekto „Atminties kelias 1941-2021“ renginių.

Renginiai vyks nuo birželio iki gruodžio mėnesio.

1897 metų visuotinio gyventojų surašymo duomenimis, Kėdainiuose gyveno 3733 žydai (64 proc. gyventojų). Prieš karą, 1941 metais, Kėdainių apskrityje gyveno 4682 žydai. 

Holokaustas buvo didelė ne tik žydų, bet ir visų mūsų tragedija.

1941 metų rugpjūčio viduryje Kėdainių ir aplinkinių miestelių (Šėtos, Žeimių ir kt.) žydai buvo perkelti į laikiną getą. Žudynės buvo įvykdytos 1941 metų rugpjūčio 28 dieną. Remiantis nacių Vokietijos veikėjo Karlo Jėgerio raportu, čia buvo nužudyti 2076 žydai.

Lietuvoje yra daugiau nei 200 masinių Holokausto aukų žudynių vietų.

Vienas iš „Atminties kelio“ eisenų iniciatorių ir organizatorių, Tarptautinės komisijos vykdantysis direktorius Ronaldas Račinskas tikisi, kad šiais metais bus aplankytos visos arba bent jau didžioji dalis šių vietų.

„Mes tikimės, kad šių prasmingų ir jautrių minėjimų organizavimui bus sutelktos visų geros valios žmonių pastangos, kurių pagrindinis tikslas siekti natūralaus visuotino supratimo, kad Holokaustas buvo didelė ne tik žydų, bet ir visų mūsų tragedija, kurios metu Lietuva neteko fenomenalaus intelektualinio, kultūrinio, politinio ir ekonominio potencialo“, – pranešime teigė R. Račinskas.

Tarptautinės komisijos tyrimų duomenimis, dabartinėje Lietuvos teritorijoje iš maždaug 220 tūkst. iki karo gyvenusių žydų per Holokaustą buvo sunaikinta apie 200 tūkst.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vėl Frosė

Vėl Frosė portretas
su zideirom studentėlius viešai žygiuot išvarė? Kaip ir pideriai Kaune? Vis būtina reklamuotis, vis jiems Lietuva skolinga, vis turi visi iš eilės muštis į krūtinę ,,kaltas, kaltas, labai kaltas"..Tfu bl užkniso iki gyvo kaulo
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių